Vārda dienas : Andra, Līva, Līvija

 

Sestdiena, 2021. gada  27. februāris  21:23

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

w Sk som 2020

Latvijas skolas somas ietvaros

2019.gada 18.oktobrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8.c klases skolēni iepazinās ar īpaši filmēšanai uzbūvēto kinopilsētu "Cinevilla". Uzzinājām, ka sākotnēji tā tika izveidota vēsturiskās spēlfilmas „Rīgas sargi” uzņemšanai. Te ir filmētas latviešu filmas “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Klases salidojums”, “Nameja gredzens” un epizodes citām latviešu filmām. Pilsētiņā notiek aktīva filmēšana dažādām ārvalstu filmām. Arī 8.c klases ekskursijas laikā redzējām un dzirdējām filmēšanās epizodi, sasveicinājāmies ar aktieriem Rūdolfa lauku sētā. Ar interesi tagad vēlamies noskatīties jauno filmu “Dvēseļu putenis”, kura arī ir filmēta “Cinevillā.

8c Cvilla NOV19 1
Apkopojot redzēto, skolēni visvairāk pauda pārsteigumu par masīvajam dekorācijām, kas izskatās ļoti reālas – Rīgas vēsturiskās ēkas, tilti, mašīnas. Interesanti bija ieskatīties filmēšanas paviljonā, apskatīt seno laiku militāro tehniku, vēsturiskos tērpus un citus rekvizītus. Iespaidīgs bija kinopilsētu objekts - Dzelzceļa stacija ar vēsturiskiem vilciena vagoniem, īstām sliedēm un citu autentisku dzelzceļa aprīkojumu. Apskatījām arī jaunās filmas “Nameja gredzens” dekorācijas un filmēšanas paviljonu. Šis ekskursijas īpašais ieguvums – skolēniem palielinājusies interese par latviešu filmām, filmēšanas procesu, kopumā tā bija lieliska iespēja ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs.

Fragmenti no 8.c skolēnu atziņām par redzēto:

  • “Šis kinomuzejs bija ļoti interesants un izglītojošs. Tur ir lielas mājas no putuplasta un tās izskatās kā īstas”.
  • “Bija tiešām interesanti klausīties, ko stāsta gids. Tur redzējām aktierus, kam bija īpaši tērpi priekš filmas”.
  • Man likās interesanti tas, ka gids arī pastāstīja, kurās filmās ko var redzēt, kā tas tapa veidots. Bija arī forši, ka tie aktieri, kam nebija jāfilmējas, pavadīja laiku kopā jautri, un, kad mēs gājām garām, pajokojās - vai mēs gribam ar viņiem nobildēties.
  • “Man ļoti patika šis kinomuzejs, jo bija interesanti redzēt lielas mājas, kas izgatavotas no koka un putuplasta, kā arī šajā ekskursijā sāka šķist, ka viss nav īsts”.
  • Pēc Cinevillas apmeklējuma uzreiz autobusā noskatījāmies filmu “Rīgas sargi”, jo daudzas epizodes tika filmētas tieši Cinevillā, tās atpazinām.
  • “Man ļoti patika šī ekskursija. Un tagad latviešu filmas man būs ļoti interesanti noskatīties. Noteikti gribas atkal tur atgriezties.”
  • “Man patika, gribētu tur atgriezties vēlreiz kopā ar ģimeni vai ar klasi. Iesaku, lai citi aizbrauc un izbauda šo ekskursiju”.
  • “Uzzināju, ka lielākā daļa priekšmetu ir butaforija. Es nezināju, ka tur tiek uzņemtas tik daudz ārzemju filmas”.

8c Cvilla NOV19

7b Fghoff NOV19
“Latvijas skolas soma” ietvaros, mēs 7.b klases skolēni devāmies uz Alūksnes muzeju. Kur piedalījāmies aizraujošā nodarbībā “Pa Fītingofa pēdām”. Klase tika sadalīta komandās, kuras pildīja dažādus uzdevumus, apmeklējot kultūrvēsturiskos objektus, kuri saglabājušies kopš baronu fon Fītingofu laikiem. Apmeklējot šo pasākumu, devāmies izzinošā ekskursijā pa Alūksni, kur  mācījāmies orientēties pilsētvidē, meklējām atbildes uz dažādiem jautājumiem, mācījāmies strādāt komandā, guvām pozitīvas emocijas kā arī ieguvām vērtīgas balvas. Paldies par radīto iespēju apmeklēt šo pasākumu!

Dailes teātra izrāde ”Reāli sliktie puiši” ģimnāzijas 11.klašu skolēnu redzējumā.

Slikt Puish
Š.g. 5.novembrī 52 skolēni no 11.klasēm apmeklēja projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Dailes teātra izrādi ”Reāli sliktie puiši”.

Pēc pirmā iespaida skolēni nonāca pie secinājuma, ka izrāde bija vienkārša, viegli saprotama, labs humors, kas ļāva atpūsties, izsmieties, vietām varbūt pārspīlētas situācijas, taču tas pieder pie komēdijas žanra būtības. Patika negaidītas atrisinājums.

