Vārda dienas : Ildze, Ilze, Izolde

 

Ceturtdiena, 2022. gada  27. janvāris  03:59

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

sk soma

       15.decembrī 12.a un 12.b klases skolēni pēc ilga laika atkal izmantoja Latvijas skolas soma dāvāto iespēju apmeklēt teātra izrādi. Šoreiz tā bija Dailes teātra izrāde “Trīs draugi”.  10.klasē noskatījāmies gan Valmieras teātra izrādi ”Hamlets”, gan Latvijas Operas un baleta teātrī izrādi “Trīs musketieri”.

        Izrādes ”Trīs draugi” režisors ir Regnārs Vaivars. Tā tapusi, iedvesmojoties no slavenākā Ēriha Marijas Remarka romāna ar tādu pašu nosaukumu.  Lugas centrā ir patiesa draudzība un mīlestība, tas ir aizkustinošs stāsts par trim jauniem cilvēkiem, kas, pārcietuši Pirmā pasaules kara šausmas, mēģina atgūt dzīvi.

         Izrādē ir saglabāts darbības laiks – desmit gadi pēc Pirmā pasaules kara. Viens no izrādes galvenajiem varoņiem ir Roberts Lokamps, kuru atveido Lauris Dzelzītis. Aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa izrādē atveido Patrīciju Holmani, kura ir Roberta mīļotā. Roberta draugi lugā ir Ginta Grāveļa Otto, Andra Buļa Gotfrīds. Viņu stāstam līdzās visā izrādes garumā ir Ģirta Ķestera asprātīgais un siltais krodzinieks Alfonss un groteskais prostitūtu korītis precīzā Katrīnas Grigas, Anetes Krasovskas un Milēnas Miškevičas atveidojumā. Galvenais attiecību stāsts izrādē ir par Roberta un Patrīcijas skumjo mīlestību un par trīs īstiem draugiem, viņu savstarpējo solidaritāti. Neatkarīgi no sāpēm un slimības, kas jāpārcieš jaunajai sievietei, viņa saviem draugiem iemāca rast spēku dzīvot, izbaudot katru mirkli. Roberta un Patrīcijas jūtu atklāsme atkal un atkal skandējot: “Es tevi nemīlu”, pārliecina skatītāju, ka viens otram viņi ir viskaislākie, aizrautīgākie un patiesākie mīlētāji.

w 12AB Dt21

Skats no izrādes ( foto no https://www.kroders.lv/recenzijas/1681)

 

Pēc izrādes, pārrunājot emocijas, jaunieši dalījās ar saviem iespaidiem par izrādi:

Man ļoti patika aktierspēle šajā izrādē. Aktieri ļoti labi pastāstīja tēlu stāstu. Jāatzīst, ka beigas biju iedomājies savādākas.

Ļoti interesanta izrāde. Bija neparasti redzēt pazīstamus aktierus citādākās lomās.

Ļoti patika izrāde!

Manuprāt, izrāde bija ļoti saistoša un interesanta. Nebija brīdis, kas liktos garlaicīgs.

Ļoti skaista un romantiska izrāde!

Nomācošās beigas netraucēja izbaudīt teātra izrādi, pat palīdzēja to izprast.

Izrādē bija lieliski attēlotas kara atstātās pēdas uz cilvēku, kā arī noslēgta cilvēka vēlme atvērties kādam. Aktiermāksla bija lieliska un kopumā izrāde piepildīja kultūras izsalkušos prātus!

                 Mežaparka Lielās jeb Dziesmu svētku estrādes pārbūve, kas 2021.gadā ir ieguvusi Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu, ir unikāls projekts pasaules mērogā gan arhitektūras, gan akustikas ziņā.  Mežaparka estrādes koncepcija Sidraba birzs dziesmu kalnā, kuru izstrādājuši arhitekti Austris Mailītis un Juris Poga, veidota līdzībās ar latviešu tautasdziesmās apdziedāto latvisko ainavu. Pirms izrādes, izmantojot izdevību,  jaunieši gides vadībā izstaigāja šo unikālo būvi un uzzināja par telpu plānojumu, projekta ideju un tās mūsdienīgo risinājumu.w 12AB Dt21 2

Sniegotā estrāde.

w 12AB Dt21 1

Mākslinieku ģērbtuvēs.

Projekts: Skolas soma

Klase : 8.b

Skolotāja: Agita Musta

w 8kl okt21 Tur Siz1
Muzejpedagoģiskā programma: orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts” Turaidas muzejrezervātā

Datums : 29.09.2021.

Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas stāsta par tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu Eiropas notikumu kontekstā. Kultūrvēsturiskais mantojums, ko saglabā, pēta un popularizē muzejrezervāts, šajā vietā veidojies no 11. gadsimta. Par to vēsta 39 senās ēkas un būves 43,63 hektāru plašajā teritorijā un vairāk nekā 40 ekspozīcijas ēkās un brīvdabā. 

 

Projekts: Skolas soma

Klase :10b

Priekšmets: literatūra

Skolotāja: Daina Černomirdina

Filma: “Baltu ciltis”

Datums : 04.11.2021.

Skolēnu iespaidi:

“Dzīves mūžs nebija ilgs, no vismazākajiem ievainojumiem varēja nomirt antisanitārās dzīves , skarbajiem apstākļiem, nepilnīgajiem medicīnas līdzekļiem un nepilnīgā uztura dēļ, vidējais dzīves mūžs bija 25-30 gadi, visgrūtākais periods izdzīvošanā bija bērnība, tikai puse bērnu izdzīvoja.”

“Pagānu cilvēkiem bija ierasta daudzsievība, jaunāko sievu saimnieks parasti bija īpaši iecienījis, vecākā valdīja saimniecību, bet toties vidējai trūcis vīriešu uzmanības.

