Vārda dienas : Fanija, Vēsma

 

Pirmdiena, 2021. gada  19. aprīlis  02:44

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w 10id 18NOV20

w Lpd 2020

Esiet sveicināti novembrī – Latvijas valsts dzimšanas mēnesī un tās karavīru godināšanas reizē – Lāčplēša dienā!

Ir maize iesēta un sētas sapostas. Vien ozoli Latvijas ārēs spītīgi turas pie kaparbrūnās lapu rotas. Cilvēku ikdienas solis kļuvis rimtāks. Neziņa par nākotni šogad uzlikusi savu zīmogu tik ierastajam svētku mēnesim. Bet svētki būs! Šajā reizē atgādināšu dzejnieka Al.Čaka vārdus no viņa dzejas latviešu strēlniekiem.

„Klausies savas tautas dunā,

Viņas līksmi sāpjā runā,

Viņa varoņos un nāvēs.

Mācies līdz ar viņiem stāvēt

Uzvarai un baismai pretī.

Tikai tas, kas dzimis mokās,

Nākt var pasaulei par veldzi.”

Mums ir visiem kopā jāizdzīvo šis laiks. Atcerēsimies savus karavīrus, jo nezin vai Latvijā ir ģimene, kurā nebūtu sava karavīra….

Aizdegsim sveci un padomāsim par viņiem un savu valsti, savu brīnumaino dzimteni ar baltajām naktsvijoļu svecēm Ložmetējkalnā un sarkanajiem magoņu laukiem Kurzemes cietoksnī, ar mūžīgi mainīgo jūru un nomierinošajām mežu šalkām. Mēs esam bagāti un stipri! Bet ja nu uznāk acīm lielāks pelēkums, tad ieklausies O.Vācieša vārdos  -

„Tu tālu redzēšanu ieslēdz un koncentrējies vienā velēnā,

Un savās krāsās atdzīvosies viss! Tu neapstājies, bet ej tālāk drošs.”

No sirds vēlu skolu saimēm stipru veselību!
Ticību, cerību, mīlestību! Būs labi! Mūs vieno Latvijas svētais vārds!

Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs, 
biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētājs

Gaidis Andrejs Zeibots, viceadmirālis.

Amerikas Izglītības Informācijas centrs (Education USA Latvia) ar ASV vēstniecības Latvijā un Amerikas Valsts Departamenta atbalstu organizē informatīvo augstākās izglītības izstādi Baltijā EducationUSA Baltic Virtual College Fair. Izglītības izstāde notiks 2020. gada 9. novembrī plkst. 17:00-21:00 tiešsaistē, un tā ir bezmaksas.

Izglītības izstādē piedalīsies 15 Amerikas universitātes, kuras piedāvā stipendijas un finansiāla atbalsta iespējas (merit-based, need-based, sport scholarships) jauniešiem no Baltijas reģiona. Izglītības izstādi rīko, lai iepazīstinātu jauniešus ar izglītības daudzveidību ASV (mazas/lielas skolas, publiskas/privātas skolas, skolas ar vīziju/misiju - reliģiozas, etniskas u.c. skolas) un parādītu izglītības pieejamību. Dalība šajā pasākumā jauniešiem palīdz pilnveidot angļu valodas prasmes, kā arī veicina starpkultūru prasmju attīstību.

Savu dalību izstādē ir jāreģistrē izstādes mājaslapā. Pēc reģistrācijas visa informācija par virtuālās izstādes apmeklējumu tiks nosūtīta e-pastā.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar EducationUSA Latvia Information Center pārstāvi Asnāti Kivli, tālrunis: +371 67089800, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.