Vārda dienas : Imgarde, Irmgarde

 

Ceturtdiena, 2020. gada  2. aprīlis  03:19

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

PASĀKUMI

IZSTĀDES

SADARBĪBA

Bibliotēkas integrācija mācību procesā

Sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku projekta ”Galvenajā lomā rakstnieks” ietvaros         9. janvārī notika 9.c klases skolēnu tikšanās ar pasaules apceļotāju Pēteri Strubergu un

17. janvārī – ar valodnieci un politiķi Janīnu Kursīti-Pakuli. Autores grāmatas mūsu bibliotēkā: Latvieša māja un Latviešu folklora mītu spogulī.Biblio 1

13. janvārī literatūras stundā 8.b klases izglītojamie (skolotāja Iveta Salmiņa) Alūksnes pilsētas bibliotēkā noklausījās bibliotēkas darbinieces Sandras Avotiņas sagatavoto pārskatu par detektīvžanra literatūru. Pašreiz katrs 8.b klases skolēns literatūras programmas ietvaros lasa kādu paša izvēlētu detektīvžanra romānu.

 

 

 

 

 

 

Aktuālā izstāde – 1991. gada barikāžu laiku atceroties.

Grāmatas, atmiņas fotogrāfijas.

 

 

 

Jauno grāmatu plauktā:

Biblio 2
LV TOP 100 Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Makss Kinningss, Nameja gredzena kods

Kārlis Vērdiņš, Dilles tante

Zane Zusta, Diāna Zande, Tarakāni manā galvā

Keisija Vesta, P.S. Tu man patīc

Meirs Šalevs, Balodis un zēns

Frēdriks Bakmans, Omce sūta sveicienus un atvainojas

Linda Malelija Hanta, Zivs kokā

ABONĒTĀ PRESE 2020.GADAM

E-laikraksts “Izglītība un Kultūra “

E-žurnāls “Skolas Vārds”

E-žurnāls “Skolas Psiholoģija”

E-izdevums “Aktuālās normatīvo aktu izmaiņas izglītības jomā”

E-pakalpojums “Aktuālās ikdienas izglītības ziņas tavā e-pastā”

Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Laikraksts “Diena” Pamatkomplekts + Sestdiena

Žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture”

Žurnāls “Ilustrētā Zinātne”

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem”

Žurnāls “Leģendas”

Žurnāls “GEO”

Žurnāls “Domuzīme”

Žurnāls “OK!”

Žurnāls “IR”

Žurnāls “Ievas Veselība”

Žurnāls “Santa”

w Afish llu

Aicinām skolēnus izmantot iespēju ielūkoties parlamenta darba ikdienā un pieteikties Ēnu dienai Saeimā. Skolēni varēs izprast valsts likumdevēja darbu un būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Ēnu diena norisināsies 12.februārī.

Skolēni Ēnu dienā aicināti sekot gan Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam, gan "ēnot" parlamenta darbiniekus, piemēram, juristus, tulkus, komisiju konsultantus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus.

Pasākuma dienā plānota tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, kā arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat Ēnu dienas dalībnieki varēs apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus.
Skolēni varēs vairāk uzzināt par aprīlī plānoto 10.Jauniešu Saeimu un parlamenta skolu programmu "Iepazīsti Saeimu!".

Lai pieteiktos "ēnot" Saeimas deputātus un darbiniekus, skolēnam līdz šī gada 5.feburārim uz e-pastu //Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt./">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. jānosūta aizpildīta motivācijas vēstule un pieteikums.

Motivācijas vēstules sagatave un pieteikums, kā arī vairāk informācijas par pasākumu: https://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/enu-diena-saeima.

Uz tikšanos Saeimā!

w enu diena plakats 2020

… laiks, nebēdnis, steidz neapturams un pat nejautādams, vai spējam skaitīt mirkļus, minūtes, stundas… arī gadus…

Laika kalendārā piedzimis 2020.gads, un mums, visiem Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju sirdīw EGAVG 1 Fotor
nesošajiem absolventiem, bijušajiem un esošajiem pedagogiem un darbiniekiem, šodienas ģimnāzistiem, ir skaidrs – klāt kārtējā ģimnāzijas jubileja, šoreiz – 110.dzimšanas diena!

Ikviena mūsu labā doma, labais vārds un labais darbs šajā mācību gadā veltīts un ierakstīts ģimnāzijas jubilejas zīmē. Arī tas, ka pēc daudzu gadu gaidām un cerībām pilnībā tiks sakārtots jaunais un vecais mācību korpuss, un jubilejas gadā mācāmies mācīties un būt pacietīgi, iejūtīgi, un ļoti tuvi viens otram, ir dāvana mums pašiem un visiem, kam dzīves grāmatā kaut mirkli bijis ieraksts – Alūksnes 1.vidusskola, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija. Tālab uzrunājam Jūs, MŪSĒJIE un SAVĒJIE!

Jubileju svinēsim atšķirīgi no gadiem ierastā plānojuma.

Par NOTIKUMU 110.jubilejas zīmē kļūs svētku nedēļa no 28.septembra līdz 3.oktobrim, kurā risināsies dažādi pasākumi.

IMG 0467Ceturtdien, 1.oktobrī, notiks starptautiskā zinātniskā konference “Gaismā cauri gadsimtiem”.

Piektdien, 2.oktobrī, 110.jubilejas svinību koncerts Alūksnes kultūras centrā .

Sestdien, 3.oktobrī, tradicionālā Alūksnes kapsētas Svecīšu vakara liesmiņās sildīsimies pie mūsu mīļo, bijušo skolasbiedru, skolotāju, tehnisko darbinieku atdusas vietām un atmiņās šķetināsim laiku, kas nu jau saucās REIZ BIJA …..

Jūs jautāsiet – un vasarā, vai vasarā mēs nevarēsim satikties? Mēs atbildam – mīļi gaidīsim Jūs arī vasarā, vien savlaicīgi darot zināmu savas klases vēlmi satikties ģimnāzijas telpās!

Mūsu ģimnāzijas ēku renovācijas laikā ierobežotās iespējas dēļ aicinām absolventus savlaicīgi pašiem organizēt klašu salidojumus sev vēlamajā laikā un vietā.

Alūksnes pilsētas svētku laikā aicinām visus, kas sirdī jūtas ģimnāzijai piederīgi, pievienoties ģimnāzijasAVG Ziema 2 12 2014 Sarma 63
kolektīvam svētku gājienā. Alūksnes simtgades svētku ietvaros būs iespēja vērot izstādi “Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai 110”.

Top jauna grāmata “Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai 110”, lai mūs visus iepriecinātu rakstiska liecība par laiku skolā līdz 2020.gadam, mīļi aicinām ikvienu absolventu, bijušo pedagogu un skolas tehnisko darbinieku rakstiski dalīties savās atmiņās, prieka un bēdu stāstos, jokos, nebēdnībās, piepildītos sapņos vai nepiepildītās ilūzijās un sūtīt to visu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar norādi “Alūksnes ģimnāzijai - 110”, līdz 2020.gada 15.martam. Kontakttālrunis - +37125902100 (Iveta).

Kontakttālrunis informācijai, priekšlikumiem, dažāda veida atbalstam 110.jubilejas svinību norisei: +37126450958 (Daina) un +37129412438 (Lolita).

EGAVĢ saimes vārdā – Ilona Riekstiņa