Vārda dienas : Jāzeps

 

Otrdiena, 2019. gada  19. marts  22:55

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w 1DEC18 123. novembra rīts iesākās visiem ar pozitīvu garastāvokli, kas vien nozīmēja to, ka diena būs izdevusies, un tā tiešām tāda arī bija. Dienas plāns bija pavisam vienkāršs, taču interesants – muzeja „Ebreji Latvijā”, Mākslas muzeja „RĪGAS BIRŽA” un Latvijas Nacionālā baleta apmeklējums.

Pirmais ekskursijas pieturpunkts – muzejs „Ebreji Latvijā. Muzejs atrodas Rīgas Ebreju kopienas namā – vēsturiskajā Ebreju kluba un teātra ēkā. Muzeja ekspozīcija ir izvietota trīs zālēs, kas stāsta par ebreju vēsturi – sākot no to ienākšanas Latvijas teritorijā 16.gs., beidzot ar holokausta traģiskajiem notikumiem Latvijas teritorijā. Izstādē bija daudz interesantu eksponātu, kas ļāva labāk izprast tā laika notikumus. Daudzus īpaši ieinteresēja trešā ekspozīcija par ebreju likteņiem nacistu okupētajā Latvijā 1941.-1945. gadā, kurā bija eksponāti no koncentrācijas nometnēm un geto. Gide mums izrādīja arī visskaistāko telpu visā Rīgas Ebreju kopienā – teātra zāli. Greznums zālē bija vārdos neaprakstāms. Muzeja apmeklējuma noslēgumā piedalījāmies muzejnodarbībā „Daudzas tautības- viena Latvija. Apbalvosim godājamākos!”, kas veltīta Latvijas ebreju lomai un ieguldījumam Latvijas Republikas attīstībā 1920.-30. gados. Izmantojot muzeja krājumā pieejamos materiālus, iepazināmies ar izcilām personībām- ebrejiem, viņu likteņiem un veidojām reklāmas izcilības balvai, kuras prezentējām. Paldies muzeja gidei Marinai Gehtai.

Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz Mākslas muzeju „RĪGAS BIRŽA”. Tur mēs varējām aplūkot tādas ekspozīcijas kā Rietumu galerija, Sudraba kabinets, Gleznu galerija, Nikolaja Rēriha glezniecība, Austrumu galerija un Antīkās mākslas kabinets. Taču galvenais mākslas muzeja apmeklējuma mērķis bija izstāde „Baltijas ozoli”. 16. un 17.gs. no Baltijas tika eksportēti izcilas kvalitātes kokmateriāli, kur Nīderlandē no tiem izgatavoja gleznu pamatnes, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Eksponāti ne tikai no izstādes „Baltijas ozoli”, bet no visa mākslas muzeja, bija izcili un apbrīnojami.

Tad pienāca ekskursijas kulminācija – Latvijas Nacionālā baleta izrāde „Trīs musketieri”, kuru varējām noskatīties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Baleta librets ir veidots pēc Aleksandra Dimā romāna motīviem. Šajā izrādē atspoguļojās naids, varaskāre, savtība, draudzība un mīlestība. Horeogrāfija, mūzika, tērpi, gaismu efekti – elpu aizraujoši. Vārdiem neaprakstāmi skaista mūzika, kas ar katru skaņdarbu izcēla visu izrādē notiekošo. Komponists Jans Kučera paveicis lielisku darbu ar noskaņas radīšanu caur katru skaņdarbu. Dejotāju kustību vieglums un graciozitāte Pola Čalmera horeogrāfijā bija izcila. Pat klasesbiedri, kuri sākumā teica, ka balets neinteresē, bija sajūsmā par izrādi.

Kopumā varu droši teikt, ka ekskursija bija izdevusies.

Krista Sniķere, 12.b klases skolniece

30 . novembrī 28 ģimnāzisti pārbauda savas angļu valodas zināšanas konkursā „Best in English”.

„Best in English ” ir tiešsaistes konkurss angļu valodā 15-19 gadus veciem vidusskolēniem, kas notiek 8. gadu. Šo konkursu organizē Čehijas Republikas Izglītības ministrija. Iepriekšējā gadā konkursā piedalījās 17612 skolēni no 29 valstīm. Lai piedalītos konkursā mācību iestādi ir jāparstāv vismaz 10 skolēniem, kuru dzimtā valoda nav angļu valoda vai kuri pēdējos 18 mēnešus nav dzīvojuši kādā no angliski runājošajām valstīm.Konkursa rezultāti tiek skatīti 2 kategorijās: katra skolēna individuālais sniegums un skolu reitings. Skolu reitingā vērā ņem 10 labāko skolēnu sasniegumus. Katrs skolēns iegūst apliecinājumu par dalību konkursā, apbalvoti tiek 20 labāko rezultātu ieguvēji, pirmās vietas ieguvējam ir iespēja pilnveidot savas valodas prasmes 2 nedēļu vasaras valodas skolā Kanādā.

w LV100 k

28.11.2018.

w Wettin20NOV18

Mani mīļie draugi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā!

Šajās dienās aprit simts gadi, kopš latviešu tauta cīnījās un ieguva savu politisko neatkarību. Savā jaunajā statusā kā Wettīnes Burg-Ģimnāzijas direktore, es - personīgi, mani cienījamie kolēģi, mūsu skolas skolēni un it īpaši mūsu ģimnāzijas “Alūksnes skolotāju un skolēnu komanda” no sirds vēlas sveikt Jūs visus tik ļoti nozīmīgajā valsts jubilejā un uzteikt Jūsu tautas varonību šajās dienās tieši pirms simts gadiem.

“Brīvība – tā ir debesu dāvana, ” tā raksta amerikāņu komponists Djūks Ellingtons un komponē savu “Garīgās mūzikas koncertu ” 1974.gadā. To, cik brīvība ir vērtīga un saudzējama, to zinām mēs visi katrā valstī, kas cīnījušies par un veiksmīgi spējuši to noturēt.

Miers un brīvība nav ne dvīņi, ne arī tie rodas paši no sevis. Abām mūsu valstīm ir bijis jācīnās, lai brīvību iegūtu un arī mūsdienās paliktu stipras, kā arī spētu šīs vērtības noturēt.

Abu mūsu ģimnāziju skolēni ir priviliģēti izaugt brīvībā un prast izmantot visdažādākās tās iespējas - ceļojot, iepazīstot dažādas kultūras un savstarpēji daloties ar iegūto informāciju. Lai mēs un viņi nekad neaizmirstam šo vērtību – brīvība kā dāvana ir jānovērtē un jāsaglabā, jo tikai tā mēs spēsim vairot mieru.

Mēs esam lepni un ļoti pagodināti būt par Jūsu sadarbības partneriem. Lai mūsu abu skolu sadarbība ir pierādījums patiesas brīvības izjūtai mierīgā, brīvā un vienotā Eiropā!

Ar vissirsnīgākajiem sveicieniem,

Dr.A.Roenneke,

Vettīnes Burg- Ģimnāzijas direktore

20.11.2018.