trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Miģelis, Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

 

Piektdiena, 2023. gada  29. septembris  16:53

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

          Esat visi sirsnīgi sveicināti, sākot skolas gaitas jaunajā 2022./2023.mācību gadā!

          Augusta izskaņā vēlā vakara stundā zibens rakstīja atvadu sveicienus šai savādajai vasarai, kad ik rīts sākās ar ziņām no Ukrainas, vietas, kur tagad 21.gadsimtā krievu okupanti mēķtiecīgi iznīcina ukraiņu tautu, tai skaitā bērnus, viņu mājokļus, skolas, muzejus, dedzina labības laukus, iznīcina mierīgos iedzīvotājus, izvaro, dedzina un uz namu sienām atstāj uzrakstus: „Kā jūs uzdrošinājāties tik skaisti dzīvot”?

          Tas viss notiek pavisam netālu no mums. Patvērumu Latvijā kopš kara sākuma raduši ap 37000 bēgļu no reiz bagātās un saulainās zemes…. Ja Jūsu skolā šodien ieradušies skolēni no Ukrainas, tad zināt – viņi glābjas no kara šausmām. Viņu tēvi un vecākie brāļi cīnās par savu un visu mūsu brīvību. Jūlijā – augustā mēs Latvijā uzņēmām bērnus no Ukrainas. Bērnus, kuri piedzīvojuši kara šausmas un zaudējuši savus tuviniekus. Viņu acīs vienlaicīgi bija skumjas, ticība un cerība. Mēs centāmies viņus iepriecināt, parādot mūsu kultūras un atpūtas iespējas un ikdienas dzīvi. Par skaistu piedzīvojumu viņiem bija izbraukums jūrā ar Jūras spēku krasta apsardzes kuģiem. Lai arī Latvija nav bagātākā valsts, tomēr mēs esam starp tām, kuras jau gandrīz 190 dienas sniedz lielāko atbalstu un palīdzību.  Šodien, uzrunājot ikvienu Jūsu saimē, aicinu katru no Jums saprast vienu patiesību – Latvijas brīvība un valstiskums jānosargā būs mums pašiem, kā to dara Ukraina. Mums jābūt gataviem gan morāli, gan materiāli. Tādēļ, skolēni, Jūsu uzdevums izmantot visu to, ko Jums dod skola. Latvijai vajadzīgi gudri, godīgi un drosmīgi cilvēki. Jūsu novadnieks, vidzemnieks Ojārs vācietis tālajā 1979.gadā rakstīja: „Ir jādzīvo ar to, ka visu redz un ka tas pastāvīgais redzējums ir izturēts”. Pārdomājiet šos vārdos un esiet savas zemes patrioti. Veiksmīgu un panākumiem bagātu jauno 2022./2023. mācību gadu!  Lai veiksme un izturība šajā mācību gadā ir jūsu sabiedrotā! Ticiet savai zemei, savai valstij!

Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs,  biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētājs                                                                                           

                                   Gaidis Andrejs Zeibots, viceadmirālis.    

Skolotāji un skolēni!

No sirds vēlam svētīgus, miera un sveču gaismas apmirdzētus Ziemassvētkus. Lai ik mājā skan dziesmas, laipni vārdi, smaržo egļu zari un piparkūkas.

Pēc ziemas saulgriežiem katrai dienai nāk klāt minūte pēc minūtes. Veseli un stipri garā uzvarai, būsim gatavi pavasara nenovēršamai atnākšanai   un turpināsim darīt katrs savu darbu.

Lai ik solī veiksme ir sabiedrotā! Lai Ziemeļvidzemes vēji, kas brāžas pāri Gaujai un Salacai, savā ceļā pasveicina dižo Burtnieku unAlūksnes ezerus, noglauž mežu galus, sapurina gan Jūs, gan mūs! Esiet lepni, stāviet stalti pretī dzīves pārbaudījumiem. Tādu nav trūcis ne Jūsu tuviniekiem, ne mūsu tautai kopumā. Tie visi godam ir izturēti! Izturēsim arī šo – pavisam negaidīto…. Kopā mēs varam!

Mēs taču zinām,tāpat kā mūsu dzejnieks Ojārs Vācietis –

 „…es rozā cerības neloloju – es esmu drošs, bailīgs, bet īsts.

Augstienes necieš tos, kuri melo,

Augstienes ciena tos, kuri atzīst to bīstamību.”

Lai vēlme tiekties uz augstienēm nekad nenorimst!

Priecīgus Ziemassvētkus! Laimīgu 2021.gadu! Veselību, veselību un vēlreiz veselību!

Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs,  biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētājs

Gaidis Andrejs Zeibots, viceadmirālis.