trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Mudīte, Vladislava, Vladislavs

 

Pirmdiena, 2022. gada  8. augusts  00:22

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

6. maijā plkst.15.00 ģimnāzijas 11.klašu skolēni piedalās projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” sarunā ar trimdas latviešu ansambļa “Čikāgas piecīši” dalībniekiem Loriju Vudu - Cinkusu un Armandu Birkenu.  Sarunu organizē Eiropas Parlamanta deputātes Daces Melbārdes un Mūžizglītības centra “Vitae” iniciatīva “Nākotnes līderu akadēmija”. 

wES21Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā.

Mūsu skolas ģimnāzisti arī piedalīsies EIROPAS EKSĀMENĀ

“Eiropas eksāmens” ir tiešsaistes tests, kas, atzīmējot Eiropas dienu, notiek  jau septīto gadu. Tas ir izzinošs un atraktīvs veids, kā pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Šogad Eiropas eksāmens” notiks 7., 8. un 9. maijā  tīmekļa vietnē

www.esmaja.lv (link is external).

Tiek piedāvātas  daudzas citas aktivitātes. Par tām sīkāk lasiet: https://ec.europa.eu/latvia/events/eiropas-diena_lv

EUROPE DIRECT Gulbene filiāle Alūksnē 8. maijā, no plkst. 10 – 15, ikvienam interesentam, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – pārbaudīt savas zināšanas tiešsaistes konkursā “Eiropa Alūksnē”, iepazīties ar izstādi “Eiropa 10 grāmatās” (būs arī virtuālā izstāde), minēt krustvārdu mīklas, piedalīties Eiropas eksāmenā, izspēlēt spēles “Iepazīsim Eiropu” un “Iepazīsti Alūksnes novadu”.

9. MAIJS MĀTES DIENA –w pav21 1

SIRSNĪGI SVEICAM VISAS MĀMIŅAS UN VECMĀMIŅAS SVĒTKOS!

Lai šī diena ir mīlestības un prieka pilna! 

 

Parasti aprīli sākam jokojoties “April, april”, bet šogad ģimnāzistiem padomā ir kas daudz nopietnāks.  Zaļajā ceturtdienā – 1. aprīlī, ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta dalībnieki visai skolai organizēja tiešsaistes Skolas stundu, kurā iepazīstināja ar aprīļa kā Zaļā mēneša aktivitāšu plānu. Aicinājām sakopt vidi sev apkārt: sakārtot savu rakstāmgaldu, istabu, sakopt pagalmu, padomāt par ikdienas ieradumiem, kas veicina videi draudzīgu attieksmi – šķirot atkritumus, ekonomēt elektroenerģiju, lietot auduma maisiņus, izvēlēties veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

Samanta vada pasākumu 1Ģimnāzijas Ministru kabineta prezidente Samanta Adlere ar iedvesmojošu video visus aicināja savās mājās iekārtot zaļās palodzes. Pavasaris taču ir īstākais laiks, lai uz palodzes izaudzētu zaļumus, kas nodrošinās organismu ar tik vajadzīgiem vitamīniem un pozitīvām emocijām.

9. aprīlī izaicinājums bija mūsu skolas “Nākotnes līderu akadēmijas” komandai.  Par vides un klimata jautājumiem organizējām pasākumu - domnīcu, kurā piedalījās jaunieši un skolotāji no Cēsīm, Rīgas, Tukuma, Brocēniem, Balviem un Alūksnes, kā arī Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un biedrības “Vitae” valdes locekle Linda Loce.  

Projektā “Jauno līderu akadēmija” darbojamies vairāk kā gadu, esam kopā ar vēl 11 Latvijas skolām, lai domātu un runātu par jaunatnes lomu ES pārmaiņu procesos, tehnoloģiju ietekmi uz jauniešu atšķirīgajām domāšanas prasmēm, stiprinātu personiskās līderības prasmes un lēmumu pieņemšanas procesus. Mūsu līderu komanda ir šādā sastāvā - Samanta Adlere 12.a, Vendija Mišela Krievāne 11.a, Beāte Puķīte 10.b un skolotājas - Tatjana Sarma un Lolita Vanaga, pasākuma norisē palīdzēja arī Rimants Vērzemnieks no 12.a.

