Vārda dienas : Kārlis, Spodris

 

Otrdiena, 2020. gada  28. janvāris  22:44

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

22.01. plkst. 18.00 ģimnāzijas padomes sanāksme

                 10.a klases ekskursija uz Loģiskās domāšanas centru Rīgā.

23.01. plkst.8.30 Skolas stunda:

       7.-9.kl. skolēniem zāle nodarbība par drošību internetā.

  1. kl. un 11.kl. skolēniem (kas nepiedalās ZPD lasījumos) 10.-12.kl aktu zālē karjeras nodarbība

       11.kl. - ZPD lasījumi

       12.klasēm – gatavošanās Žetonu vakaram

       Mācību stundas vēro Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes darbinieki un ģimnāzijas administrācija

       Alūksnes un Apes novadu krievu valodas olimpiāde 8. un 11.kl.

24.01. Brauciens uz Kinolektorija nodarbībām Rīgā, tikšanās ar filmas “Jaungada taksometrs” veidotājiem, filmas skatīšanās

 

25.01. Tehniskās jaunrades darbnīcas Alūksnes novada skolu 4.-12.kl. skolēniem sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru.     

                                     VDC                                                                            

25.01. Ģimnāzijas komandas dalība Kultūras kanona konkursā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

26.01. plkst. 10.00 - Jauno ķīmiķu skola

 

24.01. - 27.01. - ir 2.pieteikšanās kārta dalībai Ēnu dienā.

Līdz 5.februārim
Saeima aicina skolēnus pieteikties Ēnu dienai parlamentā,
kas norisināsies 13.februārī.

"Varbūt tieši Ēnu dienā jūs gūsiet impulsu savas profesijas izvēlei, dziļākai interesei par politiku, jurisprudenci, tautsaimniecību vai kādu citu jomu. Jau pavisam drīz tieši no jūsu aizrautības, zināšanām un vēlmes sasniegt lielākus mērķus būs atkarīga Latvijas nākotne," aicinot skolēnus, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ēnu dienā skolēni aicināti sekot Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam. Tāpat skolēniem piedāvāta iespēja iepazīt Saeimas darbu, "ēnojot" parlamenta juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, komisiju konsultantus, kā arī citus darbiniekus.

Ēnu dienā paredzēta tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, kā arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Skolēniem būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes, kā arī citus parlamenta plānotos pasākumus. Šajā dienā skolēni varēs vairāk uzzināt par parlamenta organizēto projektu "Jauniešu Saeima" un skolu programmu "Iepazīsti Saeimu!".

Parlaments ir viena no valstī populārākajām "ēnošanas" vietām. Saeima Ēnu dienā piedalās jau vienpadsmito gadu pēc kārtas, un šajos gados kopumā deputātus un darbiniekus ēnojuši jau vairāk nekā 2200 skolēnu.

Lai pieteiktos "ēnot" Saeimas deputātus un darbiniekus, skolēnam līdz šī gada 5.feburārim uz e-pastu //Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt./">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. jānosūta aizpildīta motivācijas vēstule un pieteikums.

Skolēna motivācijas vēstules sagatave un pieteikums, kā arī vairāk informācijas par pasākumu publicēts mājaslapā:
http://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/enu-diena-saeima

Uz tikšanos Saeimā!

w Enu d2019

w 16JAN19

2019. gada 4. janvārī plkst.12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāvā (korē) notika Salacgrīvas bibliotēkas organizētā un VKKF, Vidzemes plānošanas reģiona un A/S Latvijas Valsts meži atbalstītā projekta “Meklēsim jūras ābeci bibliotēkās!” noslēguma pasākums, kurā organizatori bija pulcējuši Bibliokuģa Krišjānis Valdemārs viktorīnas uzvarētājus no Vidzemes skolām un bibliotēkām.

Projekta organizatori ar Bibliokuģi jau no 2018. gada septembra devušies vairākos braucienos pa Vidzemi. Mūsu skolā tas viesojās pagājušā gada 4. decembrī. Atgādināšu, ka šī projekta mērķis ir aicināt jauniešus apmeklēt bibliotēkas, lasīt grāmatas un izvēlēties ar jūrniecību saistītu nākotnes profesiju. Kā jau iepriekš minēts (sk. informāciju mājas lapā), uz Bibliokuģa viktorīnas jautājumiem mūsu skolā visātrāk un precīzāk atbildēja Kristers Tihomirovs (12.a) un Deivids Miķelsons (11.a), kuri tad arī tika uzaicināti piedalīties noslēguma pasākumā LNB.

Arī šo projekta dalībnieku tikšanos vadīja jau pazīstamais Bibliokuģa bocmanis Gints Šīmanis, tika kopīgi pārrunāta projekta norise, dalībnieki kavējās atmiņās,   baudīja cienastu un uzklausīja kinorežisora Jāņa Streiča, viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota un projekta idejas autores, Salacgrīvas bibliotēkas vadītājas Hedvigas Ineses Podziņas apsveikuma vārdus un pārdomas par jūrniecību, ar to saistīto izglītību Latvijā un darba iespējām. Vēl tikšanās laikā norisinājās minikonkurss, kurā jaunieši balvās saņēma projekta organizatoru sarūpētās grāmatas.

w Bi k nosl szTādējādi dalība šajā projektā bija ieguvums visiem tā dalībniekiem. Mūsu ģimnāzijas jauniešiem tajā aktualizētās un no jauna iemantotās zināšanas par jūru un jūrniecību drīzumā lieti noderēs konkursā “Enkurs”.

Noslēgumā visiem bija noorganizēta ekskursija pa Latvijas Nacionālo bibliotēku.

AVĢ bibliotekāre Maija Bērzabinde

(arī piedalījās pasākumā)