trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Andrejs, Andrievs, Andris

 

Trešdiena, 2022. gada  30. novembris  10:23

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Priecājamies un lepojamies ar Rūdolfa Brahmaņa sasniegumiem!

Paldies skolotājai Inesei Ločmelei!

w 54kim ol st700px

54. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (IChO) visi Latvijas delegācijas pārstāvji izcīnīja godalgas - 4 bronzas medaļas. Olimpiāde jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās attālinātā formā, dalībniekiem sacenšoties tikai teorētiskajās zināšanās, un šoreiz laikā no 10. jūlija līdz 18. jūlijam to organizēja Ķīna. Savā starpā šogad sacentās vairāk nekā 300 talantīgi skolēni no 83 pasaules valstīm.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē bronzas medaļas šogad izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolēns Daniils Soško, Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēns Daniils Kargins, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 2022. gada 12. klases absolvents Rūdolfs Brahmanis un Rostislavs Rostovskis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 2022. gada 12. klases absolvents.

Latvijas komandu olimpiādē vadīja Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskais asistents, LU Ķīmijas fakultātes doktorants Nauris Narvaišs un Tartu Universitātes doktorants Ritums Cepītis. “Uzdevumu autori šogad bija parūpējušies par pārsteigumu – krietni lielāku fizikālās ķīmijas uzdevumu īpatsvaru, kā bija sagaidīts. Lai gan mūsu komanda lielu apjomu bija veltījuši organiskās ķīmijas apgūšanai, nevis fizikālajai ķīmijai, dalībnieku uzrādītais rezultāts ir augstvērtīgs,” ar iegūtajiem iespaidiem dalās Latvijas delegācijas vadītājs Nauris Narvaišs.

Olimpiādes dalībniekiem bija piecas stundas laika izpildīt 46 lappušu garo teorētisko uzdevumu komplektu, kas iedalījās 9 dažādās tēmās, kā piemēram, “Ķīmiskie principi COVID-19 ātrajos testos”, “Ogļskābās gāzes uztveršana metālorganiskos ietvaros”, “Slāpekļa oksīdi industriālajos izmešos” un citās.

“Regulāri piedaloties mācību priekšmetu olimpiādēs, uztveru tās ne vien kā sacensību ar vienaudžiem, bet arī kā izaicinājumu sev, un olimpiāde man bija kā pēdējais vidusskolas posma izaicinājums. Protams, kā jau pēc ikkatras olimpiādes ir sajūta, ka varēju būt sagatavojies labāk un varbūt būtu ieguvis augstāku rezultātu, bet, neatkarīgi no rezultātiem, priecājos, ka pieteicos un piedalījos,” stāsta bronzas medaļas ieguvējs Rūdolfs Brahmanis.

Par absolūto olimpiādes uzvarētāju šogad kļuva skolēns no Ķīnas, turklāt arī kopvērtējuma otrajā un trešajā vietā 54. Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē ierindojās Ķīnas pārstāvji. 2023. gadā olimpiādi organizēs Šveice, un tā plānota kā pirmā starptautiskā ķīmijas olimpiāde klātienē pēdējo gadu laikā.

Latvija Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē tiek pārstāvēta no 1991. gada, un līdz šim izlases dalībnieki izcīnījuši trīs zelta, 19 sudraba, 56 bronzas medaļas un septiņas atzinības.

Olimpiādes oficiālos uzdevumus var aplūkot šeit.

Latvijas skolēnu dalība starptautiskajās olimpiādēs īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

w par teic MAI22

Baltijas valstu ķīmijas 28. olimpiādē, kas norisinājās no 21. līdz 23. aprīlim Viļņā, Lietuvā, skolēni no Latvijas guvuši panākumus – Latvijas izlases dalībnieki 6 skolēnu sastāvā ierindojās pirmajā desmitniekā, Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēnam Daniilam Karginam ieņemot 2. vietu kopējā vērtējumā, un Ernsta Glika Alūksnes Valsts Ģimnāzijas 12. klases skolēnam Rūdolfam Brahmanim uzrādot labāko sniegumu olimpiādes praktiskajā daļā!  

Apsveicam ar panākumiem! 

w kimo Bal ol22

Olimpiādē Latviju pārstāvēja 6 skolēni - Varvara Gromova un Daniils Soško no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Daniils Kargins      no Rīgas 10. vidusskolas, Kristiāns Vinters un Rostislavs Rostovskis no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, un Rūdolfs Brahmanis no Ernsta Glika Alūksnes Valsts Ģimnāzijas (kopvērtējumā 5. vieta) . Kopumā olimpiādē piedalījās 20 skolēni no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, viņu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuru pārstāvēja nozares eksperti no visām trim Baltijas valstīm.  

Olimpiādes dalībniekiem bija jāveic interesanti un atjautīgi eksperimenti - praktiska salicilskābes satura noteikšana vītolu mizā un jonu pierādīšana šķīdumā, kā arī jārisina izaicinoši teorētiskie uzdevumi par ķīmisko reakciju kinētiku, vielu kristāliskā režģa uzbūvi, elektroķīmisku ogļskābās gāzes notveršanu un jaunākajām dabasvielu sintezes metodēm. Īpašs paldies Centrālā Laboratorija par sniegto atbalstu, lai Latvijas skolēnu komanda varētu spert soli pretī starptautiskajām olimpiādēm, rast iespēju pierādīt savus talantus un potenciālu pasaules mērogā!Plašāka informācija: https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/skolens-no-latvijas-izcina-2-vietu-baltijas-valstu-kimijas-olimpiade

Olimpiādei noslēdzoties, tika atlasīta Latvijas izlase starptautiskajai ķīmijas olimpiādei (IChO), kuras norise plānota attālināti no 10. līdz 20. jūlijam. Olimpiādi šogad organizē Ķīna, un tajā Latviju pārstāvēs Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēns  Daniils Kargins, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēns Rūdolfs Brahmanis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolēns Rostislavs Rostovskis un Daniils Soško no Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskolas 11. klases.

Paldies skolotājai Inesei Ločmelei!

25.04.2022.

Mēs lepojamies…

…ar Rūdolfu Brahmani (12.a) par iegūto atzinību fizikas valsts 72. olimpiādē!

Paldies skolotājai Rasmai Gradovskai!

13.04.2022.

Mēs lepojamies…

…ar Kseniju Zučiku (7.b), Jāni Žagaru (7.c), Lauri Ķikutu (8.a)

par iegūto 2. vietu otrā posma matemātikas olimpiādē!

…ar Kārli Strodānu (7.a) par iegūto 3. vietu otrā posma matemātikas olimpiādē!

Paldies skolotājām Irenai Bērziņai un Ligitai Krievai!

13.04.2022.