Vārda dienas : Ēvalds

 

Otrdiena, 2021. gada  9. marts  01:14

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

27.01.2021. ģimnāzijas jauniešiem tiešsaistē bija saruna ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi. Pieteikumi Vītolu fonda stipendijai jāsagatavo 01.02.- 28.02.201.

Vairāk informācijas TE

w Bar30

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvārī Rīgā Latvijas tauta aizstāvēja savas tiesības uz neatkarīgu valsti. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši, barikāžu aizstāvju atceres dienās mēs ikvienu no jums aicinām veikt šādus trīs uzdevumus:

  • Parunājies ar savas ģimenes vecākiem, vecvecākiem, noklausies atmiņu stāstus par savu tuvāko cilvēku sajūtām barikāžu laikā. Pajautā, ko viņi tai laikā domāja, ko darīja, kādas bija emocijas. Aplūko tā laika fotogrāfijas ģimenes albumā. Veido savu radošo darbu (aprakstu, video stāstu, prezentāciju, foto kolāžu vai zīmējumu,…) un nosūti to savai vēstures skolotājai līdz 25.01.2021. Par paveikto būs vērtējums.
  • Barikāžu simbols ir ugunskurs. Lai godinātu to cilvēku piemiņu, kuri barikāžu laikā gāja bojā un atcerētos par notikumiem pirms 30 gadiem, iededz arī Tu svecīti savās mājas.

 

Par šo laiku papildus uzzināt vari, ja:

 

* aplūkosi 1991. gada barikāžu muzeja mājaslapu www.barikades.lv un seko līdzi aktivitātēm sociālajos portālos: Facebook.com/Barikades1991; Instagram.com/Barikades1991; Twitter.com/Barikades1991

* Informējam, ka 20. janvārī laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, Dārza ielā 11, no pulksten 17:00  līdz 18:00 būs īpaša 1991. gada barikāžu atceres stunda.

 

* Alūksnes muzejs piedāvā ieskatīties alūksniešu veidotajos materiālos par Barikāžu laika norisēm pirms 30 gadiem:

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/736479633942354 - "Barikādēm - 30", foto prezentācijā izmantotas fotogrāfijas no Alūksnes muzeja arhīva un alūksniešu Gunta Treija, Pētera Zālīša, Alvita Grīvnieka, Andreja Bērziņa personīgajiem arhīviem. Fonā skan Imanta Kalniņa dziesma “Veltījums LTF. Pie pleca plecs”.

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/449394342760803 - fragments no 2011. gada Latvijas Televīzijas raidījuma "Labrīt, Latvija", kur notiek saruna par barikāžu aizstāvjiem no Alūksnes. Materiāls no Armanda Musta atmiņām, nodotas Alūksnes muzejam 2019. gadā. 

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/228925915386611 - Aicinām iepazīties ar Pētera Zālīša atmiņu stāstu, kas ierakstīts 2019. gada 20. janvārī Alūksnē. 

Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darbā ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa aicina sekot Alūksnes muzeja kontam https://www.facebook.com/aluksne.museum, kur būs skatāmi vēl citi Barikāžu laika atmiņu stāsti, ko piedzīvojuši alūksnieši.

Patiesa cieņa visiem barikāžu dalībniekiem par drošsirdību un pašaizliedzību, lai gaiša piemiņa tiem, kuri vairāk nav starp mums. Viņu devums zelta burtiem ierakstīts brīvās Latvijas vēsturē.

w Bar1 30

,,Ar karstām asarām raud svece,

 Par aizejošo gadu skumst…

Bet visu varošs Laika vecis,

Dod atkal jaunu gadu mums…’’,

tā savulaik rakstījis Arnolds Auziņš

Vai to varam attiecināt uz aizgājušo gadu, nezinu… Zinu tikai to, ka paliek cerība un ticība, ka nākotne w Jg 20
būs labāka, skaidrāka…..Šis gads mums visiem bija grūts, ar daudziem pārsteigumiem un pārbaudījumiem. Pateicoties mūsu sadarbībai, izturībai un ticībai saviem spēkiem, vasarā varējām priecāties par centralizēto eksāmenu rezultātiem; absolventiem un pedagogiem tā bija labi paveikta darba sajūta. Īsi pirms Ziemassvētkiem saņēmām ielūgumu uz Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga balvu saņemšanas pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet par balvu pasniegšanas laiku vēl tiks ziņots.

