trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Lāsma, Zanda, Zandis

 

Svētdiena, 2023. gada  1. oktobris  23:05

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

Kinoseanss ģimnāzijā 5.decembrī plkst. 12.00

7. – 9. klašu skolēni noskatījās filmu “Zigfrīds Anna Meierovics”.

Filma “Zigfrīds Anna Meierovics” tapusi Valsts kultūrkapitāla fonda Simtgades programmas ietvaros. Filmas režisors Tālivaldis Margēvičs (scenārija autors filmām “Sieviete, kura gaida”, “Šķērsiela”) pie ieceres par Zigfrīda Annas Meierovica kinoportretu strādājis vairāk nekā 20 gadu.

Šī filma, vēstot par dižā politiķa darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt un nosargāt Latvijas valsti. Lai filma par Zigfrīdu Annu Meierovicu būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visā Latvijā, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

Saruna par filmā redzēto notiks skolotājas Lāsmas Jaunozoliņas vadītajās Latvijas vēstures stundās.

w ZAM

10., 11.klašu skolēni noskatījās filmu “Ievainotais jātnieks.”

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinam kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu. 

Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS(režisore Ilona Brūvere), balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma - Brīvības pieminekļa celtniecībai.

Sarunu par filmā redzēto vadīs skolotāja Iveta Mikijanska Latvijas un pasaules vēstures stundās.

w IJ

w 3muskNOV18

23.novembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Latvijas Nacionālajā operā un baletā mēs, 12.a un 12.b klases skolēni, apmeklējām baleta izrādi „Trīs musketieri”. Baleta librets ir veidots pēc Aleksandra Dimā romāna motīviem. Šajā izrādē atspoguļojās naids, varaskāre, savtība, draudzība un mīlestība. Čehu komponista Jana Kučeras mūzika ļāva just līdzi stāsta tēliem, viņu satraukumam, smeldzei un skumjām, gan arī priekam un laimei. Krāšņie tērpi un dekorācijas ļāva iepazīt to, kāda bija dzīve Francijā karaļa Luija Xlll valdīšanas laikā. Horeogrāfija, mūzika, tērpi, gaismu efekti – elpu aizraujoši. Vārdiem neaprakstāmi skaista mūzika, kas ar katru skaņdarbu izcēla izrādē notiekošo. Dejotāju kustību vieglums un graciozitāte kanādieša Pola Čalmera horeogrāfijā bija izcila. Pat klasesbiedri, kuri sākumā teica, ka balets neinteresē, bija sajūsmā par izrādi. Baletā varēja vērot aizraujošu paukošanās mākslu, kas izrādei piedeva spraigu noskaņu. Notiekošais uz skatuves mudināja pārdomāt to, ka dzīvē ik uz soļa var nākties saskarties ar dažādiem pārbaudījumiem, saprast to, ka cilvēki varas dēļ ir gatavi nodot savus draugus un pat nogalināt, atklājās, ka nav svarīgi, cik daudz ir draugu, bet ir svarīgi, cik no viņiem būs gatavi palīdzēt, ka asprātība, draudzība un mīlestība ir visspēcīgākie ieroči cīņā ar nodevību, meliem un varaskāri.

“Viens par visiem, visi par vienu!”

Kristīne Egle, 12.b klases skolniece

2.novembrī Alūksnes Kultūras centrā iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolas 11.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā) un izcilā pianista Vestarda Šimkus koncertu „Ģēnija jaunība”. Koncertā skanēja trīs Vīnes klasiķu- Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna, Ludviga van Bethovena- jaunības gadu meistardarbi.

Koncerts bija patiesi skaists un iedvesmojošs, jo skanēja ģeniālu komponistu meistardarbi izcilu mūziķu izpildījumā. Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijā, tas saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un koncertējis visā pasaulē. Vestards Šimkus ir pasaules līmeņa pianists, vairāku starptautisku konkursu laureāts.