Samanta saka: “Viens no skolu komandu uzdevumiem ir organizēt domnīcu par Latvijas un kopumā Eiropas iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem. Šī gada laikā esam izglītojušies un debatējuši par  starptautiskās drošības, datu aizsardzības, informācijas un dezinformācijas, līdztiesības un sociālais taisnīguma, kā arī daudziem citiem jautājumiem. Kad pienāca mūsu skolas komandas kārta, izvēlējāmies tēmu, kas mums ir tuva un pazīstama “Vide un klimata krīze”.  Mēs cenšamies dzīvot un iedvesmot citus dzīvot videi draudzīgi,  uzskatām, ka vide un viss dzīvais, kas mums ir apkārt ir vērtība, kas ir jāsargā un jāciena!”

Vairāk kā divas nedēļas gatavojāmies šim pasākumam, rūpīgi plānojām programmu, meklējām vieslektorus, gatavojām video un radošas aktivitātes.

Dace MjpgDomnīcas tēmu ievadot, Dace Melbārde informēja par vides jautājumiem, kas tiek risināti Eiropas Parlamenta darbā. Klimata pārmaiņas ir globāls izaicinājums, kas ietekmē cilvēku veselību, bioloģisko daudzveidību, un daudzas citas jomas. Vairākas ES iniciatīvas paredzētas siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai.  Deputāte mūs rosināja domāt, kādi būs ieguvumi ikvienam ES iedzīvotājam, kad izvirzītie ES mērķi par klimata neitralitāti tiks sasniegti. Runājām par energoefektivitāti sadzīvē, elektromobiļu ienākšanu mūsu dzīvē, viedām tehnoloģijām.

Kā nākošais runātājs bija LVĢMC klimatologs Edgars Maļinovskis. Viņš domnīcas dalībniekiem stāstīja par klimata apstākļiem, vidējo gaisa temperatūru un nokrišņu rādītājiem, skaidroja par klimata pārmaiņu ietekmi uz vidi un ekonomiku. Jaunieši uzdeva jautājumus Edgaram par laika prognožu ticamību, ietekmi uz cilvēka veselību, par viņa videi draudzīgiem  ikdienas ieradumiem. Šīs abas bija patiesi interesantas sarunas.  Beāte pēc lekcijas novadīja dinamisko pauzīti ar kārtīgu izvingrošanos.

Protams, neizpalika arī bez radošām aktivitātēm, kas šim pasākumam tika īpaši veidotas, izmantojot dažādas interneta platformas: padlet.com, menti.com, jamboard.com, kahoot.it. Dažās no tām domnīcās tika izmantotas pirmo reizi un noderēs kā ideja citām skolām. Galvenā radošā dienas aktivitāte bija darbošanās grupās, ar iespēju uzstāties uz zoom skatuves. Izmantojot improvizācijas teātra metodes, dalībnieki iestudēja etīdes, piemēram, kā teikt nē plastmasai, būt vai nebūt veģetārietim vai jāiestudē aina, kurā pieķerts piesārņotājs, kas izmet atkritumus mežā. Šajā uzdevumā guvām daudz pozitīvu emociju, tas izraisīja jautrību. Šī aktivitāte ļāva jauniešiem aizdomāties, ka ir iespējams runāt par svarīgiem jautājumiem izmantojot arī radošas metodes.  

