trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Mudīte, Vladislava, Vladislavs

 

Pirmdiena, 2022. gada  8. augusts  02:17

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w Dra 2128. janvārī Latvijā atzīmē  

DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA dienu

  1935. gada janvārī Kārlis Ulmanis aicināja savai skolai uzdāvināt grāmatas, mākslas darbus, sporta inventāru, mūzikas instrumentus – visu, „kas palīdz attīstīt dziņu pēc gaismas, pēc gara un prāta izkopšanas”.

  Aicinām pašreizējos un bijušos ģimnāzijas skolēnus, skolotājus, darbiniekus arī šogad atsaukties Draudzīgajam aicinājumam un dāvināt grāmatas savas skolas bibliotēkai!

Būsim pateicīgi par atsaucību!

27.01.2021. ģimnāzijas jauniešiem tiešsaistē bija saruna ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi. Pieteikumi Vītolu fonda stipendijai jāsagatavo 01.02.- 28.02.201.

Vairāk informācijas TE

w Bar30

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvārī Rīgā Latvijas tauta aizstāvēja savas tiesības uz neatkarīgu valsti. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši, barikāžu aizstāvju atceres dienās mēs ikvienu no jums aicinām veikt šādus trīs uzdevumus:

  • Parunājies ar savas ģimenes vecākiem, vecvecākiem, noklausies atmiņu stāstus par savu tuvāko cilvēku sajūtām barikāžu laikā. Pajautā, ko viņi tai laikā domāja, ko darīja, kādas bija emocijas. Aplūko tā laika fotogrāfijas ģimenes albumā. Veido savu radošo darbu (aprakstu, video stāstu, prezentāciju, foto kolāžu vai zīmējumu,…) un nosūti to savai vēstures skolotājai līdz 25.01.2021. Par paveikto būs vērtējums.
  • Barikāžu simbols ir ugunskurs. Lai godinātu to cilvēku piemiņu, kuri barikāžu laikā gāja bojā un atcerētos par notikumiem pirms 30 gadiem, iededz arī Tu svecīti savās mājas.

 

Par šo laiku papildus uzzināt vari, ja:

 

* aplūkosi 1991. gada barikāžu muzeja mājaslapu www.barikades.lv un seko līdzi aktivitātēm sociālajos portālos: Facebook.com/Barikades1991; Instagram.com/Barikades1991; Twitter.com/Barikades1991

* Informējam, ka 20. janvārī laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, Dārza ielā 11, no pulksten 17:00  līdz 18:00 būs īpaša 1991. gada barikāžu atceres stunda.

 

* Alūksnes muzejs piedāvā ieskatīties alūksniešu veidotajos materiālos par Barikāžu laika norisēm pirms 30 gadiem:

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/736479633942354 - "Barikādēm - 30", foto prezentācijā izmantotas fotogrāfijas no Alūksnes muzeja arhīva un alūksniešu Gunta Treija, Pētera Zālīša, Alvita Grīvnieka, Andreja Bērziņa personīgajiem arhīviem. Fonā skan Imanta Kalniņa dziesma “Veltījums LTF. Pie pleca plecs”.

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/449394342760803 - fragments no 2011. gada Latvijas Televīzijas raidījuma "Labrīt, Latvija", kur notiek saruna par barikāžu aizstāvjiem no Alūksnes. Materiāls no Armanda Musta atmiņām, nodotas Alūksnes muzejam 2019. gadā. 

https://www.facebook.com/aluksne.museum/videos/228925915386611 - Aicinām iepazīties ar Pētera Zālīša atmiņu stāstu, kas ierakstīts 2019. gada 20. janvārī Alūksnē. 

Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darbā ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa aicina sekot Alūksnes muzeja kontam https://www.facebook.com/aluksne.museum, kur būs skatāmi vēl citi Barikāžu laika atmiņu stāsti, ko piedzīvojuši alūksnieši.

Patiesa cieņa visiem barikāžu dalībniekiem par drošsirdību un pašaizliedzību, lai gaiša piemiņa tiem, kuri vairāk nav starp mums. Viņu devums zelta burtiem ierakstīts brīvās Latvijas vēsturē.

w Bar1 30