Vārda dienas : Vanda, Veneranda, Venija

 

Ceturtdiena, 2021. gada  23. septembris  14:15

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

ATSKATS uz Karjeras attīstības atbalsta pasākumu Rīgā

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10., 11. klašu 43 skolēni kopā ar Ingunu Vilemsoni - 10.klases audzinātāju un Lolitu Vanagu - pedagogu karjeras konsultantu, 14. novembrī devāmies karjeras izglītības braucienā uz Rīgu, lai klātienē iepazītu Latvijas Organiskās sintēzes institūtu, LU Akadēmiskās centra Dabas māju un Zinātņu māju, kā arī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru. Brauciena mērķis bija veicināt skolēnos interesi, izpratni un motivāciju padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus, tādejādi uzzinot par eksakto jomu profesionālās karjeras iespējām nākotnē. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pēc nedēļas skanēs Pēdējais zvans ģimnāzijas 9. un 12. klašu skolēniem, kad būs jāpieņem lēmums – ko darīt tālāk. 9.klašu skolēniem lēmumu nākotnes izglītības turpināšanai iespējams palīdzēja izzinošais brauciens uz jauno profesionāļu meistarības konkursu un profesionālo izglītības iestāžu izstādi „Skills Latvia 2019” Ķīpsalas izstāžu centrā 2019. gada 8. maijā, ko apmeklēja visas trīs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 9. klases. Skolēni turp devās ar mērķi iepazīt daudzveidīgās izglītības iespējas un profesionālo darba pasauli. Ģimnāzisti aplūkoja profesiju daudzveidību, vērojot jaunos profesionāļus praktiskā darbībā, kā arī paši iemēģināja “roku” praktiskās darbošanās.

Sociālās inovācijas centrs un partneri no Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas ES finansēta projekta „Skolotāju un skolēnu STEM iemaņu attīstīšana pamatskolā" ietvaros ir izstrādājuši infografikas materiālus, ar kuru palīdzību veicināt interesi par  STEM/ZTIM bērnu un jauniešu vidū. Vairāk informācijas par projektu: https://bit.ly/2XmGUWZ

w STEM