Vārda dienas : Andra, Līva, Līvija

 

Sestdiena, 2021. gada  27. februāris  21:30

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

w 7b sks w1

w 10a sks w1

CARNIVAL YOUTH
“Naivais ku-kū”.
Iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros 12.klašu skolēni kopā ar audzinātājām apmeklēja Alūksnes Kultūras centrā 11.oktobrī plkst.16:00 grupas CARNIVAL YOUTH kino dziesmu koncertu “Naivais ku-kū”.
Koncerts bija interesants ar to, ka ļāva vecākās paaudzes skatītājiem atsaukt atmiņā
seno kinofilmu dziesmas un muzikālos pavadījumus, bet jaunākajai paaudzei deva iespēju uzzināt un iepazīt kaut ko jaunu. Senās dziesmas jaunā interpretācijā bija atpazīstamas arī jauniešiem. Daudzām dziesmām dziedāja līdzi, un bija vienkārši jauks noskaņojums pēc ilgāka laika pabūt koncerta atmosfērā.

SKs w 7c sks jlaic 6

SKs w 8a jlaic 2

9.oktobrī 8.a klase, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Jaunlaicenes muižas muzeju, kurā piedalījās 3 izglītojošās nodarbībās:
1. “Rudentiņš – bagāts vīrs” – iepazīšanās ar senajiem rudens pārstrādes darbiem un darbarīkiem, darbu izspēlēšana caur uzdevumiem, mīklām, ticējumiem un rotaļām, noslēgumā produktu degustācija;
2. “Malēniešu vārdu spēle” – saruna par latviešu valodas veidošanos, dialektiem un izloksnēm, ar spēles palīdzību tiek iepazīti un apgūti senie malēniešu izloksnes vārdi;
3. “Ja ikviens tik zemē sētu” – nodarbība par ražas novākšanas un pārstrādes darba rīkiem un metodēm no 19.gadsimta līdz 20.gadsimta vidum.
Viennozīmīgi iesakām apmeklēt muzeju saviem skolas biedriem, jo tajā aktīvās un interesantās nodarbībās var jauki pavadīt laiku kopā ar klasi un iepazīt latviešu tautas vēsturi un tradīcijas!