Vārda dienas : Jāzeps

 

Otrdiena, 2019. gada  19. marts  22:54

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w 8patrDeja 400
Lāčplēša dienā Salacgrīvā norisinājās Vidzemes 8. Patriotiskā dzejas festivāla noslēguma pasākums "Mūs vieno Latvijas svētais vārds".  Festivālā no mūsu skolas ar panākumiem piedalījās 9.b klases skolnieks Sandis Krūmiņš (skolotāja Iveta Salmiņa). Viņa konkursa darbs  "Parafrāze par latviešu tautas dziesmas tēmu "Maza, maza ābelīte" " kopā ar citu jauno dzejnieku, konkursa laureātu,  dzejoļiem ievietots Salacgrīvas novada domes un Salacgrīvas novada bibliotēkas izdotā grāmatā.  Festivāla laureātiem un viesiem, skolotājiem un bibliotekāriem,  bija iespēja tikties ar pazīstamiem latviešu dzejniekiem, konkursa žūrijas dalībniekiem, Ronaldu Briedi, Viktoru Kalniņu (Viks), Arnoldu Auziņu,  Eduardu Aivaru (Eipurs), Anitu Emsi, Ingu Pizāni, Pēteri Dragūnu un klausīties viņu dzejas lasījumus. Apsveikuma vārdus un laba vēlējumus turpmākai radošai darbībai Sandim Krūmiņam teica  arī mūsu novadnieks, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un konkursa un festivāla lieldraugs, pazīstamais latviešu kinorežisors Jānis Streičs. 

Vēl dienas gaitā pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Jūras spēku kuģi  "Tālivaldis" Salacgrīvas ostā, baudīt organizatoru sarūpēto lauka virtuves cienastu un grāmatu komercizstādē iegādāties jaunākās grāmatas. 
Noslēgumā pasākuma dalībnieki apmeklēja Lāčplēša kara ordeņa kavalieru atdusas vietas Salacgrīvas kapos, no turienes lāpu gājienā devās uz ostmalu, kur pie Salacgrīvas ostas bākas dega milzīgs, spēcīgajā vējā dzirksteļojošs Lāčplēša dienas ugunskurs. Tā gaismā un siltumā skandētās karavīru dziesmas un orķestra izpildītie skaņdarbi noslēdza šo dienu.
Ļoti iedvesmojošs, lepnuma pilns pasākums Valsts simtgades svētku priekšvakarā.

      SVEICIENS VALSTS SIMTGADĒ!

w 15NOV18 Lat sam

W LtvDzszSanita Medne

Latviešu valodas MA vadītāja

Katru gadu rudenī mūsu skolā pulcējas Alūksnes un Apes novada 7.-9. klašu skolēni, kuri ir radoši, erudīti un kuri lepojas, ka dzīvo tik skaistā un brīnišķīgā zemē- Latvijā. Šogad, sagaidot mūsu valsts simtgadi, konkursa tēma bija latviešu dzīvesziņa. Šo piektdien zināšanas par latviešu tautasdziesmām, gadskārtu svētkiem, ticējumiem, senajiem mēnešu nosaukumiem, tautastērpiem, sentēvu ēdieniem pārbaudīja 10 komandas no 7 skolām: Strautiņu, Malienas, Ziemeru, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, Liepnas vidusskolas, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. Mūsu skolu pārstāvēja 4 komandas. Paldies skolotājām Santai Masingai, Guntai Vancānei, Ilutai Sustenbergai, Ingai Kārkliņai, Sanitai Bordānei, Sarmītei Apinei, Ivetai Salmiņai, Dainai Černomirdinai par ieguldīto darbu, sagatavojot skolēnus konkursam.

Konkursu ieskandināja skolotājas Inas Perevertailo vadītais meiteņu ansamblis „Anemones”. Par konkursa raitu norisi rūpējās 10.c klases meitenes Lelde Čerbikova, Ivita Dorofejeva, Luīze Labozeviča, Kristīne Nikolajeva, Karmena Ozoliņa, Elizabete Smoļaka. Konkursa izskaņā jaunieši viens otram mācīja latviešu tautas rotaļas. Ar lielu aizrautību konkursa dalībnieki izdejoja gan labi zināmās „Tūdaliņ, tāgadiņ”, „Ādamam bij septiņdēli”, „Kas dārzā?”, gan mācījās jaunas. Paldies par rotaļu muzikālo pavadījumu skolotājai Ingai Ārstei!

Lielākais guvums šajā konkursā bija nevis iegūtie punkti, bet gan kopā pavadītais laiks, iespēja mācīties vienam no otra.

17. oktobrī Alūksnes pilsētas bibliotēkā projekta “Galvenajā lomā - rakstnieks” ietvaros viesojās kultūras žurnālists, rakstnieks Arno Jundze. Uz šo tikšanos devās arī ģimnāzijas 8.a klases jaunieši kopā ar skolotāju Lāsmu Jaunozoliņu.

Lūk, dažas jauniešu atziņas un pārdomas pēc tikšanās ar rakstnieku Alūksnes pilsētas bibliotēkā.

Šī tikšanās man deva iedvesmu lasīt un pilnveidot sevi. (Līva).

Lai gan es domāju, ka šī tikšanās būs garlaicīga, tā tomēr nebija.

Mani ieintriģēja viņa (Arno Jundzes) stāstījums par grāmatu “Sarkanais dzīvsudrabs”, un es vēlos izlasīt arī romānu “Bergs”, par kuru viņš arī daudz stāstīja. (Līva).

Tikšanās ar viņu (Arno Jundzi) bija ļoti iedvesmojoša.

Jauki ir tas, ka viņš raksta ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. (Elizabete).

Es nenožēloju, ka aizgāju uz šo tikšanos, man ļoti patika, bija bezgala interesanti un reizēm smieklīgi. (Beāte).

Man ir prieks, ka man bija iespēja ierasties uz šo pasākumu. Es, ja godīgi, nezināju, ka ir tāds rakstnieks Arno Jundze, bet tagad domāju izlasīt kādu no viņa jaunākajām grāmatām. (Annija Dārta).

Tas, ko viņš (Arno Jundze) stāstīja, bija saistīts ne tikai ar literatūru, tas bija stāsts par dzīvi. (Rūdolfs).

Viņš (rakstnieks) pastāstīja dažas lietas, par kurām es iepriekš nebiju aizdomājusies – ka grāmatas lasīt ir svarīgi, jo tas attīsta domāšanu un fantāziju. (Monta).

Nenožēloju, ka devos uz tikšanos ar rakstnieku Arno Jundzi, jo tās vienas stundas laikā, ko pavadījām ar viņu kopā, es iemācījos daudz ko jaunu par dzīves uztveri, par vēsturi un, pats galvenais, par literatūru. (Kristiāna).

Viņš (Arno Jundze) pateica, kāpēc ir jālasa – lasīšana attīsta iztēli, kura ir vajadzīga visās dzīves jomās. (Tomass).

Grāmatas jālasa, lai varētu uzsākt savu biznesu. (Aleksis).

Grāmatas ir svarīgi lasīt, jo tās tev liek domāt un izprast, kā ir un kā būs, un liek saprast, kāpēc notiek tā un ne citādi. (Samanta).

Viena no nozīmīgākajām atziņām, ko no tikšanās atceras Beatrise – vajag darīt un tad runāt, nevis runāt un neko īsti neizdarīt.