Vārda dienas : Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests

 

Svētdiena, 2019. gada  20. janvāris  00:36

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

17. oktobrī Alūksnes pilsētas bibliotēkā projekta “Galvenajā lomā - rakstnieks” ietvaros viesojās kultūras žurnālists, rakstnieks Arno Jundze. Uz šo tikšanos devās arī ģimnāzijas 8.a klases jaunieši kopā ar skolotāju Lāsmu Jaunozoliņu.

Lūk, dažas jauniešu atziņas un pārdomas pēc tikšanās ar rakstnieku Alūksnes pilsētas bibliotēkā.

Šī tikšanās man deva iedvesmu lasīt un pilnveidot sevi. (Līva).

Lai gan es domāju, ka šī tikšanās būs garlaicīga, tā tomēr nebija.

Mani ieintriģēja viņa (Arno Jundzes) stāstījums par grāmatu “Sarkanais dzīvsudrabs”, un es vēlos izlasīt arī romānu “Bergs”, par kuru viņš arī daudz stāstīja. (Līva).

Tikšanās ar viņu (Arno Jundzi) bija ļoti iedvesmojoša.

Jauki ir tas, ka viņš raksta ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. (Elizabete).

Es nenožēloju, ka aizgāju uz šo tikšanos, man ļoti patika, bija bezgala interesanti un reizēm smieklīgi. (Beāte).

Man ir prieks, ka man bija iespēja ierasties uz šo pasākumu. Es, ja godīgi, nezināju, ka ir tāds rakstnieks Arno Jundze, bet tagad domāju izlasīt kādu no viņa jaunākajām grāmatām. (Annija Dārta).

Tas, ko viņš (Arno Jundze) stāstīja, bija saistīts ne tikai ar literatūru, tas bija stāsts par dzīvi. (Rūdolfs).

Viņš (rakstnieks) pastāstīja dažas lietas, par kurām es iepriekš nebiju aizdomājusies – ka grāmatas lasīt ir svarīgi, jo tas attīsta domāšanu un fantāziju. (Monta).

Nenožēloju, ka devos uz tikšanos ar rakstnieku Arno Jundzi, jo tās vienas stundas laikā, ko pavadījām ar viņu kopā, es iemācījos daudz ko jaunu par dzīves uztveri, par vēsturi un, pats galvenais, par literatūru. (Kristiāna).

Viņš (Arno Jundze) pateica, kāpēc ir jālasa – lasīšana attīsta iztēli, kura ir vajadzīga visās dzīves jomās. (Tomass).

Grāmatas jālasa, lai varētu uzsākt savu biznesu. (Aleksis).

Grāmatas ir svarīgi lasīt, jo tās tev liek domāt un izprast, kā ir un kā būs, un liek saprast, kāpēc notiek tā un ne citādi. (Samanta).

Viena no nozīmīgākajām atziņām, ko no tikšanās atceras Beatrise – vajag darīt un tad runāt, nevis runāt un neko īsti neizdarīt.

Ģimnāzijas muzejs sadarbībā ar bibliotēku  valsts pastāvēšanas simtgades kontekstā  aicina ģimnāzijas sabiedrību palūkoties retrospektīvi arī  uz savu  darbības lauku, proti, skolu. Piedāvājam apskatīt interesantu kolekciju- pagājušā gadsimta 30. gadu skolas burtnīcas, ko AVĢ muzejam/bibliotēkai dāvinājis god. Varis Ozola kungs.

AVĢ bibliotēkā, kur izstādīta kolekcija,  burtnīcas iespējams ne tikai aplūkot, bet arī pašķirstīt un palasīt ierakstus.   Mazliet iztēles, un uz īsu mirkli aizceļosiet laikā pirms 80 gadiem uz tādu skolu, kādā mācījušās iepriekšējās paaudzes.

Interesenti varēs izmēģināt roku  glītrakstīšanā vai atrisināt matemātikas uzdevumu, kā arī vizualizēt savus iespaidus par redzēto.

Apskatāma arī vecu pastkaršu kolekcija ar Alūksnes attēliem.

Visi laipni aicināti bibliotēkā!

w BR gŠ.g. 17. oktobrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēka saņēma dāvinājumu – 10 interesantas galda spēles. Dāsnais dāvinātājs – vadošais galda spēļu uzņēmums Baltijā - “Brain Games” - bija sagādājis šādu dāvanu visām bibliotēkām, kuras piedalījās bērnu un skolu bibliotēku darbinieku 17. konferencē “Bibliotēkas = ludotēkas? ” Cēsīs.

Pastāv uzskats, ka spēlējot galda spēles, iespējams apgūt zināšanas un iegūt dzīves prasmes radošā veidā. Vēsture rāda, ka senatnē galda spēles bijusi karaliska izprieca. Arī mūsdienās spēles nav lētas. Tāpēc vēl jo lielāks prieks par šādu dāvanu.

Aicinām izmēģināt jaunās spēles bibliotēkā.

w KC OKT

2018.gada 16.oktobrī, mēs - ģimnāzijas 15 skolēni – kinolektorija dalībnieki, skolotājas Idas Zelčas pavadībā devāmies skatīties filmu “Homo Novus" un apmeklēt mākslas muzeju “Rīgas Birža".

Filma ir veidota pēc slavenā Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus". Šī filma ir par 20. gadsimta 30. gadu beigu māksliniekiem. Filma, kā jau mākslas, ir skaista, ar dziļu domu, bet, lai to visu saprastu, ir jādomā līdz. Režisore ir ļoti labi pastrādājusi pie 30. gadu noskaņas gan tērpos, gan interjerā. Skatoties filmu var just, ka tas ir cits laikmets, ko karš un padomju vara vēl nav skārusi. Es iesaku noskatīties šo filmu, ja jūs vēlaties iegūt jaunu perspektīvu par 30. gadiem un, ja patīk meklēt dziļo domu it visur.

Mākslas muzejs mani pat ļoti pārsteidza. Rīgas Birža man deva jaunu skatījumu uz muzejiem. Vienmēr, kad bērniem saka, ka jāiet uz muzeju, visi deguni nokaras, tikai ne šeit. Šī muzeja eksponāti ir unikāli ar to, kā viņi ir iegūti, cik seni, un pat daži interesanti fakti. Es domāju, ka ir vērts izmantot gidu, jo tad var uzzināt daudz interesantu faktu, ko no audio gida pat neiegūsi. Šis muzejs ir aprīkots ar liftu, tādēļ, ja ir lauzta kāja vai trepes nepatīk, var arī šādā veidā tikt augstāk un pat zemāk.

Annija Paula Bērziņa 8B