Vārda dienas : Ēriks, Inese, Inesis

 

Trešdiena, 2022. gada  18. maijs  21:36

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w Kah vak21MAR

Šī gada 2.martā LTV erudīcijas spēles «Gudrs, vēl gudrāks» filmēšanas komanda ieradās Alūksnē un viesojās ģimnāzijā, lai veidotu video stāstu par diviem mūsu skolas  11.a klases jauniešiem - Evelīnu Tuvi un Rūdolfu Brahmani. Viņi abi jau ir izcīnījuši iespēju piedalīties spēles finālā! Patiesi priecājamies, apsveicam un vēlam, lai spēles finālā ir veiksme un protams, zināšanas! Turēsim īkšķus par labiem rezultātiem!

To – uz kādiem jautājumiem bija jāatbild pusfinālā, skatieties jau šo piektdien, 5.martā pulksten 18.50, kad pirmajā pusfināla spēlē piedalās Evelīna, bet 12.marta vakarā būs spēles ieraksts, kurā piedalījās Rūdolfs.  Filmēšanas komanda visu dienu pavadīja Alūksnē, filmēja ģimnāzijā, Mākslas skolā, jauniešu centrā, filmēja viņu hobijus, intervēja gan pašus jauniešus, arī skolotāju un klasesbiedrus. Par viesu viesmīlīgu uzņemšanu rūpējās 11. klases audzinātāja Inguna Vilemsone, sirsnīgs paldies viņai un skolotājiem Inesei Ločmelei, Antrai Strazdai, Ivaram Vīksnam, kas atbalstīja Evelīnu un Rūdolfu, veidojot šo TV ierakstu!

Ģimnāzijas administrācija

Pārdomas pēc dalības pieredzes apmaiņas pasākumā Valsts ģimnāzijām

„Tava pašpārvalde – izaugsmes palīgs”

Šī gada 19. februārī notika Valsts ģimnāziju skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums „Tava pašpārvalde – izaugsmes palīgs”, kurā piedalījās arī mūsu ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta pārstāves – Samanta Adlere, Elvita Keita Ķikute, Paula Gabrāne un direktora vietniece audzināšanas darbā Lolita Vanaga. Pasākumu organizēja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde. Jāpiebilst, ka  Valsts ģimnāziju pašpārvalžu satikšanās Madonā jau ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju, un ar tā palīdzību esam ieguvuši draugus no citām skolām. Šī pasākuma mērķis bija apzināties savu iniciatīvu, spēju un vajadzību īstenošanas iespējas, sadarbojoties un mācoties veidot aktīvu, iekļaujošu un lēmumu pieņemšanā iesaistītu skolēnu pašpārvaldi. Tas tika organizēts Zoom platformā, norises gaitā strādājam grupās, dalījāmies pieredzē diskusiju istabās.  

Pasākums bija plaši apmeklēts, piedalījās vairāk kā 80 dalībnieki no dažādām Latvijas Valsts ģimnāzijām. Pasākumu atklāja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece, un uzrunā viņa īpaši akcentēja skolēnu pašpārvalžu darba nozīmīgumu. Ar pašpārvalžu darba organizēšanas atbalsta materiāliem, kas pieejami VISC mājas lapā,  iepazīstināja Rīgas Skolēnu domes konsultante Brigita Medne. Pasākuma otrā daļā ar savu pieredzes stāstu dalījās Madonas Valsts ģimnāzijas absolvents, bijušais pašpārvaldes prezidents, uzņēmuma “Simple+” jeb zīmola “Lancman bags” vadītājs Kristiāns Lancmanis. Viņš stāstīja par to, kā biznesa ideja ir radusies, iesaistoties skolēnu mācību uzņēmumā  Junior Achievement  Latvija, un tagad viņam ir izdevies izdevies izveidot starptautisku uzņēmumu, kas ražo apģērbu aizsargmaisus. Viņš ir pārliecināts, ka uzņēmējdarbība ir viņa īstais aicinājums, iedvesmoja jauniešus izvirzīt nākotnes mērķus un tiekties sasniegt iecerēto, nepastāties pie pirmajām grūtībām. Kristaps dalījās arī ar praktiskiem padomiem, piemēram, par nopietni izvērtēt savu dienas režīmu, saprast, kādas mazāk lietderīgas aktivitātes aizņem lielu laiku.

Noslēgumā jaunieši atbildēja uz jautājumiem, kas viņus iedvesmo un kādas īpašības vērtē visaugstāk. Bija kopīga izkustēšanās un virtuāla ekskursija pa Madonu.

Pasākums mums deva daudz pozitīvu emociju,  guvām iedvesmu jauniem darbiem un radošām idejām, ar kurām dalījāmies skolēnu Ministru kabineta sanāksmē 24. februārī. Vēlamies uzmundrināt ģimnāzistus radošām iniciatīvām, un, gaidot pavasari, tika veidots jauns aktivitāšu plāns. 

Samanta, piedaloties pasākumā, atzīst “vienmēr var izpausties, arī šajā laikā. Interneta platforma ir ārkārtīgi plaša, internets mums piedāvā daudz un dažādas iespējas kā iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, neizejot sabiedrībā, bet gan atrodoties mājās pie datora ekrāna. Svarīgākais šajā laikā ir nepadoties, nezaudēt dzirksteli, kas tevī mīt, jo agri vai vēlu viss nokārtosies un tad jau būs atkal iespēja izpausties.

w Dipl FEB21

Alūksnes jaunie sportisti Latvijas komandas sastāvā dosies uz Pasaules čempionātu biatlonā jauniešiem un junioriem.

Pasaules čempionātā biatlonā jauniešiem un junioriem, kas norisināsies Austrijas pilsētā Obertiliahā no 24. februāra līdz 7. martam, Latvijas komandas sastāvā piedalīsies četri jaunieši no Alūksnes novada – Aleksandrs Kuzņecovs, Reinis Volbergs un māsas Sanita un Sandra Buliņas.

Šobrīd notiek intensīvi sagatavošanās treniņi, bet jau 22. februārī puiši dosies uz Austriju, kur viņiem pievienosies arī māsas Buliņas. Aleksandrs jau iepriekš ir startējis šādās sacensībās, bet Reinim šī būs pirmā reize.

- Pats galvenais veiksmīgam startam ir morālā sagatavotība un stresa noturība. Šobrīd pie tā ļoti strādājam. Ja izdosies pārvarēt uztraukumu, tad arī šaušanā veiksies labi,- stāsta Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris Sergejs Sverčkovs.

w JB RV

Sagatavoja: Sanita SPUDIŅA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381503 26456644

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.aluksne.lv