Vārda dienas : Gaits, Karīna

 

Ceturtdiena, 2019. gada  17. oktobris  19:48

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

2.novembrī Alūksnes Kultūras centrā iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolas 11.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā) un izcilā pianista Vestarda Šimkus koncertu „Ģēnija jaunība”. Koncertā skanēja trīs Vīnes klasiķu- Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna, Ludviga van Bethovena- jaunības gadu meistardarbi.

Koncerts bija patiesi skaists un iedvesmojošs, jo skanēja ģeniālu komponistu meistardarbi izcilu mūziķu izpildījumā. Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijā, tas saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un koncertējis visā pasaulē. Vestards Šimkus ir pasaules līmeņa pianists, vairāku starptautisku konkursu laureāts.

Lūk, jauniešu atziņas pēc koncerta apmeklējuma:

„Es noteikti apmeklētu vēl šādus koncertus, jo dzirdēt un redzēt izcilus mūziķus šeit, Alūksnē, ir lieliska iespēja.”

„ Simfoniskā orķestra koncertu apmeklēju pirmo reizi. Man patika, kā V.Šimkus izpilda skaņdarbus, kā viņš emocionāli izjūt katru izpildīto skaņu.”

„V.Šimkus klavierspēle bija unikāla. Caur viņa sejas izteiksmēm un ķermeņa kustībām varēja izjust, ka izpildījumā viņš atdod sevi visu. Tas bija kaut kas tāds, ko nebiju izjutusi. Skatījos, kā cilvēks mīl to, ko dara. Visvairāk prātā palikusi improvizācija par „Turku maršu”.”

„Ceru, ka Alūksnē būs vēl šāda veida koncerts, uz kuru labprāt aizietu kopā ar savu ģimeni.”

„Esmu pateicīga par doto iespēju par velti apmeklēt šādu koncertu, kurš devis savādāku skatu uz klasisko mūziku un tās izpildītājiem.”

„Šāda veida koncerts bija pirmā pieredze. Man patika un nenožēloju, ka izmantoju iespēju apmeklēt izcilu mūziķu koncertu Alūksnē. Esmu pārliecināts, ja būs vēl iespēja apmeklēt līdzīgus koncertus, es to noteikti izmantošu.”

„Šis koncerts man likās skaists, kaut gan neesmu ikdienā klasiskās mūzikas cienītājs. Redzot to, kā mūziķi spēlēja savus mūzikas instrumentus, manī raisījās interese par šo mūziku.”

„Šis koncerts noteikti paliks man atmiņā, jo klausīties ģeniālu komponistu skaņdarbus izcilu mūziķu izpildījumā bija liela bauda.”

„Šis koncerts pilnībā mainīja manus priekšstatus par klasisko mūziku. Sākumā man likās, ka tas būs garlaicīgs, bet tā nebūt nebija. Patika gan V.Šimkus klavierspēle, gan simfoniskā orķestra izpildījums. Es noteikti izmantotu vēl iespēju apmeklēt šadus koncertus.”

Skolotāja Sanita Medne

,,Ļoti novērtēju iespēju apmeklēt šo pasākumu un izbaudīt Mūzikas skolā dzirdētos skaņdarbus realitātē un tik profesionālu mākslinieku izpildījumā,” tas ir viens no atzinumiem, ko guva 10.b,10.c un 11.a klases jaunieši 2.novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, apmeklējot Alūksnes Kultūras centrā koncertu “Ģēnija jaunība”.

Koncertā  noklausījās trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena – jaunības gadu meistardarbus. Skaņdarbus atskaņoja Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadība un izcilais pianists Vestards Šimkus.

Daudzi no jauniešiem šādu koncertu apmeklēja pirmo reizi un guva neaizmirstamus iespaidus, kas viņiem atklāja jaunu pieredzi mūzikas pasaulē.

Daži jauniešu atzinumi:

- ,,Neesmu simfoniskās mūzikas lielākais fans, bet varu klausīties un to izbaudīt.”

- ,,Parasti mani tik ļoti simfoniskā orķestra mūzika neaizrauj, esmu pieradusi klausīties un spēlēt džezu, blūzu, bet šoreiz man ļoti patika.”

- ,,Es sapratu, ka biežāk vēlētos apmeklēt šādus koncertus, jo klasiskā mūzika ir mūzika dvēselei un prātam.”

- ,,Uzzināju to , ka man patīk dzīvā mūzika labāk nekā ieraksts.”

