Vārda dienas : Rozālija, Roze

 

Trešdiena, 2018. gada  18. jūlijs  21:27

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

izm

 

dzm

 

uzdev

 

w Dille proj

 

energo

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w Grindeks Fotor

w Zsv ZB AfishaZB17

w K kr17gr

w1 JkmSk 2Sestdien 25.novembrī E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ķīmijas kabinetā 24 skolēni darbojās izglītojošā un aizraujošā, LU pasniedzēja vadītā, ķīmijas nodarbībā. Šoreiz tika pētīts un analizēts kalcija saturs kefīrā un jogurtā. Iegūtie rezultāti salīdzināti ar literatūras datiem un noskaidrots, cik jaunietim ikdienā nepieciešams uzņemt kalciju, lai nodrošinātu kaulu un zobu veselību. 8.-to un 9.-to klašu skolēni apguva daudz jaunu paņēmienu ķīmijas laboratorijā, 10.-to klašu skolēni nostiprināja tikko apgūtās zināšanas, bet 11.-tie pilnveidoja savas zināšanas kvalitatīvajā analīzē.

Nodarbības otrajā daļā skolēni apguva prasmi demonstrēt eksperimentus, kuros tiek izmantotas dažādas degšanas reakcijas, bet noslēgumā visi centās noķert krāsainās uguns bumbas.

Nākošā nodarbība 20.01.2018. plkst.10. Tēma: Kālija alumīnija sulfāta kristālhidrāta sintēze un Sausā ledus apslēptā daba. Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: https://www.kdc.lu.lv/skoleniem/jks/pieteiksanas/