Vārda dienas : Nils, Viktors

 

Otrdiena, 2018. gada  19. jūnijs  14:56

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

izm

 

dzm

 

uzdev

 

w Dille proj

 

energo

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w 650xEnergo baner

 w EN pr2 fp

w 650xEnergo baner

22. februārī ģimnāzijas enrgoefektivitātes pulciņa jaunieši devās uz Smiltenes tehnikuma Alsviķu struktūrvienību, lai dalītos zināšanās par enerģijas taupīšanas iespējām ikdienā, mainot savus paradumus. Gūts gandarījums par paveikto, izdbaudītas dažādas emocijas.

w energ Alsviki

w Energ bd
Ģimnāzijā ciemojās bērnudārza “Sprīdītis” vecākās grupas bērni, lai apgūtu zināšanas par enerģijas taupīšanu. Sešgadnieki aizrautīgi piedalījās eksperimentos un izteica secinājumus. Ar gūtajām atziņām viņi noteikti dalīsies savās ģimenēs. Bērni uzzināja kāpēc siltina mājas, kuru spuldzīti izdevīgāk lietot, kā sienas krāsojums ietekmē apgaismojumu, izveidoja katrs savu rotaļlietu, kas aicina ekonomēt enerģiju.

w En d AVG1
1.februārī E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā viesojās jaunieši no Valmieras, Lizuma, Rouges (Igaunijā), Alūksnes novada vidusskolas, Alūksnes pilsētas sākumskolas, lai piedalītos pētnieciskos eksperimentos, kas pamato nepieciešamību taupīt dažādus enerģijas veidus. Jaunieši pārbaudīja zināšanas viktorīnā, spēlēja izzinošas spēles. Pētnieciskā darba dienu noslēdza eksperimentu šovs no Cēsu zinātkāres centra Zinoo. Gandarījums par saturīgi pavadītu dienu – gan viesiem, gan organizatoriem.

w 650xEnergo baner

1. februārī Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība” ietvaros Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā norisināsies Enerģijas diena.

Enerģijas diena būs īpašs izaicinājums Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Enerģijas pulciņa dalībniekiem, kuri dalīsies ar nodarbībās iegūtajām zināšanām un vadīs Enerģijas darbnīcas. Pasākuma dalībnieki pētīs un salīdzinās vecu un jaunu virtuves tehniku, mūsdienīgus siltinājuma materiālus, enerģijas patēriņu darba režīmā un dīkstāvē esošai datortehnikai, iepazīs viedtālruņu iespējas apkārtējās vides faktoru noteikšanai, kā arī atbildēs uz āķīgiem jautājumiem par saudzīgu resursu izmantošanu un efektīvu patēriņu.

Pēc uzdevumu risināšanas un pareizo atbilžu meklēšanas, skolēni vēros eksperimentu izrādi zinātkāres centra “Zinoo” izpildījumā, kam sekos skolēnu radīto gudras enerģijas lietošanas padomu video konkursa “Lieto enerģiju gudri” video skate un konkursa laureātu apbalvošana.

Pasākuma noslēgumā norisināsies Enerģijas dienas dalībnieku sumināšana un kopīga enerģijas svētku kliņģera baudīšana.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 120 skolēni no Vidzemes un Dienvidigaunijas skolām.

Enerģijas dienas programmu veidojuši Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni un viņu skolotājas Irena Bērziņa un Ligita Krieva, sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Igaunijas-Latvijas Programmas Vadošā iestāde nav atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Sagatavoja: Druvis MUCENIEKS,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciālists

Tālruņi: 64381503; 26456644

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   

www.aluksne.lv