Mēs centāmies visu domnīcas laiku uzturēt ļoti brīvu atmosfēru, fonā skanēja mūzika, aicinājām jauniešus vairāk paust savu viedokli, nebaidoties, ka tas būs nepareizs. Samanta saka, ka personīgi viņai šī domnīca atstāja neaizmirstamas sajūtas un pieredzi. Tā ir svarīga tēma par ko ir jādomā un jārunā. Ir iegūta laba pieredze pašiem jauniešiem to sagatavot un vadīt, centāmies to izdarīt viegli, brīvi un interesanti jauniešiem.

Izvērtējumā saņēmām daudz pozitīvas atsauksmes un galvenais gandarījumu, ka viss iecerētais ir izdevies!

Vēl aprīlī ģimnāzistiem paredzētas iedvesmojošas nodarbības “Dari pats” - par audumu maisiņu lietošanu, aicinājums uz citādu talkošanu un tiešsaistes zaļo ballīti ar spēlēm, sarunām, receptēm, mūziku un atpūtu.

foto Vides pasākums

Lolita Vanaga un Samanta Adlere (12.a)

To a greener world 1 1

Jau par ikgadēju tradīciju Latvijā kļuvusi Lielā talka, tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ šogad talka norisināsies atšķirīgi.

Lielā talka šogad notiks 24. aprīlī un tajā var piedalīties trīs veidos:

  • SOLO talkas: talkojot vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai sakopjot savas mājas apkārtni;
  • DUO talkas: talkojot divatā (ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci);
  • ĢIMENES talkas: talkojot visai ģimenei kopā. Jāatceras, ka patlaban ir atļauts ārā pulcēties līdz 10 personām no divām mājsaimniecībām, ievērojot epidemioloģisko drošību.

SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima”, veicot simbolisku pirkumu vismaz 0,10 eiro apmērā. Jāņem gan vērā, ka maisu skaits ir ierobežots un tie paredzēti tikai SOLO talkotājiem!

Lai DUO un ĢIMENES talkotāji saņemtu talkas maisu, talka ir jāpiereģistrē https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/, norādot saziņas kontaktus. Talkas koordinators novadā ar šo norādīto personu sazināsies, lai precizētu, kur un cik bezmaksas talkas maisus būs iespējams saņemt. Talkas maisi tiks piešķirti tikai tad, ja talkošana paredzēta publiskajā teritorijā.

Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus Lielajā talkā iesaistīties publisko teritoriju sakopšanā. Ja vēl nav radušās idejas par talkošanas vietu, alūksnieši ir aicināti Lielajā talkā izvēlēties kādu no šīm talkas vietām:

  • meža teritorijā Malienas ielā 9 vai Dūņezera apkārtnē – būs jāvāc atkritumi,
  • Jāņkalniņā – būs jāvāc atkritumi un jāsagrābj lapas,
  • Kanceles kalnā vai Alūksnes muižas parkā – būs jāsagrābj lapas.

Ja vēlaties talkot Jāņkalniņā, Kanceles kalnā vai Alūksnes muižas parkā, lūdzam pirms tam sazināties ar pašvaldības aģentūru “Spodra” pa tālruni 29195915, lai vienotos par veicamajiem darbiem.

Arī pagastu iedzīvotāji aicināti piedalīties Lielajā talkā un veltīt laiku publisko teritoriju kopšanai. Pagastu iedzīvotājus lūdzam sazināties ar konkrētā pagasta pārvaldi, lai uzzinātu, kurās vietās nepieciešama palīdzība teritorijas kopšanā.

Lielās talkas maisi paredzēti tikai talkas laikā savāktajiem atkritumiem! Maisi ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajiem talkas maisu savākšanas punktiem un par to jāinformē koordinators. Maisu savākšanas vieta ir katrā pagastā, Alūksnes pilsētas teritorijā tādas ir vairākas.

"Lielā talka 2021" laikā savākto atkritumu maisu novietošanas vietas 24.04.2021

Būsim atbildīgi - kopsim savu vidi ikdienā un nepiemēslosim publiskās teritorijas!

Sagatavoja: Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.aluksne.lv