Vārda dienas : Eiženija, Ženija

 

Otrdiena, 2019. gada  26. marts  08:23

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w AizsardzLekc18

w Kahoot

" target="_blank" rel="noopener noreferrer" dir="ltr">w EksZD18APR

EZD2018 plakats2

w Salacgr 18FEBw
Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”  “STEM un vides joma”  ietvaros, ģimnāzijas 8. un 9.klases skolēniem bija iespēja doties uz praktiskām nodarbībām Ziemeļvidzemes biorezervāta Dabas izglītības centrā Salacgrīvā.  Centrs izveidots, lai labāk izprastu vides un cilvēku praktiskās darbības mijiedarbību. Tematika tur tiek piedāvāta ļoti plaša. 22.februāra nodarbība bija veltīta ūdens riņķojumam dabā, tā nozīmei un izmantošanai, Salacā mītošajiem dzīvniekiem, augošajiem augiem, aļģēm jūrā un piekrastē, kādēļ jūra ir sāļa, pie mums ziemojošie putni, kas ir dižkoks, koks ziemā, gaisa kvalitātes noteikšana, izmantojot trīs ķērpju veidu metodi, utt. Lielāko prieku visiem sagādāja pati daba, jo no rīta gaisa temperatūra bija zem -20
0C, kas dienas laikā īpaši nepacēlās virs -100C. Saules staros un zemajā temperatūrā jūra vizuļoja un izrādīja savu varenumu. Ekspedīcija, kuras laikā skolēni mērīja un noteica dižkokus, pētīja sniegpārsliņu seštūrainos kristālus, vēroja atklātajā ūdenī ziemojošos putnus, pētīja ķērpjus un pat aļģu veidus, reizēm elpai lika aizrauties un sirdij ietrīcēties jūras skaistuma priekšā.

Aicinām arī pārējos ģimnāzistus – iepazīstiet Latvijas dabu – tā ir tik vienreizēja, neatkārtojama, pārsteidzoša un arī unikāla!

sk.Inese Ločmele