 Cilvēki visu dievišķoja:

Pērkons-Dieva dusmas

Zibens-milža kalēja dzirkstele

Vējš-Dieva elpa”

“Dzīve bija skarba, jo tika nežēlīgi nogalināti daudz cilvēki, kā arī eksistēja nāves sodi. (vainīgais tika nogalināts). “

“Baisas un neierastas tradīcijas ,piemēram ,tad ,kad kāds nomira ,nevis sarīkoja bēres, bet mirušais sēdēja pie galda goda drēbēs un radinieki rīkoja svinības.”

“Baltu ciltis centās ieņemt krustneši. Viņi vēlējās pagānu tautās ievest kristietību. Baltu tautas sīvi cīnījās tiem pretī. Kristiešu tautām vajadzēja vairākus simtus gadus, lai iekarotu visas baltu teritorijas. “

“Liela vienaldzība pret cilvēkiem. Bars vīru devās virs ezera pa ledu un viens no viņiem ielūza ,un neizdzīvoja. Viņu izvilka ārā un atdeva vilkiem, nevis kaut kur apraka.”

“Šausmīga izturēšanās pret cilvēkiem. Ar cilvēkiem tirgojās un iemainīja tos pret lietām, kā, piemēram, ar maisu pilnu ar vīniem. Sievietes varēja turēt verdzībā un tirgot tirgū.”

“Ēda, ko nokāva, nomedīja vai izaudzēja( zirņus, vistas, gaiļus u.c.), bet mūsdienās mēs aizejam uz veikalu un nopērkam nepieciešamo.

13.gs., pārāk daudz kaujas, uzbrukumi, dzīvot nevarēja mierīgi, visu laiku esi stresā.”

“Manuprāt, viņu dzīve bija ļoti skarba, es pat nespēju iedomāties, kā jutās kritušo un jebkura, kurš devās cīņās, ģimenes. Es nespēju iedomāties, kā būtu dzīvot un būt bērnam tādā vidē, jo ,manuprāt, tas bija drausmīgi. Ikdienā skatīties uz tādiem skatiem noteikti bija ļoti nepatīkami.”

 

Projekts: Skolas soma

Klase :7b

Priekšmets: literatūra

Skolotāja: Daina Černomirdina

Filma: “Cilvēka bērns”

Datums : 14.10.2021.

Skolēnu iespaidi:

Smieklīgais

“Kur Boņs sacentās ar mācītāju, kurš ātrāks zirgs vai mašīna, jo viņš izjokoja mācītāju ar brillēm. “

“Bija smieklīgs notikums, kur Boņs ar savu draugu laipai noņēma divus dēļus, lai Kazaciņš iekristu ūdenī, varbūt tas nav labi, bet viņi negribēja, lai Paulīne aizbrauktu prom.”

“Manuprāt, smieklīgas bija satikšanās Boņam ar Paulīni, jo visu laiku Paulīne izdomāja veidu, kā Boņu sakaitināt.”

 

Bēdīgais

 

“Tas kad Bibuks apprecējās , un Boņs bija velti lolojis savas cerības, jo , pēc manām domām, tas ir sāpīgi, ka cilvēks, kuru tu mīli ,uzgriež Tev muguru .”

“Manuprāt, notikums, kurš bija bēdīgs, bija, kad Boņa suni aizveda projām, un Boņs par to ļoti pārdzīvoja.

Bēdīgs notikums bija, kad Paulīnei bija jābrauc prom un Boņs to dzirdēja, bet abi to negribēja, lai viņa brauc prom, jo viņiem bija daudz priecīgu, kopīgu atmiņu.”

“Man lika just līdz Boņam, kad viņš netīšām paņēma nazi un mājam un pēc tam noraka. Tāpēc ka viņš pēc tam ļoti nožēloja un tas tiešām bija netīšām, bet  labi, ka pēc tam viņš aiznesa atpakaļ uz veikalu un atdeva īpašniekam.”

Secinājumi

“Boņam mājas ir vieta, kur viņš vienmēr var ar kādu parunāt. Un kārtīgi var paēst ar ģimeni pie galda.”

“Atziņa manā dzīvē: Ir jāmīl un jāciena savi tuvinieki, lai arī dažreiz tas ir ļoti grūti.

Atziņa Boņa dzīvē: Arī Boņs ,manuprāt ,saprata to, ka jāciena savi tuvinieki, un jāuzvedas pareizāk.”

“Boņam māja ir svarīga ,jo tur ir viņa ģimene, ir notikuši un viss, ko viņš mīl, jo nekur nav tik labi kā mājās.”

“Boņs lauku mājās izdzīvo laiku, kamēr aug ar visiem puiku priekiem un nedienām. Man mājas ir kā droša vieta, jo tur neviens svešs nenāk un es tur pavadu lielāko daļu laika.”

        “Boņam mājas nozīmē harmoniju, jautrību, dažreiz arī bēdas, draudzību, uzticību. Boņam mājas liekas ļoti nozīmīgas, viņš visu uztver nopietni.”

 

w Sks eksk9kl 1pl
22.septembrī 9b. un 9c. klase “Skolas somas” ietvaros devās ekskursijā uz Turaidu. Diena bija ļoti saulaina un silta. Iepazināmies ar Turaidas pils vēsturi: apskatījām Dainu kalnu un Dziesmu dārzu, noklausījāmies gides stāstījumu par muzejrezervātu. Notika arī orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts”, kuras laikā mēs  ielūkojāmies Turaidas pils mūros, apskatījām Turaidas baznīckalnu un baznīcu, iepazināmies ar Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centru. Bijām noguruši, bet bija jautri iepazīt un ielūkoties mūros, kuros kādreiz dzīvoja iepriekšējie saimnieki.