Paldies visiem – vecākiem un bijušajiem audzēkņiem, kuri ir sūtījuši laba vēlējumus un uzmundrinājuma vārdus šajā sarežģītajā laikā. Lai nākamajā gadā nezūd apņēmība paveikt lielus un mazus darbus, pietiek enerģijas īstenot pārdrošākās ieceres un dzirkstī dzīvesprieks!

Baltu ceļu Jaunā gada uzvarām!

“Tas eņģelis ar veiksmes spārniem-
pie katra klusi ciemos nāk
Vien izgaismo tam Domu savu
un tici,-piepildījums nāks,
jo arī eņģelim no svara,
ka acis priekā starot sāk,-
vien uztici tam Domu savu......”
                           ( S.Upesleja )

LAI NEZŪD SVĒTKU PRIEKS, SAGAIDOT JAUNO GADU SAVĀS ĢIMENĒS!

Ģimnāzijas administrācijas vārdā- direktore Daina Dubre- Dobre

Citādie Ziemassvētki

Kad pirmais šī sarežģītā perioda attālināto mācību laiks ir noslēdzies un vērtējumi izlikti, bet līdz brīvlaikam palikušas trīs darba dienas, ģimnāzijas skolēnu Ministru kabinets piedāvāja tās pavadīt aktīvi, radoši un izzinoši. Skolas kolektīvs tika izaicināts veikt četrus dažādus uzdevumus.

Sportiskajā izaicinājumā katru dienu brīvā dabā 45 min bija jāveic ātras iešanas vai nūjošanas treniņš.  Visu 3 dienu rezultāti tika fiksēti un, izrēķinot klašu vidējos rezultātus, šajās klašu sacensībās uzvarēja 10.a klase!  Viņi kopā nogājuši 315 km, vidēji katrs 16,5. Malači! Radošajā izaicinājumā bija jāveido klases foto kolāža pie svētku tematikā skaistāk noformētā loga. Uzvara piešķirta 8.c klasei! Izzinošajā izaicinājumā bija jāizzina savas vecāku, vecvecāku profesijas un jāizveido dzimtas profesiju koks. Tika iesūtīti daudzi ļoti interesanti darbi. Vairāki skolēni ir veikuši apjomīgu pētījumu, un darbi ir skaisti noformēti. Balvas par paveikto saņems Ance Strakša (11.a), Kristīne Rižkina (7.c), Anete Keomeģe (8. b) un Ralfs Vīksna (7.a), kas atsūtīja darbiņu pats pirmais.

Savukārt ceturtdien, 17. decembrī izklaidējošajā izaicinājumā klasēm bija aktīvi jāpiedalās virtuālajā pasākumā “Citādie Ziemassvētki”. Ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta dalībnieces bija sagatavojušas dažādas Kahoot spēles par Ziemassvētku filmām, dziesmām, par skolas tradīcijām, bija zibuzdevumi, kas prasīja dalībnieku uzmanību, atjautību, ātrumu. Kopīgi skatījāmies Ziemassvētku filmu, klausījāmies mūziku. Pasākumu četru stundu garumā tiešsaistē vadīja skolēnu Ministru kabineta prezidente Samanta Adlere un Elvita Keita Ķikute. Tas bija izaicinājums arī  mums - organizatoriem, lai viss noritētu veiksmīgi. Izdevās lieliski, jo saņēmām daudzas labas atsauksmes. Prieks, ka pasākumam bija pieslēgušies arī ģimnāzijas absolventi, jo Ziemassvētku balle skolā vienmēr ir bijis notikums, kad satiekamies ar absolventiem. Veikto izaicinājumu foto reportāžas ir aplūkojamas ģimnāzijas mājaslapā www.aluksne.edu.lv.

Lolita Vanaga

Direktores vietniece audzināšanas jomā