Vārda dienas : Almants, Haralds

 

Sestdiena, 2019. gada  23. februāris  13:56

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w KC OKT

2018.gada 16.oktobrī, mēs - ģimnāzijas 15 skolēni – kinolektorija dalībnieki, skolotājas Idas Zelčas pavadībā devāmies skatīties filmu “Homo Novus" un apmeklēt mākslas muzeju “Rīgas Birža".

Filma ir veidota pēc slavenā Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus". Šī filma ir par 20. gadsimta 30. gadu beigu māksliniekiem. Filma, kā jau mākslas, ir skaista, ar dziļu domu, bet, lai to visu saprastu, ir jādomā līdz. Režisore ir ļoti labi pastrādājusi pie 30. gadu noskaņas gan tērpos, gan interjerā. Skatoties filmu var just, ka tas ir cits laikmets, ko karš un padomju vara vēl nav skārusi. Es iesaku noskatīties šo filmu, ja jūs vēlaties iegūt jaunu perspektīvu par 30. gadiem un, ja patīk meklēt dziļo domu it visur.

Mākslas muzejs mani pat ļoti pārsteidza. Rīgas Birža man deva jaunu skatījumu uz muzejiem. Vienmēr, kad bērniem saka, ka jāiet uz muzeju, visi deguni nokaras, tikai ne šeit. Šī muzeja eksponāti ir unikāli ar to, kā viņi ir iegūti, cik seni, un pat daži interesanti fakti. Es domāju, ka ir vērts izmantot gidu, jo tad var uzzināt daudz interesantu faktu, ko no audio gida pat neiegūsi. Šis muzejs ir aprīkots ar liftu, tādēļ, ja ir lauzta kāja vai trepes nepatīk, var arī šādā veidā tikt augstāk un pat zemāk.

Annija Paula Bērziņa 8B

w Fb18OKT18

Ģimnāzijas muzejs sadarbībā ar bibliotēku valsts pastāvēšanas simtgades kontekstā aicina ģimnāzijas sabiedrību palūkoties retrospektīvi arī uz savu darbības lauku, proti, skolu. Piedāvājam apskatīt interesantu kolekciju- pagājušā gadsimta

30. gadu skolas burtnīcas, ko AVĢ muzejam/bibliotēkai dāvinājis god. Varis Ozola kungs.

AVĢ bibliotēkā, kur izstādīta kolekcija, burtnīcas iespējams ne tikai aplūkot, bet arī pašķirstīt un palasīt ierakstus.   Mazliet iztēles, un uz īsu mirkli aizceļosiet laikā pirms 80 gadiem uz tādu skolu, kādā mācījušās iepriekšējās paaudzes.

Interesenti varēs izmēģināt roku glītrakstīšanā vai atrisināt matemātikas uzdevumu, kā arī vizualizēt savus iespaidus par redzēto.

Apskatāma arī vecu pastkaršu kolekcija ar Alūksnes attēliem.

Visi laipni aicināti bibliotēkā!

Ģimnāzijas izstāžu zālē no 11. 10. 2018. atvērta un apskatāma mākslinieka Zinta Purena jaunā zīmējumu izstāde.

Šī ir jau otrā viņa darbu izstāde ģimnāzijā. Mākslinieks mūsu skolā ar savām gleznām viesojās pagājušā mācību gada otrajā semestrī (skat. informāciju skolas mājas lapā).

Pašreizējā izstāde interesanta ar to, ka visi darbi tapuši uz melna pamata. Tādējādi izstāde neviļus it kā sasaucas ar 13. oktobra vakarā Alūksnes kultūras centrā izskanējušajiem Latvijas Radio kora Četriem latvju spoku stāstiem jeb Melno komēdiju, ko valsts simtgades projekta   “Skolas soma” ietvaros noskatījās daļa ģimnāzistu.

Vēl šajā kontekstā var atcerēties, ka laiks no Miķeļiem līdz Mārtiņiem senajiem latviešiem ir veļu laiks.

Izstādes atklāšanā ar mākslinieku tikās 12.a klases ģimnāzisti un vizuālās mākslas un tehniskās grafikas skolotājs Andis Jauniņš. Viņam liels paldies par izstādes iekārtošanu!

Visi laipni gaidīti izstāžu zālē!