Vārda dienas : Eiženija, Ženija

 

Otrdiena, 2019. gada  26. marts  08:55

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w Karogs 2017CE
Piektdien, 9. februārī plkst.12.30

ģimnāzijas aktu zālē

10.-12.klašu skolēniem

Aizsardzības ministrijas lekcija

“Kā mēs sargājam Latviju?”

Lekcijā skolēniem ir iespēja uzzināt vairāk par Latvijas aizsardzības spējām, aizsardzības nozares aktualitātēm, sabiedrības atbildību un iesaisti valsts aizsardzībā, kritisko domāšanu informācijas kara apstākļos, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un Nacionālo bruņoto spēku profesionālajā dienestā.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jau daudzus gadus organizē lekcijas Latvijas vidusskolās par aizsardzības nozares aktualitātēm. Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un sabiedroto klātbūtni, kā arī citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem.

Kultūras mantojums ir vērtības, kas mūsu katra un sabiedrības uztverē tiek uzskatīts par nozīmīgu pagātnes liecību, zināšanu un tradīciju atspoguļotāju. Turklāt mantojums ietver arī vidi, kas izveidojusies laika gaitā, cilvēkam mijiedarbojoties ar vietu, kurā tas uzturas.

Nesenie notikumi Sīrijā, Irākā un citās Tuvo Austrumu valstīs, kad vieni no pasaules izcilākajiem kultūras pieminekļiem tika masveidā iznīcināti, nevienu nespēja atstāt vienaldzīgu. Kā atbildes reakciju uz šiem postījumiem UNESCO izveidoja kampaņu #Unite4heritage, kas veltīta kultūras vērtību izcelšanai un aizsardzībai, nosodot mantojuma iznīcību. Kampaņas dalībnieki visā pasaulē ar dažādu aktivitāšu palīdzību pauž savu morālo atbalstu pasaules mantojuma saglabāšanai, vienojot mantojuma aizstāvjus jebkurā pasaules vietā.

Latvijas atbalsts globālajai kampaņai #Unite4Heritage ir akcija „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”. Tās rīkotāji aicina Latvijas skolu bērnus un jauniešus iepazīt kultūras mantojuma vērtības. Akcijas ietvaros dalībnieki veidoja fotostāstus, kas atklāj kultūras mantojuma nozīmi sabiedrības un ikviena dzīvē. No mūsu ģimnāzijas šajā akcijā piedalījās 10.A klases audzēkņi Marta Līva Ziņģe, Dana Deineko, Armīns Rēdelis un 11.A klases audzēkne Agnese Kaulakane.

Martas Līvas Ziņģes iesūtītais stāsts un foto kolāža ir izvēlēta ceļojošajai izstādei, kura notiks dažādās vietās visā Latvijā.

Marta
"Simtgadīgā tortes recepte"

 

 

Mans iegūtais mantojums ir tortes recepte no savas vecvecmāmiņas. Šī torte ir neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa mūsu dzimtā jau vairākus gadu desmitus. Attēlā ir redzama mana vecvecmāmiņa - mantojuma aizsācēja, un es - tā turpinātāja, kopā ar savu pirmo patstāvīgi izcepto torti. Esmu apņēmības pilna saglabāt un pilnveidot šo manas dzimtas mantojumu, jau ceturtajā paaudzē.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dana
"Tālu nav jāmeklē"

Otras šāda tipa koka ēkas Latvijā nav. Ērmaņu muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, jo muiža ir viens no izcilākajiem 19. gs. koka arhitektūras mantojumiem Latvijā. Muiža celta apmēram 1823. gadā un kopš tā laika atrodas Latvijas Ziemeļaustrumos pie Krievijas un Igaunijas robežas Alūksnes novada Malienas pagastā. Man šis kultūras piemineklis ir tuvs, tā vistiešākajā nozīmē, jo manas dzimtas mājas atrodas netālu no Ērmaņu muižas. Šobrīd muižā saimnieko arhitekte Inga Prauliņa un komponists Uģis Prauliņš. Šī muiža ir saglābta un tiek atjaunota kā dažādu vasaras kultūras pasākumu norises vieta. Ērmaņu muižas pagalmā atrodas arī noslēpumainā nāriņas skulptūra, kurai garām aizritējuši vairāki gadi un dažādi cilvēki. Laiki mainās, bet es ceru, ka šī vieta attīstīties un vēstīs par sevi arī nākošajām paaudzēm!

16 gadi 
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
10.a klase

Armins

Agnese

wProf v18

w EnuDIena18Al