Vārda dienas : Andra, Līva, Līvija

 

Sestdiena, 2021. gada  27. februāris  21:39

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

w Sk som 2020

Valmieras drāmas teātra izrāde “Venēra kažokā”

1.novembrī 8.a un 8. b klases devās uz Alūksnes kultūras centru , lai noskatītos Valmieras drāmas teātra iestudētu komēdiju “Venēra kažokā”

Pirms izrādes, iepazīstoties ar recenzijām, bijām gatavi, ka izrāde ir amerikāņu melnā humora paraugs, kā arī zinājām, ka izrādē darbojas tikai divi aktieri, bet izrādes laikā sapratām, ka 8.klases pusaudži īsti nebija īstā mērķauditorija, jo atsevišķas frāzes un replikas, kas tika lietotas izrādes laikā nebija piemērotas un saprotamas šī vecuma auditorijai.

Pēc izrādes skolēni dalījās savos iespaidos par to un atzina, ka izrāde likusies nedaudz garlaicīga, jo skolēni ir pieraduši vērot izrādes, kur darbojas vairāki aktieri un sižets ir vieglāk uztverams, kā arī skolēni atzina, ka izrādē izteiktie joki nav bijuši viņiem saprotami un nepieņemami ir liecies fakts, ka no skatuves tiek lietota ikdienā nepieņemama valoda. Neskatoties uz to, ka izrādi bija grūti uztvert un saprast, skolēni atzina, ka aktierspēle ir bijusi izcila un, ka tikai diviem aktieriem ir izdevies piesaistīt uzmanību un likt sekot līdzi notikumiem izrādē, kā arī spēj ļoti ātri “pārlēkt” no lomas uz lomu.

Bija skolēni, kas atzina, ka izrāde likusies interesanta ar to, ka nav līdzinājusies nevienai līdz šim redzētajai izrādei. Pēc izrādes tika secināts un atzīts, ka katra lietu uztvere un sapratne ir atšķirīga. Skolotājas atzīst, ka pieejamā informācija par izrādi bija nepilnīga, lai pilnīgi izvērtētu izrādes atbilstību vecumposmam.

w Sk som 2020

10.12.19. 7.b klases skolēni “Latvijas Skolas somas” programmas ietvaros devās uz Alūksnes Bānīša stacijas bagāžas šķūni.

Mēs uzzinājām:

par dzelzceļa vēsturi,

par to, Gulbenes – Alūksnes Bānītis ir vienīgais Baltijā regulāri kursējošais šaursliežu vilciens;

ka bānītis ir iedvesmas avots vairāk nekā gadsimta garumā,w 7kl 17DEC19LK titl

klases biedru dzimšanas dienas.

Atklājām

dzelzceļa vēstures faktus,

klases biedru dejotprasmes,

Pabijām:

virtuālā ceļojumā,

interesantās stafetēs un nodarbībās, kur pārbaudījām savu erudīciju.

Iepazināmies

ar vēsturiskajiem dzelzceļa priekšmetiem.

Darbojāmies darbnīcās, kur no šokolādes veidojām Bānīti.

Alūksnes Bānīša stacija ir vieta, kur mācīties ir forši un interesanti!

w Sk som 2020

14. oktobrī 7.a klase devās pasākumā „Pa Fītinghofa pēdām”! Pasākums notika Alūksnes muzejā. Kad ieradāmies, mūs iepazīstināja ar Fītinghofu dzimtu un tās vēsturi. Ieejot muzejā bija brīnišķīgas gleznas ar Fitinghofu dzimtas pārstāvju portretiem. Kad bijām iepazinušies ar Fītinghofiem, mums tika iedota karte ar uzdevumiem. Sadalījāmies 4 grupās un devāmies aizraujošā spēlē pa Alūksni, meklējot kartē norādītos objektus un izpildot dotos uzdevumos. Noslēguma daļā muzejā salīdzinājām atbildes un ieguvām punktus. Uzvarētāji varēja izvēlēties balvu – skaistu grāmatu par Fītinghofu dzimtu vai foto sesiju viduslaiku tērpos. Pasākums bija izglītojošs, jautrs un interesants, neraugoties uz stipri lietainajiem laikapstākļiem!

w Sk som 2020

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.a un 12.b klašu skolēni 2019.gada 4.oktobrī varēja izbaudīt divus kultūras pasākumus Rīgā.

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” izglītojamie apskatīja pastāvīgo ekspozīciju: Antīkās mākslas kabinetu, Rietumu galeriju, gleznu galeriju, Austrumu galeriju, Nikolaja Rēriha glezniecību. Boses zālē bija apskatāmi dažādu Rietumeiropas skolu pārstāvju darbi, kas apkopoti izstādē “19.gadsimta marīnas”. Tos radījuši 11 autori no Vācijas, Nīderlandes, Francijas, Itālija un Norvēģijas.

Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī jaunieši noskatījās baleta izrādi “Hamlets (Ne)stāsti man pasakas.

Hamlets

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. Izrādē izmantota Sergeja Rahmaņinova mūzika.

(Ne)stāsti man pasakas

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji: Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Jauniešu atsauksmes.

Žanete

Bija interesanti vērot baleta izrādi. Nebija vienkārši uztvert sižetu un saprast visu, kas notiek uz skatuves. Vairāk patika baleta 2.cēliens – skaistās mūzikas un tērpu dēļ.

Kristīne

Izrāde bija labāk saprotama, ja pirms tās biji lasījis “Hamletu”. Brīžiem tā radīja baisas sajūtas: mūzika skaļa, dejotāji ar zobeniem izpilda straujas dejas. Otrajā daļā bija mierīgāka mūzika un dejas, skaisti tērpi un skatuves noformējums.

Kārlis

Pirmajā daļā bija vairāk vēsturisku ainu, bet otrajā notika virzība uz mūsdienu pasauli, tāpēc tā bija vieglāk uztverama. Viss bija krāsains un dzīvs.

Dana

Mans pirmais iespaids bija pozitīvs, aizrāva mūzika, kas palīdzēja labāk izprast sižetu.

Es ieteiktu arī citiem apmeklēt šo izrādi, bet pirms tam izlasīt “ Hamletu”

w Sk som 2020

Piedzīvojums sākās Alūksnes pilī. Muzejā mēs izbaudījām izstādi par barona Fitinghofa dzimtu un tās vēsturi. Tomēr tālāk sekoja interesantākā daļa-izglītojošs,jautrs, saliedējošs un noslēpumu apvīts piedzīvojums. Klase tika sadalīta komandās, katra komanda tiecās uz labāko rezultātu.Erudīcijas spēles laikā tika dota izcila iespēja-iepazīt kultūrvēsturiskos objektus.Mūsuprāt interesantākie bija- vecais stallis, pilskrogs un pati pils.

Vēlāk ar viktorīnas palīdzību tika pārbaudītas mūsu zināšanas, kuras ieguvām orientēšanās spēles laikā. Uzvarētāju komanda ieguva grāmatu par Alūksnes vēsturi.

Šī bija lieliska iespēja iepazīt Alūksnes vēsturi.Pateicamies par pozitīvi pavadīto laiku un jaunu zināšanu krājumu.

7.c klases skolēnu vārdā-Luīze un Patrīcija.

ww 7c fiting okt19 10