Vārda dienas : Ildze, Ilze, Izolde

 

Ceturtdiena, 2022. gada  27. janvāris  04:15

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Katru gadu ģimnāzijā tiek organizēts barikāžu laika atceres pasākums. Šogad tematisko Skolas stundu sagatavoja un novadīja paši ģimnāzisti. Evelīna un Kristaps no 12. a klases bija sagatavojuši stāstījumu par 1991.gada janvāra notikumiem. 9.b un 8.b klases meitenes, jaunsardzes - Kristīne un Justīne rādīja prezentāciju par jaunsardzi un par savu iegūto pieredzi nodarbībās, nometnēs, pārgājienos u.c. Pēc tam ģimnāzistus uzrunāja Zemessardzes 31. kājnieku bataljona kaprālis Aigars Ribušs. Uzzinājām, kādi zemessargu pienākumi ikdienā, kā arī to, kā var kļūt par zemessargu. Ļoti ceram, ka pēc šīs tikšanās, diemžēl gan tikai tiešsaistē, ģimnāzisti papildinās jaunsargu un zemessargu rindas. Priecēja arī 8.b klases iniciatīva - tika sagatavoti plakāti un izvietoti pa visu skolu, pie visām klases durvīm pieliktas atgādnes ar tā laika notikumu fotogrāfijām. Pieminot barikāžu laiku un Latvijas aizstāvju drosmi, 20. janvāra rītā pie ģimnāzijas deg lāpas un simboliskais janvāra ugunskurs. Paldies skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem, kas palīdzēja!

Lolita Vanaga

Direktores vietniece audzināšanas darbā

w 20JAN22 ba1

w AM EGAVG 22 1

w Draic22 bib
Draudzīgais aicinājums liek apzināties attieksmi pret tautas kultūru

No Draudzīgā aicinājuma 60. gadadienas konferences 

 

Katru gadu janvārī atceramies prezidenta Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma gadskārtu.

1935. gada 28. janvārī toreizējais valsts prezidents Kārlis Ulmanis aicināja nesveikt viņu vārda dienā Kārļos, bet tā vietā katram atcerēties savu skolu: “Dāvināsim... grāmatas, gleznas, mākslas darbus, palīdzēsim katrs savai vecajai skolai tikt pie laba mūzikas instrumenta”   

Šogad atkal aicinām Ģimnāzijas sabiedrību iedzīvināt šo Kārļa Ulmaņa ierosmi mūsu skolā  un tādējādi dot savu ieguldījumu savas skolas un vienlaicīgi valsts nākotnē. Aicinām skolas absolventus, skolēnu vecākus, skolotājus, darbiniekus, visus, kas tā vai citādi jūtas piesaistīti un ieinteresēti ģimnāzijas attīstībā,  atbalstīt Draudzīgo aicinājumu, dāvinot grāmatas, mācību līdzekļus.

Par ierosmi vai  pamudinājumu dāvināšanai kādam varbūt noderēs Andra Vilka, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora, teiktais: “Tikai grāmatu lasīšana atļauj uztvert kopsakarības, zināšanu pamatus jebkurā jomā, attīstot domāšanu — kā prāta, tā sirds. Grāmatas ir tās, kas sagatavo cilvēku informācijas izmantošanai un sniedz atbildes, kuras nav atrodamas visā globālajā informācijas okeānā. Tāpēc to nozīme laikā, kad veidojas cilvēka personība un vērtību sistēma, nevar tikt novērtēta par zemu. Meklēsim, pirksim, dāvināsim labākās grāmatas, tādas, kas mums pašiem ir vērtas. Dāvināsim daiļliteratūru, grāmatas, kas var kļūt par ceļvedi visai dzīvei tiem cilvēkbērniem, kuri mūsdienās sēž skolas solos”.

Ģimnāzijas bibliotekāres un administrācija.

2022. gadā Latvijas skolu Ziemas festivāls notiks jau otro reizi – virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem vai sporta pulksteņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā: https://distantrace.com/lv/. Sacensības notiks no 2022. gada 7. februāra līdz 14. februārim.

Ziemas festivālā būs iespēja piedalīties neierobežotam Latvijas skolu un skolēnu skaitam. Lai piedalītos, skolēni savas aktivitātes nedēļas garumā krās kādā no izvēlētajiem Festivāla sporta veidiem - skriešanā, iešanā, kalnu slēpošanā, snovbordā vai distanču slēpošanā.

30 aktīvāko rezultātu veiktās distances kopsumma veidos skolas kopvērtējumu. Apbalvos skolu kopvērtējumu un individuāli labākos skolēnus gan katrā izglītības iestādē, gan absolūtajā Latvijas skolu kopvērtējumā katrā festivāla sporta veidā

Skolu reģistrācija sāksies no 2022.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim - skolas komandas vadītājam (sporta skolotājam vai skolotājai) piesakot skolu elektroniski lsfp.lv sadaļā "Festivāls".

Ar Latvijas skolu Ziemas festivāla 2022 nolikumu var iepazīties: https://lsfp.lv/festivals/programma

w Sk Zf22