Vārda dienas : Nils, Viktors

 

Otrdiena, 2018. gada  19. jūnijs  15:03

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

izm

 

dzm

 

uzdev

 

w Dille proj

 

energo

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

 w banner lat650

2017. gada 1. decembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Energoefektivitātes pulciņa skolēni piedalījās projekta "Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība" ietvaros notiekošajā Enerģijas dienā Rouges pamatskolā Igaunijā.

w Energia RougePirmajā dienas pusē skolēni pildīja dažādus interaktīvus uzdevumus, kuros tika pārbaudītas viņu zināšanas par dažādiem, ar enerģijas patēriņu saistītiem jautājumiem. Otrajā dienas daļā skolēni vēroja AHHAA Zinātnes centra teātra veiktos eksperimentus un paraugdemonstrējumus. Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti Igaunijā notikušā video konkursa uzvarētāji un pasniegta īpašā Enerģijas dienas torte. Enerģijas dienā piedalījās arī skolēni no Valmieras Viestura vidusskolas un Lizuma vidusskolas Latvijā, kā arī Rouges un Hānjas pamatskolām Igaunijā.

Plānots, ka 2018. gada 1. februārī līdzīga Enerģijas diena notiks arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tāpat projekta ietvaros arī Latvijā norisināsies skolēnu video konkurss, kura uzvarētāji varēs iegūt noderīgas balvas.

Vairāk fotogrāfijas no Enerģijas dienas Rouges pamatskolā meklē https://www.facebook.com/Aluksnesnovads/. Seko projekta aktualitātēm mājaslapā http://www.trea.ee/sec/lv/.

Projekta "Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība" Alūksnes novada pašvaldība īsteno kopā ar Tartu Reģionālās enerģijas aģentūru, Rouges pagasta pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģionu, un tā mērķis ir paaugstināt zināšanas par ikdienas enerģijas patēriņu un uzlabot zināšanas par to, kā taupīt enerģiju mājsaimniecībās un kopienās Latvijā un Igaunijā.

Publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Igaunijas-Latvijas Programmas Vadošā iestāde nav atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Foto un teksts: Druvis Mucenieks

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

w banner lat650

Energoefektivitātes klases jaunieši stāsta.

w Energo tehnJ
Salīdzinājām jaunas un vecas elektroierīces .

Ledusskapjus izvēlējāmies divus: vienu ļoti vecu (apm. 30gadi) un otru - pavisam jaunu, enerģiju taupošu. Mērījumu un aprēķinu rezultāti pārsteidzoši: Jaunais ledusskapis mēnesī notērēs elektroenerģiju apmēram par 1eiro, bet vecais – 20 reizes vairāk – par 20 eiro.

            Pētījām trīs plītis: vecu elektrisko plīti, jaunu keramisko un jaunu indukcijas plīti. Uzvarētāja – indukcijas plīts, tad keramiskā, bet zaudētājos palika vecā plīts, kas tērē 2 reizes vairāk elektroenerģijas, nekā indukcijas plīts.

            Salīdzinot tējkannas, arī uzvarētāja izrādījās jaunākā kanna, kas ūdeni uzvārīja lētāk, nekā vecā.

Energoefektivitātes klases jaunieši iesaka:w Energo Siltums

Noskaidrojām ēku siltināšanas nozīmi un izpētījām, kurš siltumizolācijas materiāls vislabāk palīdz saglabāt siltumu. Pārbaudījām 5 siltinājumus.

Ēku siltināšana ir ļoti svarīgs energoefektivitātes pasākums. Visas nosiltinātās ēkas saglabā 2 reizes vairāk siltuma, nekā nenosiltinātas. Mūsu eksperimentā vismazāk siltuma zudumu radās, izmantojot 5cm biezu minerālvati. Tai līdzvērtīgs – 3cm biezs putupolistirols. Ja siltinājuma biezumu palielina, rezultāti ir vēl labāki.

w Apg Energo pl

Energoefektivitātes klases jaunieši iesaka :

Šajā nedēļā pētījām apgaismojumu.

  1. Noskaidrojām – kura spuldze ( kvēlspuldze, halogēnspuldze, luminiscences spuldze, LED spuldze) dod vislielāko apgaismojumu. Neapstrīdami – uzvarētāja ir LED spuldze.
  2. Pētījām krāsu ietekmi uz apgaismojuma līmeni. Izrādās – jo gaišāks sienu krāsojums, jo lielāks apgaismojums. Tāpēc iesakām: Darba telpas krāsot iespējami gaišākas un lietot LED apgaismojumu. Atpūtas telpām un guļamistabām var izvēlēties arī tumšāku apdari un LED spuldzi ar mazāku jaudu. Tā jutīsimies komfortabli un vienlaikus ekonomēsim resursus.
  3. Mērījām apgaismojumu dažās  mūsu ģimnāzijas jaunā korpusa telpās, salīdzinājām rādījumus ar apgaismojuma normām. Lielākoties telpu apgaismojums normām atbilst, tomēr dažās šis svarīgais lielums ir pārlieku mazs. Iesakām risināt apgaismojuma problēmu vizuālās mākslas kabinetā, bet īpaši sasāpējusi apgaismojuma problēma ir jaunā korpusa aktu zālē un garderobē.

w Enrg 1stp

 w Energo4