Vārda dienas : Rozālija, Roze

 

Trešdiena, 2018. gada  18. jūlijs  21:28

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

izm

 

dzm

 

uzdev

 

w Dille proj

 

energo

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w Zsv17 rot

Pērnā gada nogalē mūsu skolas abu ēku gaiteņi, klašu durvis un pat klases tika krāšņi izrotātas Ziemassvētku noformējumā.

Gatavojoties Ziemassvētkiem, skaistajam brīnumu laikam, skolēnu Ministru kabinets aicina visus būt tik pat aktīviem un laikā no 4.-12.decembrim ietērpt skolu  - gaiteņus, klašu durvis, arī klases svētku rotā. Šoreiz noformējumā aicinām izmantot balto un sudraboto krāsu.

Vērtēšana plānota 14. decembrī, tiks ņemta vērā noformējuma ideja, kompozīcija, radošums, rūpīgums, kopiespaids un krāsas !

Sk MK

w Telp Orient

w Paldies Szl17

* Pasākuma vadītājiem  - Zandai Bērziņai, Annai Aizpurietei, Elvitai Keitai Ķikutei, Ernestam Olderam un Ernestam Mednim

* ģimnāzijas apvienotajam korim, vokālajam ansamblim “Anemones” un skolotājām Inai Perevertailo, Ingrīdai Pilskalnei

* ģimnāzijas vokāli instrumentālajai grupai, vadītājam Zigmāram Krūmiņam,

* ģimnāzijas pūtēju orķestra dalībniekiem un diriģentam Sandoram Saulvedim Līviņam,

* Alūksnes bērnu un jauniešu centra tautas deju kolektīva „Enku drenku” dejotājiem un skolotājai Daigai Ozoliņai,

* solistiem: Paulai Pūpolai, Danai un Lindai Berkulēm, mūziķiem - Mārcim Kalniņam, Ritai Bogdanovai, Arnim Rappam

* skolotājai Ilonai Riekstiņai,

* ģimnāzijas saimnieciskajiem darbiniekiem – Ivaram Mikijanskim, Egdaram Bērziņam, skolotājam Kārlim Bīberam, programmas “Enkurs” dalībniekiem.

* Paldies Alūksnes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājai Sanitai Eglītei, Alūksnes Kultūras centra darbiniekiem, skaņu operatoram Jurim Marinovam ar komandu, intro projekciju autoram Jurim Balandim, NBS Kājnieku skolas darbiniekiem.

PALDIES IKVIENAM, KAS VALSTS SVĒTKU VAKARĀ BIJA KOPĀ AR MUMS!

Pasākuma režisore Lolita Vanaga

w Ka dz LvŠoruden daudzviet notiek Latvijas valsts simtgadei veltīts pasākumu cikls izglītības iestādēs “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” 2017.-2020.

VISC sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu “Vitae” un pašvaldībām organizē radošās darbnīcas pedagogiem, skolēniem un sabiedrības pārstāvjiem Latvijas reģionos un Rīgā, piedāvājot iespēju popularizēt pedagogu labo praksi pilsoniskās audzināšanas īstenošanā un skolēnu līdzdalības sekmēšanā izglītības iestādēs un vietējā kopienā.

Radošo darbnīcu tēma “Skolēnu pilsoniskās līdzdalības sekmēšana audzināšanas procesā” turpina 2017.gada pavasarī aizsākto pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu tematiku. Pavisam kursos piedalījās 370 skolotāji. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju pārstāvēja direktores vietniece audzināšanas darbā Lolita Vanaga un jauniešu pašaudzināšanas programmas Award skolotāja Inese Ločmele, kā arī teātra pulciņa skolotāja Agita Līdumniece. Skolotājiem šajā apmācību reizē pievienojas skolēni, no mūsu skolas pašpārvaldes piedalījās Agnese Kaulakane un Žanete Spirka, lai kopīgi mācītos, sadarbotos, diskutētu, kā veidoties par aktīvu pilsoni, savas skolas, novada, pilsētas, valsts patriotu.

Radošās darbnīcas šoruden notika un vēl notiks kupumā 11 norises vietās, 7. novembrī tās notika arī Madonā, Jauniešu centrā "KUBS". Dienas rīta pusē notika nodarbības divās grupās - pedagogiem-tālākizglītotājiem kursi, kurus vadīja Anna Šteina (aktrise, Mūžizglītības un kultūras institūta Vitae trenere) un radošās darbnīcas jauniešiem Rolands Ozols (Mūžizglītības un kultūras institūta Vitae vadītājs).
Dienas otrajā daļā sekoja aizraujoša diskusija "Kāpēc ir vērts būt un dzīvot Latvijā?". Diskusijas viesi bija komponists Jānis Lūsēns, Lubāna mitrāja informācijas centra darba organizatore, biedrības "Pie Kraujas" biedrs Līga Jātniece, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kā arī jaunatnes lietu speciāliste Laura Smudze. Savukārt diskusijas dalībnieki bija visi - arī skolotāji un jaunieši no Vidzemes reģiona tuvākiem un tālākiem novadiem.
Diskusijas noslēgumā ikvienu priecēja muzikāla programma: Vārds un mūzika - iztēlei un noskaņai. "PASAKAS. Skalbe. Lūsēns. Vilsons".