Vārda dienas : Iveta, Otīlija

 

Trešdiena, 2018. gada  12. decembris  14:24

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w Ka dz LvŠoruden daudzviet notiek Latvijas valsts simtgadei veltīts pasākumu cikls izglītības iestādēs “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” 2017.-2020.

VISC sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu “Vitae” un pašvaldībām organizē radošās darbnīcas pedagogiem, skolēniem un sabiedrības pārstāvjiem Latvijas reģionos un Rīgā, piedāvājot iespēju popularizēt pedagogu labo praksi pilsoniskās audzināšanas īstenošanā un skolēnu līdzdalības sekmēšanā izglītības iestādēs un vietējā kopienā.

Radošo darbnīcu tēma “Skolēnu pilsoniskās līdzdalības sekmēšana audzināšanas procesā” turpina 2017.gada pavasarī aizsākto pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu tematiku. Pavisam kursos piedalījās 370 skolotāji. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju pārstāvēja direktores vietniece audzināšanas darbā Lolita Vanaga un jauniešu pašaudzināšanas programmas Award skolotāja Inese Ločmele, kā arī teātra pulciņa skolotāja Agita Līdumniece. Skolotājiem šajā apmācību reizē pievienojas skolēni, no mūsu skolas pašpārvaldes piedalījās Agnese Kaulakane un Žanete Spirka, lai kopīgi mācītos, sadarbotos, diskutētu, kā veidoties par aktīvu pilsoni, savas skolas, novada, pilsētas, valsts patriotu.

Radošās darbnīcas šoruden notika un vēl notiks kupumā 11 norises vietās, 7. novembrī tās notika arī Madonā, Jauniešu centrā "KUBS". Dienas rīta pusē notika nodarbības divās grupās - pedagogiem-tālākizglītotājiem kursi, kurus vadīja Anna Šteina (aktrise, Mūžizglītības un kultūras institūta Vitae trenere) un radošās darbnīcas jauniešiem Rolands Ozols (Mūžizglītības un kultūras institūta Vitae vadītājs).
Dienas otrajā daļā sekoja aizraujoša diskusija "Kāpēc ir vērts būt un dzīvot Latvijā?". Diskusijas viesi bija komponists Jānis Lūsēns, Lubāna mitrāja informācijas centra darba organizatore, biedrības "Pie Kraujas" biedrs Līga Jātniece, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kā arī jaunatnes lietu speciāliste Laura Smudze. Savukārt diskusijas dalībnieki bija visi - arī skolotāji un jaunieši no Vidzemes reģiona tuvākiem un tālākiem novadiem.
Diskusijas noslēgumā ikvienu priecēja muzikāla programma: Vārds un mūzika - iztēlei un noskaņai. "PASAKAS. Skalbe. Lūsēns. Vilsons".

18 nov afisa

w Jk sk17 notSadarbībā ar LU Ķīmijas fakultāti  04.novembrī notika pirmā Jauno ķīmiķu skolas nodarbība šajā mācību gadā. Pirmajā nodarbībā piedalījās 24 8.-11.klašu skolēni gan no ģimnāzijas, gan arī no Gulbenes valsts ģimnāzijas un 2.vidusskolas. Nodarbības pirmajā daļā skolēni mācījās sintezēt cinka jodīdu no divām vienkāršām vielām, bet otrajā daļā gan vēroja, gan līdzdarbojās šķidrā slāpekļa eksperimentu dažādībā. Noslēgumā skolēni paši gatavoja ļoti garšīgu saldējumu, kā dzesētāju izmantojot šķidro slāpekli.

 

 

Nākošā nodarbība 25.11.2017. , kuras 1.daļā noteiksim kalcija jonu klātbūtni dažādos piena produktos, bet 2.daļā viesosimies uguns pasaulē. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

w Ld17