Lūk, jauniešu atziņas pēc koncerta apmeklējuma:

„Es noteikti apmeklētu vēl šādus koncertus, jo dzirdēt un redzēt izcilus mūziķus šeit, Alūksnē, ir lieliska iespēja.”

„ Simfoniskā orķestra koncertu apmeklēju pirmo reizi. Man patika, kā V.Šimkus izpilda skaņdarbus, kā viņš emocionāli izjūt katru izpildīto skaņu.”

„V.Šimkus klavierspēle bija unikāla. Caur viņa sejas izteiksmēm un ķermeņa kustībām varēja izjust, ka izpildījumā viņš atdod sevi visu. Tas bija kaut kas tāds, ko nebiju izjutusi. Skatījos, kā cilvēks mīl to, ko dara. Visvairāk prātā palikusi improvizācija par „Turku maršu”.”

„Ceru, ka Alūksnē būs vēl šāda veida koncerts, uz kuru labprāt aizietu kopā ar savu ģimeni.”

„Esmu pateicīga par doto iespēju par velti apmeklēt šādu koncertu, kurš devis savādāku skatu uz klasisko mūziku un tās izpildītājiem.”

„Šāda veida koncerts bija pirmā pieredze. Man patika un nenožēloju, ka izmantoju iespēju apmeklēt izcilu mūziķu koncertu Alūksnē. Esmu pārliecināts, ja būs vēl iespēja apmeklēt līdzīgus koncertus, es to noteikti izmantošu.”

„Šis koncerts man likās skaists, kaut gan neesmu ikdienā klasiskās mūzikas cienītājs. Redzot to, kā mūziķi spēlēja savus mūzikas instrumentus, manī raisījās interese par šo mūziku.”

„Šis koncerts noteikti paliks man atmiņā, jo klausīties ģeniālu komponistu skaņdarbus izcilu mūziķu izpildījumā bija liela bauda.”

„Šis koncerts pilnībā mainīja manus priekšstatus par klasisko mūziku. Sākumā man likās, ka tas būs garlaicīgs, bet tā nebūt nebija. Patika gan V.Šimkus klavierspēle, gan simfoniskā orķestra izpildījums. Es noteikti izmantotu vēl iespēju apmeklēt šadus koncertus.”

Skolotāja Sanita Medne

,,Ļoti novērtēju iespēju apmeklēt šo pasākumu un izbaudīt Mūzikas skolā dzirdētos skaņdarbus realitātē un tik profesionālu mākslinieku izpildījumā,” tas ir viens no atzinumiem, ko guva 10.b,10.c un 11.a klases jaunieši 2.novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, apmeklējot Alūksnes Kultūras centrā koncertu “Ģēnija jaunība”.

Koncertā  noklausījās trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena – jaunības gadu meistardarbus. Skaņdarbus atskaņoja Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadība un izcilais pianists Vestards Šimkus.

Daudzi no jauniešiem šādu koncertu apmeklēja pirmo reizi un guva neaizmirstamus iespaidus, kas viņiem atklāja jaunu pieredzi mūzikas pasaulē.

Daži jauniešu atzinumi:

- ,,Neesmu simfoniskās mūzikas lielākais fans, bet varu klausīties un to izbaudīt.”

- ,,Parasti mani tik ļoti simfoniskā orķestra mūzika neaizrauj, esmu pieradusi klausīties un spēlēt džezu, blūzu, bet šoreiz man ļoti patika.”

- ,,Es sapratu, ka biežāk vēlētos apmeklēt šādus koncertus, jo klasiskā mūzika ir mūzika dvēselei un prātam.”

- ,,Uzzināju to , ka man patīk dzīvā mūzika labāk nekā ieraksts.”

- ,,Sapratu to, ka pirmie iespaidi , kuri man rodas, ir maldīgi, un to , ka es izbaudu šāda veida koncertus.”

10.c klases audzinātāja Daina Černomirdina

w 7b Sk som

Vienmēr ir svarīgi zināt tās vietasvēsturi, kuru Tu uzskati par savu dzimto vai pavadi savu ikdienu. Tā, mēs ,7.b klase 19.septembrī devāmies uz muzejnodarbību „Pa Fitinghofu pēdām” Alūksnes muzejā, kas bija lieliska iespēja orientēties dzimtajā pilsētā.