- ,,Sapratu to, ka pirmie iespaidi , kuri man rodas, ir maldīgi, un to , ka es izbaudu šāda veida koncertus.”

10.c klases audzinātāja Daina Černomirdina

w 7b Sk som

Vienmēr ir svarīgi zināt tās vietasvēsturi, kuru Tu uzskati par savu dzimto vai pavadi savu ikdienu. Tā, mēs ,7.b klase 19.septembrī devāmies uz muzejnodarbību „Pa Fitinghofu pēdām” Alūksnes muzejā, kas bija lieliska iespēja orientēties dzimtajā pilsētā.

Alūksne vienmēr ir vilinājusi apmeklētājus ar dabas valdzinājumu, bagāto vēsturi un tās atstātajām liecībām, senču mantojumu.

Vai mēs, Alūksnieši,zinām kādu stāstu, noslēpumu sevī slēpj ikdienā tik ierastās vietas?Atbilde – ne visu un ne visi.Vietas, kuras amekleklējam darba vai atpūtas vajadzībām, kurāmpasteidzamies garām glabā senus un ne tik senus, bet noteikti aizraujošus stāstus.

Muzejā skolēni saņēma uzdevumus un ar interesi davās tos pildīt.Uzdevumu veikšana izrādījās sarežģītāka nekā sākumā domājām, tie lika skolēniem ieraudzīt savu pilsētu savādāku, uzzināt vēsturiskus faktus par ēkām, kuras redzam un apmekejam , lika spriest , analīzēt, kā arī veikt attālumus no viena objekta līdz nākamajam iespējami ātrāk..Mūsu klasē centība un precizitāte atmaksājās, komanda, kas ieguva lielāķo punktu skaitu bija recīzāk par pārējām veikusi uzdevumus un ieguva balvu – stundas izbraukumu ar velorikšu gida D.Eglīša vadībā, par ko skolēni bija sajūsmā.

Paldies J. Baldiņai, Alūksnes muzeja Izglītojošā darba un darba ar amekletājiem speciālistei un muzeja darbiniekiem ar izstrādātajiem uzdevumiem no nodarbības vadīšanu un E. Glika Valsts ģimnāzijai ar iespēju piedalīties šajā nodarbībā.

7.b klases audzinātāja

Mārīte Palma

Sekojot pa Fītinghofu pēdām………

Saulainā 19. oktobra dienā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7.c klases kolektīvs devās uz Alūksnes muzeju, lai piedalītos vēsturiski izglītojošā nodarbībā “Pa Fītinghofu pēdām”, kas notika projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros. Vispirms apmeklējām muzeju, pēc tam bija jāveic uzdevumi un jāatrod dažādi objekti Alūksnes pilsētā. Tā tika trenētas prasmes orientēties kartē, uzmanība, zināšanas, sadarbība komandā un sportiskais izaicinājums. Visi atzina, pasākums patika, tas bija jautrs, izzinošs un interesants! Paldies par doto iespēju piedalīties!

7.c klases skolēnu gūtās atziņas pēc piedzīvotā pasākuma:

* Bija interesanti uzzināt sīkāk Alūksnes pilsētas un objektu vēsturi

* iemācījos labāk orientēties kartē;

* bija jautri sadarboties komandās;

* uzzināju vairāk par Alūksni un par to, kas bija Fitinghofi;

* iemācījos taisīt selfijus, mums bija jautri;

* komandās varējām viens otru labāk iepazīt, bet bija nogurdinoši tik daudz staigāt;

* uzzināju cik augsts ir Tempļa kalns;

* iemācījos labāk orientēties pa pilsētu ar karti un atrast atzīmētos objektus;

* iemācījos lasīt, izmantojot pirkstu palīdzību (uz akmens);

* iemācījos ekonomēt laiku;

* ļoti patika uzzināt, kas agrāk bijis dažādās pilsētas ēkās. Man tiešām patika šī diena!

* pasportoju un mēs uzvarējām!

* Es iemācījos klausīties skolotāju

* Uzzināju, kāpēc tā sauc Helēnas ielu, labāk sapratu, kas Alūksnē ir agrāk tur atradies.

w 7c Fit NOV18 1

Vispirms noklausāmies informāciju par Fitingfohu dzimtu

w 7c Fit NOV18

Rezultāti apkopoti, uzvarētāju komanda - Evelīna, Rihards, Krists un Ēriks Kristians saņem diplomus un balvas.

 

w VSh 2NOV18