Vārda dienas : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

 

Piektdiena, 2022. gada  27. maijs  06:36

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w saulpuk22Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem un dažādās pasaules malās tās ir kļuvušas par vienu no Ukrainas brīvības un solidaritātes atbalsta zīmēm. Saulespuķe ir dzīvības un gaismas simbols.

9.maijs- Eiropas diena. Diena, kas ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā, kurā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. 

Aicinām ikvienu ģimnāzistu piedalīties akcijā

“Atnāc, izgriez savu saulespuķi!”,

lai 9.maijā tās izvietotu mūsu ģimnāzijas logos, sludinot mieru, vienotību un atbalstu Ukrainas tautai!

Saulespuķu sagataves un šķēres pie ģimnāzijas dežurantes.

Iesaisties un atbalsti!

Izglītības un zinātnes ministrija no 25. aprīļa līdz 2. maijam aicina 9. - 12. klašu skolēnus uz piecām tiešsaistes  lekcijām ZINĀTNE.ZOOMED.IN: SABIEDRĪBA UN MŪSDIENU POLITIKA

par dezinformācijas, vēstures, ģeopolitikas un ekonomikas jautājumiem un citām  aktuālām tēmām saistībā ar Krievijas karu Ukrainā.

Lekcijas notiks tiešsaistē Zoom lietotnē plkst. 13.00-14.00 šādos datumos: 25.04., 26.04., 27.04., 28.04 un 02.05.

Aicinām skolotājus pēc tēmas izvēles reģistrēt skolēnus līdz 21. aprīlim šeit.

Pēc reģistrācijas skolotājs savā e-pastā saņems Zoom pieejas datus, kurus nosūta klasei, kas tiksies ar zinātnieku;

Lekcijas beigās skolēni varēs zinātniekam uzdot jautājumus Zoom tērzētavā un interesantākā jautājuma autors/-e saņems pārsteiguma balvu no ministrijas.

w SMP APR22

w 1Vest 22estŠ. g. 8. un 9. aprīlī mūsu skolas 12. A klases skolēns Kristaps Āboliņš, vēstures skolotāja Iveta Mikijanska un bibliotekāre Maija Bērzabinde piedalījās Igaunijas politiski represēto kluba “Lauztās rudzupuķes” (“Murtud rukkilille”) organizētā starptautiskā (Latvija, Lietuva, Igaunija) konferencē “Dzīvās vēstures mācības” (“Elava ajaloo õppetunnid”), kas norisinājās Viljandi pilsētā Igaunijā. Latviju konferencē pārstāvēja Alūksnes politiski represēto kluba “Sarma” dalībnieki ar tā ilggadējo vadītāju Dzidru Mazikas kundzi, kā arī Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji. Uzrunās un prezentācijās izskanējusī konferences pamatdoma -  cik svarīgi ir paturēt prātā un nodot nākamajām paaudzēm vēstures mācības, tādas kā okupācijas režīma īstenotā Baltijas valstu iedzīvotāju  deportācija 1949. gada martā – īpaši nozīmīgi izskanēja šodienas ģeopolitiskajā kontekstā.

Kristaps Āboliņš konferencē uzstājās ar angļu valodā sagatavotu prezentāciju un iepazīstināja konferences dalībniekus ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju  Latvijas vēstures, politikas, ekonomikas un kultūras kontekstā laika posmā pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Skolotāja Iveta Mikijanska konferences dalībniekiem pastāstīja par mūsu  ģimnāzijas un Alūksnesw 2VEst22st
represēto kluba “Sarma” sadarbību, kā rezultātā arī ģimnāzistu pierakstītie deportēto alūksniešu un novadnieku atmiņu stāsti publicēti vienā no  Dzidras Mazikas kundzes izlolotajām grāmatām (I. Vītola “Rūgtais vērmeļu kauss”, 5. grāmata, apskatāma ģimnāzijas bibliotēkā); uzsverot, ka dalība  šāda atmiņu krājuma izveidē vienlaicīgi ir ieguldījums skolēnu patriotiskajā audzināšanā.