Vārda dienas : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

 

Piektdiena, 2022. gada  27. maijs  05:53

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w AM EGAVG 22 1

w Draic22 bib
Draudzīgais aicinājums liek apzināties attieksmi pret tautas kultūru

No Draudzīgā aicinājuma 60. gadadienas konferences 

 

Katru gadu janvārī atceramies prezidenta Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma gadskārtu.

1935. gada 28. janvārī toreizējais valsts prezidents Kārlis Ulmanis aicināja nesveikt viņu vārda dienā Kārļos, bet tā vietā katram atcerēties savu skolu: “Dāvināsim... grāmatas, gleznas, mākslas darbus, palīdzēsim katrs savai vecajai skolai tikt pie laba mūzikas instrumenta”   

Šogad atkal aicinām Ģimnāzijas sabiedrību iedzīvināt šo Kārļa Ulmaņa ierosmi mūsu skolā  un tādējādi dot savu ieguldījumu savas skolas un vienlaicīgi valsts nākotnē. Aicinām skolas absolventus, skolēnu vecākus, skolotājus, darbiniekus, visus, kas tā vai citādi jūtas piesaistīti un ieinteresēti ģimnāzijas attīstībā,  atbalstīt Draudzīgo aicinājumu, dāvinot grāmatas, mācību līdzekļus.

Par ierosmi vai  pamudinājumu dāvināšanai kādam varbūt noderēs Andra Vilka, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora, teiktais: “Tikai grāmatu lasīšana atļauj uztvert kopsakarības, zināšanu pamatus jebkurā jomā, attīstot domāšanu — kā prāta, tā sirds. Grāmatas ir tās, kas sagatavo cilvēku informācijas izmantošanai un sniedz atbildes, kuras nav atrodamas visā globālajā informācijas okeānā. Tāpēc to nozīme laikā, kad veidojas cilvēka personība un vērtību sistēma, nevar tikt novērtēta par zemu. Meklēsim, pirksim, dāvināsim labākās grāmatas, tādas, kas mums pašiem ir vērtas. Dāvināsim daiļliteratūru, grāmatas, kas var kļūt par ceļvedi visai dzīvei tiem cilvēkbērniem, kuri mūsdienās sēž skolas solos”.

Ģimnāzijas bibliotekāres un administrācija.

2022. gadā Latvijas skolu Ziemas festivāls notiks jau otro reizi – virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem vai sporta pulksteņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā: https://distantrace.com/lv/. Sacensības notiks no 2022. gada 7. februāra līdz 14. februārim.

Ziemas festivālā būs iespēja piedalīties neierobežotam Latvijas skolu un skolēnu skaitam. Lai piedalītos, skolēni savas aktivitātes nedēļas garumā krās kādā no izvēlētajiem Festivāla sporta veidiem - skriešanā, iešanā, kalnu slēpošanā, snovbordā vai distanču slēpošanā.

30 aktīvāko rezultātu veiktās distances kopsumma veidos skolas kopvērtējumu. Apbalvos skolu kopvērtējumu un individuāli labākos skolēnus gan katrā izglītības iestādē, gan absolūtajā Latvijas skolu kopvērtējumā katrā festivāla sporta veidā

Skolu reģistrācija sāksies no 2022.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim - skolas komandas vadītājam (sporta skolotājam vai skolotājai) piesakot skolu elektroniski lsfp.lv sadaļā "Festivāls".

Ar Latvijas skolu Ziemas festivāla 2022 nolikumu var iepazīties: https://lsfp.lv/festivals/programma

w Sk Zf22

7.a klases skolēni  “Labo darbu’’  mēneša laikā veidoja Ziemassvētku apsveikumus skolotājiem un apmeklēja dzīvnieku patversmi “Astes un ūsas’’.

Ideja gatavot Ziemassvētku apsveikumus radās klases stundas laikā, kad tika apspriesti iespējamie veicamie darbi, tika nolemts pateikt ‘’Paldies!’’ skolotājiem, kas māca mūsu klasei un iepriecināt viņus svētkos ar pašdarinātiem Ziemassvētku apsveikumiem, kas vienlaicīgi ļāva klasei kopā darbojoties kļūt saliedētākiem kā vienotam klases kolektīvam.

Pirms doties uz patversi, skolēni un skolotāja sarūpēja patversmē mītošajiem dzīvniekiem dāvanas-barību un dažādus našķus. Došanās uz patversi ir viena no retajām iespējām klasei kaut ko veikt kopā ārpus skolas, iepazīt  vienam otru. Viesošanās laikā mums bija iespēja iepazīties ar patversmes darbu, samīļot kaķus un izvest pastaigā suņus. Diemžēl laiks nebija īpaši piemērots garām pastaigām, tāpēc nācās mīļumus ātri vest iekštelpās, jo tiem bija auksti, arī paši mēģinājām sasildīties esot aktīvi.

w 7a Ldm21 15