Alūksne vienmēr ir vilinājusi apmeklētājus ar dabas valdzinājumu, bagāto vēsturi un tās atstātajām liecībām, senču mantojumu.

Vai mēs, Alūksnieši,zinām kādu stāstu, noslēpumu sevī slēpj ikdienā tik ierastās vietas?Atbilde – ne visu un ne visi.Vietas, kuras amekleklējam darba vai atpūtas vajadzībām, kurāmpasteidzamies garām glabā senus un ne tik senus, bet noteikti aizraujošus stāstus.

Muzejā skolēni saņēma uzdevumus un ar interesi davās tos pildīt.Uzdevumu veikšana izrādījās sarežģītāka nekā sākumā domājām, tie lika skolēniem ieraudzīt savu pilsētu savādāku, uzzināt vēsturiskus faktus par ēkām, kuras redzam un apmekejam , lika spriest , analīzēt, kā arī veikt attālumus no viena objekta līdz nākamajam iespējami ātrāk..Mūsu klasē centība un precizitāte atmaksājās, komanda, kas ieguva lielāķo punktu skaitu bija recīzāk par pārējām veikusi uzdevumus un ieguva balvu – stundas izbraukumu ar velorikšu gida D.Eglīša vadībā, par ko skolēni bija sajūsmā.

Paldies J. Baldiņai, Alūksnes muzeja Izglītojošā darba un darba ar amekletājiem speciālistei un muzeja darbiniekiem ar izstrādātajiem uzdevumiem no nodarbības vadīšanu un E. Glika Valsts ģimnāzijai ar iespēju piedalīties šajā nodarbībā.

7.b klases audzinātāja

Mārīte Palma

Sekojot pa Fītinghofu pēdām………

Saulainā 19. oktobra dienā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7.c klases kolektīvs devās uz Alūksnes muzeju, lai piedalītos vēsturiski izglītojošā nodarbībā “Pa Fītinghofu pēdām”, kas notika projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros. Vispirms apmeklējām muzeju, pēc tam bija jāveic uzdevumi un jāatrod dažādi objekti Alūksnes pilsētā. Tā tika trenētas prasmes orientēties kartē, uzmanība, zināšanas, sadarbība komandā un sportiskais izaicinājums. Visi atzina, pasākums patika, tas bija jautrs, izzinošs un interesants! Paldies par doto iespēju piedalīties!

7.c klases skolēnu gūtās atziņas pēc piedzīvotā pasākuma:

* Bija interesanti uzzināt sīkāk Alūksnes pilsētas un objektu vēsturi

* iemācījos labāk orientēties kartē;

* bija jautri sadarboties komandās;

* uzzināju vairāk par Alūksni un par to, kas bija Fitinghofi;

* iemācījos taisīt selfijus, mums bija jautri;

* komandās varējām viens otru labāk iepazīt, bet bija nogurdinoši tik daudz staigāt;

* uzzināju cik augsts ir Tempļa kalns;

* iemācījos labāk orientēties pa pilsētu ar karti un atrast atzīmētos objektus;

* iemācījos lasīt, izmantojot pirkstu palīdzību (uz akmens);

* iemācījos ekonomēt laiku;

* ļoti patika uzzināt, kas agrāk bijis dažādās pilsētas ēkās. Man tiešām patika šī diena!

* pasportoju un mēs uzvarējām!

* Es iemācījos klausīties skolotāju

* Uzzināju, kāpēc tā sauc Helēnas ielu, labāk sapratu, kas Alūksnē ir agrāk tur atradies.

w 7c Fit NOV18 1

Vispirms noklausāmies informāciju par Fitingfohu dzimtu

w 7c Fit NOV18

Rezultāti apkopoti, uzvarētāju komanda - Evelīna, Rihards, Krists un Ēriks Kristians saņem diplomus un balvas.

 

w VSh 2NOV18