Gūtās atziņas:

“Nevar melot, jo tad var iekļūt sarežģītās situācijās”;

“Svarīgākais ir godīgums”;

“Nevajadzētu melot, jo beigās viss var izrādīties vēl ļaunāk nekā, ja izstāsta taisnību”;

“Lai kādas problēmas rastos, ģimenei vienmēr jāturas kopā”;

“Dzīve ir pārsteigumiem pilna, tie var būt gan labi pārsteigumi, gan nepatīkami .Labi , ja viss beidzas labi! ”;

“Katram jādomā par savu dzīvi un savu labumu”;

“Nopietnus lēmumus nevar pieņemt vienpersoniski, ja tas var skart vēl kādu”;

“Meli nepadara dzīvi vieglāku”;

“Meli ir bīstami, jo vairāk melu, jo grūtāk tos kontrolēt”;

“Nekad neatstāj sev tuvu cilvēku nelaimē”;

“Lai arī kādas grūtības dzīvē nebūtu, vienmēr ir redzama izeja no tās”.

Šī gada 30.oktobrī pēc mācību stundām 42 ģimnāzijas 10.klases skolēni devās uz Valmieru, lai apmeklētu teātra izrādi „Hamlets”, kura ir tikusi augstu novērtēta, saņēmot 2018. /2019. gada sezonas  „Spēlmaņu nakts” nominācijas vairākās kategorijās:

Gada lielās formas izrāde

Gada aktieris -  Mārtiņš Meiers

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki - Elīna Hanzena

Gada scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Gada kostīmu mākslinieks -    Anna Heinrihsone

Gada video mākslinieks - Mārtiņš Vilkārsis

Pirmizrāde notika 2019.gada 12.aprīlī. Noskatoties to teātra zinātniece Silvija Radzobe recenzijā par izrādi „Hamlets”recenzijas ievadā ir rakstījusi: „Uz Valmieras teātrī Indras Rogas iestudētā "Hamleta" programmas pēdējā vāka rakstīts: "The rest is silence." ("Pārējais ir klusums.") Parasti šie Šekspīra vārdi tulkoti kā poētisks apzīmējums nāves mēmumam, pret kuru vairs nav iespējams ne cīnīties, ne iebilst. Ne ko pierādīt, apgalvot vai pārspēlēt pa jaunam, ne arī uzzināt, kas nāves klusumā gaida. Neatceļot šo nozīmi, iestudējums, manuprāt, piedāvā vēl kādu citu: tas ir būvēts tā, ka aiz visa, kas tiks izrunāts, slēpsies skaļi nepateiktais, vien zīmēs ietvertais vēstījums. Citiem vārdiem – noslēpums.” /https://www.satori.lv/article/valmieras-hamleta-noslepumi/

Savukārt teātra kritiķis Atis Rozentāls savā recenzijā par šo izrādi ir izvirzījis jautājumus: „Kur atrast patiesību butaforiskā vidē starp cilvēkiem, kurus lielākoties interesē tikai pašu labums? Kas šajos apstākļos īsti ir Hamleta traģēdija, un kāpēc Ofēlija sajūk prātā? Tie ir jautājumi, kas rodas, skatoties Indras Rogas iestudējumu, un jāatzīstas, pēc vienas reizes noskatīšanās uzreiz tapušā recenzijā uz tiem atbildēt šķiet absolūti neiespējami.” /https://www.diena.lv/raksts/kd/recenzijas/izrades-_hamlets_-recenzija.-sapuvusas-karalvalsts-hronika-14218117/

Tik interesantas domas pēc izrādes izteikuši atzīti teātra kritiķi. Arī mūsu jauniešus izrāde „Hamlets” rosināja uz pārdomām gan par režisores lugas interpretāciju, gan aktieru tēlojumu, scenogrāfiju.  

Te īsi izvilkumi no skolēnu recenzijām.

Mācību ekskursijas laikā, iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros, mēs, 9.c klases skolēni, devāmies uzw 1pirm 9Jm
Jaunlaicenes muižas muzeju. Piedalījāmies izglītojošā nodarbībā “Izlaušanās caur vēstures līkločiem” - tikām sadalīti komandās un pildījām dažādus uzdevumus par Latvijas vēsturi, kas nebūtu izpildāmi bez spējas sadarboties un komunicēt komandas ietvaros. Spēle norisinājās piecās kārtās, nākamās kārtas uzdevumus varēja saņemt tikai tad, kad bija pareizi izpildīti iepriekšējās kārtas uzdevumi. Pēc spēles mēs devāmies ārā, kur mūs iepazīstināja par zemnieku ēšanas paradumiem 18. – 19. gadsimtā. Piedalījāmies praktiskajā nodarbībā, apgūstot zupas strēbšanu ar koka karoti un maizes cepšanu ugunskurā. Visi kopā ļoti jauki pavadījām laiku, baudot tēju un pašu ceptu maizi ugunskurā.

Jaunlaicenes muižas muzeja aktivitātes iesakām apmeklēt ikvienam, jo tā bija lieliska iespēja papildināt un nostiprināt jau esošās zināšanas par Alūksnes novadu, Jaunlaicenes muižu, Opekalna baznīcu, malēniešiem un viņu tradīcijām, kā arī mēs kopā jautri pavadījām laiku un saliedējāmies kā klases kolektīvs.

Beāte Puķīte

Ance Katrīne Āboliņa