Vārda dienas : Bārbala, Līksma

 

Ceturtdiena, 2019. gada  25. aprīlis  23:41

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

20181106 120251042 iOS2018. gada 6. novembrī kinolektorija dalībnieki devās uz Rīgu, lai noskatītos filmu “ Tēvs Nakts". Pēc tās noskatīšanās visi apmeklēja Ebreju muzeju, lai labāk izprastu šo vēsturisko mākslas darbu.

Filma man deva ieskatu holokaustā un tā norisē. Tā pastāstīja par varonīgu latvieti Jāni Lipki, kurš izglābis vairāk nekā 50 ebreju. Tajā varēja redzēt latvieša dzīvi citā laikmetā - laikmetā, kurā reliģija raksturoja cilvēku un tā rīcību. Es uzzināju, ka cilvēki varēja viens otram atņemt dzīvību, pat acis nepamirkšķinot, un viņus nesodīja tik stipri kā to, ka tava reliģija ir jūdaisms.

“Tēvs Nakts” filma rada vēlmi uzzināt vairāk par šo laiku. Iesaku noskatīties filmu, ja interesē vēsture. Skatoties šo mākslas darbu, pasmieties nevar, bet dziļu domu atrast ir viegli.

Ebreju muzejā mēs uzzinājām vairāk par šo reliģiju, par holokaustu un filmā atainoto notikumu reālajām vietām Latvijā. Tas bija ļoti noderīgi, jo guvām atbildes par neizprasto.

w 8patrDeja 400
Lāčplēša dienā Salacgrīvā norisinājās Vidzemes 8. Patriotiskā dzejas festivāla noslēguma pasākums "Mūs vieno Latvijas svētais vārds".  Festivālā no mūsu skolas ar panākumiem piedalījās 9.b klases skolnieks Sandis Krūmiņš (skolotāja Iveta Salmiņa). Viņa konkursa darbs  "Parafrāze par latviešu tautas dziesmas tēmu "Maza, maza ābelīte" " kopā ar citu jauno dzejnieku, konkursa laureātu,  dzejoļiem ievietots Salacgrīvas novada domes un Salacgrīvas novada bibliotēkas izdotā grāmatā.  Festivāla laureātiem un viesiem, skolotājiem un bibliotekāriem,  bija iespēja tikties ar pazīstamiem latviešu dzejniekiem, konkursa žūrijas dalībniekiem, Ronaldu Briedi, Viktoru Kalniņu (Viks), Arnoldu Auziņu,  Eduardu Aivaru (Eipurs), Anitu Emsi, Ingu Pizāni, Pēteri Dragūnu un klausīties viņu dzejas lasījumus. Apsveikuma vārdus un laba vēlējumus turpmākai radošai darbībai Sandim Krūmiņam teica  arī mūsu novadnieks, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un konkursa un festivāla lieldraugs, pazīstamais latviešu kinorežisors Jānis Streičs. 

Vēl dienas gaitā pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Jūras spēku kuģi  "Tālivaldis" Salacgrīvas ostā, baudīt organizatoru sarūpēto lauka virtuves cienastu un grāmatu komercizstādē iegādāties jaunākās grāmatas. 
Noslēgumā pasākuma dalībnieki apmeklēja Lāčplēša kara ordeņa kavalieru atdusas vietas Salacgrīvas kapos, no turienes lāpu gājienā devās uz ostmalu, kur pie Salacgrīvas ostas bākas dega milzīgs, spēcīgajā vējā dzirksteļojošs Lāčplēša dienas ugunskurs. Tā gaismā un siltumā skandētās karavīru dziesmas un orķestra izpildītie skaņdarbi noslēdza šo dienu.
Ļoti iedvesmojošs, lepnuma pilns pasākums Valsts simtgades svētku priekšvakarā.

      SVEICIENS VALSTS SIMTGADĒ!

w 15NOV18 Lat sam

W LtvDzszSanita Medne

Latviešu valodas MA vadītāja

Katru gadu rudenī mūsu skolā pulcējas Alūksnes un Apes novada 7.-9. klašu skolēni, kuri ir radoši, erudīti un kuri lepojas, ka dzīvo tik skaistā un brīnišķīgā zemē- Latvijā. Šogad, sagaidot mūsu valsts simtgadi, konkursa tēma bija latviešu dzīvesziņa. Šo piektdien zināšanas par latviešu tautasdziesmām, gadskārtu svētkiem, ticējumiem, senajiem mēnešu nosaukumiem, tautastērpiem, sentēvu ēdieniem pārbaudīja 10 komandas no 7 skolām: Strautiņu, Malienas, Ziemeru, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, Liepnas vidusskolas, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. Mūsu skolu pārstāvēja 4 komandas. Paldies skolotājām Santai Masingai, Guntai Vancānei, Ilutai Sustenbergai, Ingai Kārkliņai, Sanitai Bordānei, Sarmītei Apinei, Ivetai Salmiņai, Dainai Černomirdinai par ieguldīto darbu, sagatavojot skolēnus konkursam.

Konkursu ieskandināja skolotājas Inas Perevertailo vadītais meiteņu ansamblis „Anemones”. Par konkursa raitu norisi rūpējās 10.c klases meitenes Lelde Čerbikova, Ivita Dorofejeva, Luīze Labozeviča, Kristīne Nikolajeva, Karmena Ozoliņa, Elizabete Smoļaka. Konkursa izskaņā jaunieši viens otram mācīja latviešu tautas rotaļas. Ar lielu aizrautību konkursa dalībnieki izdejoja gan labi zināmās „Tūdaliņ, tāgadiņ”, „Ādamam bij septiņdēli”, „Kas dārzā?”, gan mācījās jaunas. Paldies par rotaļu muzikālo pavadījumu skolotājai Ingai Ārstei!

Lielākais guvums šajā konkursā bija nevis iegūtie punkti, bet gan kopā pavadītais laiks, iespēja mācīties vienam no otra.