Vārda dienas : Ildze, Ilze, Izolde

 

Ceturtdiena, 2022. gada  27. janvāris  03:39

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

,,Ar karstām asarām raud svece,

 Par aizejošo gadu skumst…

Bet visu varošs Laika vecis,

Dod atkal jaunu gadu mums…’’,

tā savulaik rakstījis Arnolds Auziņš

Vai to varam attiecināt uz aizgājušo gadu, nezinu… Zinu tikai to, ka paliek cerība un ticība, ka nākotne w Jg 20
būs labāka, skaidrāka…..Šis gads mums visiem bija grūts, ar daudziem pārsteigumiem un pārbaudījumiem. Pateicoties mūsu sadarbībai, izturībai un ticībai saviem spēkiem, vasarā varējām priecāties par centralizēto eksāmenu rezultātiem; absolventiem un pedagogiem tā bija labi paveikta darba sajūta. Īsi pirms Ziemassvētkiem saņēmām ielūgumu uz Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga balvu saņemšanas pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet par balvu pasniegšanas laiku vēl tiks ziņots.

Paldies visiem – vecākiem un bijušajiem audzēkņiem, kuri ir sūtījuši laba vēlējumus un uzmundrinājuma vārdus šajā sarežģītajā laikā. Lai nākamajā gadā nezūd apņēmība paveikt lielus un mazus darbus, pietiek enerģijas īstenot pārdrošākās ieceres un dzirkstī dzīvesprieks!

Baltu ceļu Jaunā gada uzvarām!

“Tas eņģelis ar veiksmes spārniem-
pie katra klusi ciemos nāk
Vien izgaismo tam Domu savu
un tici,-piepildījums nāks,
jo arī eņģelim no svara,
ka acis priekā starot sāk,-
vien uztici tam Domu savu......”
                           ( S.Upesleja )

LAI NEZŪD SVĒTKU PRIEKS, SAGAIDOT JAUNO GADU SAVĀS ĢIMENĒS!

Ģimnāzijas administrācijas vārdā- direktore Daina Dubre- Dobre

Citādie Ziemassvētki

Kad pirmais šī sarežģītā perioda attālināto mācību laiks ir noslēdzies un vērtējumi izlikti, bet līdz brīvlaikam palikušas trīs darba dienas, ģimnāzijas skolēnu Ministru kabinets piedāvāja tās pavadīt aktīvi, radoši un izzinoši. Skolas kolektīvs tika izaicināts veikt četrus dažādus uzdevumus.

Sportiskajā izaicinājumā katru dienu brīvā dabā 45 min bija jāveic ātras iešanas vai nūjošanas treniņš.  Visu 3 dienu rezultāti tika fiksēti un, izrēķinot klašu vidējos rezultātus, šajās klašu sacensībās uzvarēja 10.a klase!  Viņi kopā nogājuši 315 km, vidēji katrs 16,5. Malači! Radošajā izaicinājumā bija jāveido klases foto kolāža pie svētku tematikā skaistāk noformētā loga. Uzvara piešķirta 8.c klasei! Izzinošajā izaicinājumā bija jāizzina savas vecāku, vecvecāku profesijas un jāizveido dzimtas profesiju koks. Tika iesūtīti daudzi ļoti interesanti darbi. Vairāki skolēni ir veikuši apjomīgu pētījumu, un darbi ir skaisti noformēti. Balvas par paveikto saņems Ance Strakša (11.a), Kristīne Rižkina (7.c), Anete Keomeģe (8. b) un Ralfs Vīksna (7.a), kas atsūtīja darbiņu pats pirmais.

Savukārt ceturtdien, 17. decembrī izklaidējošajā izaicinājumā klasēm bija aktīvi jāpiedalās virtuālajā pasākumā “Citādie Ziemassvētki”. Ģimnāzijas skolēnu Ministru kabineta dalībnieces bija sagatavojušas dažādas Kahoot spēles par Ziemassvētku filmām, dziesmām, par skolas tradīcijām, bija zibuzdevumi, kas prasīja dalībnieku uzmanību, atjautību, ātrumu. Kopīgi skatījāmies Ziemassvētku filmu, klausījāmies mūziku. Pasākumu četru stundu garumā tiešsaistē vadīja skolēnu Ministru kabineta prezidente Samanta Adlere un Elvita Keita Ķikute. Tas bija izaicinājums arī  mums - organizatoriem, lai viss noritētu veiksmīgi. Izdevās lieliski, jo saņēmām daudzas labas atsauksmes. Prieks, ka pasākumam bija pieslēgušies arī ģimnāzijas absolventi, jo Ziemassvētku balle skolā vienmēr ir bijis notikums, kad satiekamies ar absolventiem. Veikto izaicinājumu foto reportāžas ir aplūkojamas ģimnāzijas mājaslapā www.aluksne.edu.lv.

Lolita Vanaga

Direktores vietniece audzināšanas jomā

w Zsv2020

w ASk 1

Akcijas "Atpakaļ uz skolu" ietvaros ģimnāzijas vecāko klašu skolēni 2. decembrī tikās tiešsaistes sarunāw ASk 2 Vidzemes Augstskolas viesdocenti un pētnieci Aiju Cunsku. Viņa skolēniem pastāstīja par ES aktualitātēm un savu darba ikdienu, strādājot pie pēcdoktorantūras pētniecības projekta "Mākslīgā Intelekta atbalsts paātrinātai matemātikas apguves pieejai". Kā arī iepazīstināja ar Vidzemes Augstskolas programmām. 

w ASkAkciju „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Akcijas „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti” laikā Eiropas Savienības institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti tiekas ar Latvijas izglītības iestāžu jauniešiem, lai dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm.