Vārda dienas : Bērtulis, Boļeslavs

 

Sestdiena, 2019. gada  24. augusts  11:00

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

 w Bibl kug4DEC182018. gada 4. decembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā viesojās BIBLIOKUĢIS  "KRIŠJĀNIS VALDEMĀRS" - Salacgrīvas bibliotēkas projekts, kura mērķis ir ieinteresēt jauniešus apmeklēt bibliotēku,  lasīt grāmatas,  un kļūt par jūrniekiem.
Kapteinis Arnolds Ekmanis ar kundzi Kristīni, kapteinis Raimonds Podziņš un Bibliokuģa bocmanis Gints Šīmanis aicināja uz tikšanos ģimnāzijas 10.c klases un 11. klašu  jauniešus, kā arī jūrniecības konkursa Enkurs komandu un vēl viena Salacgrīvas bibliotēkas projekta - patriotiskās dzejas konkursa - laureātu Sandi Krūmiņu (9.b). Gaidot tikšanos, mūsu skolas jaunieši, Enkura  dalībnieki, bija izlasījuši "Jūras ābeci" "(O. Rikmanis, J. Baldunčiks un A. Bibanajevs),  grāmatu, kurā apkopoti dažādi ar jūrniecību saistīti termini, stāsti un attēli par jūru, tāpēc prata pareizi atbildēt uz bocmaņa jautājumiem par jūru un jūrniecību. Balva par katru pareizu atbildi bija ļoti neparasta un neredzēta - neapstrādāts dzintara gabaliņš. Viszinošākie izrādījās Enkura kapteinis Kristers Tihomirovs(12.a) un Deivids Miķelsons (11.a). Viņi 2019. gada 4. janvārī līdz ar citiem Bibliokuģa viktorīnas uzvarētājiem aicināti viesoties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.  Atraktīvā  bocmaņa un tālbraucēju kapteiņu stāstījums visu tikšanās laiku piesaistīja klausītāju uzmanību. Noslēgumā tikšanās dalībnieki varēja vērot Ginta Šīmaņa veidotu filmu par Salacas plostniekiem un plostošanu. 
Ļoti iedvesmojošs tikšanās sākumā bija Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas meiteņu vokālā ansambļa apsveikums. Bibliokuģa komanda un tikšanās organizatori pateicas ansambļa meitenēm un viņu vadītājai Inai Perevertailo par atsaucību un silto sagaidīšanu.
Paldies par sadarbību Salacgrīvas bibliotēkas vadītājai Hedvigai Inesei Podziņai un Alūksnes Pilsētas bibliotēkas draudzīgajam kolektīvam, īpaši Dzidrai Bauerei un Zanei Drozdovai, kuras arī sveica Bibliokuģa komandu ģimnāzijā.
Paldies visiem, kas tā vai citādi gādāja par Bibliokuģa veiksmīgu kuģošanu mūsu ģimnāzijā!

                                                                                            Bibliotekāre Maija Bērzabinde.

w ZV 1lpp
Arī šogad Ziemeļu Ministru padomes biroja organizētās Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros AVĢ bibliotēkā krēslainajās novembra rīta stundās noritēja kārtējā kopīgā grāmatu lasīšana 7. klašu skolēniem.

Sadarbojāmies ar Alūksnes pilsētas bibliotēku, gatavojot prezentāciju par šī gada aktuālo tēmu “Varoņi ziemeļvalstīs”.

Kopīgi lasījām jaunās rakstnieces Māras Ozolas grāmatu “Ala”.

Katrs klausītājs tika aicināts ierakstīt šī gada literatūras nedēļas plakātā atbildi uz jautājumu:
“Kurš ir Tavs varonis? ”, izvēloties vai nu savu mīļāko grāmatu varoni, vai konkrētu cilvēku, ko par tādu uzskata.

Pasākumu ciklu vadīja 11.a klases jaunieši A. Asilgarajeva, K. Šolina, M. Ziņģe,. Miķelsons, A. Rēdelis.

Paldies 8.c klases skolniecei Klaudijai Kļavai- Būmanei par ziemeļnieciskas noskaņas radīšanu, pasākumu atklājot (skolotāja Inese Petrikalne)!

Paldies par sadarbību latviešu valodas un literatūras skolotājām D. Černomirdinai, I. Salmiņai un
A. Līdumniecei!

Paldies par atbalstu IT speciālistiem Ivaram Vīksnam un Aināram Zučikam!

Paldies skolas tehniskajiem darbiniekiem par telpas iekārtošanu!

AVĢ bibliotekāre Maija Bērzabinde.

 21. novembrī ģimnāzijas bibliotēkā LABUS DARBUS veica 10.c klase.
w 10c7NOV
Paldies Jums un skolotājai Dainai Černomirdinai par ideju un  entuziasmu tās realizēšanā!

                                                                                            Bibliotekāres.

 

w 1DEC18 123. novembra rīts iesākās visiem ar pozitīvu garastāvokli, kas vien nozīmēja to, ka diena būs izdevusies, un tā tiešām tāda arī bija. Dienas plāns bija pavisam vienkāršs, taču interesants – muzeja „Ebreji Latvijā”, Mākslas muzeja „RĪGAS BIRŽA” un Latvijas Nacionālā baleta apmeklējums.

Pirmais ekskursijas pieturpunkts – muzejs „Ebreji Latvijā. Muzejs atrodas Rīgas Ebreju kopienas namā – vēsturiskajā Ebreju kluba un teātra ēkā. Muzeja ekspozīcija ir izvietota trīs zālēs, kas stāsta par ebreju vēsturi – sākot no to ienākšanas Latvijas teritorijā 16.gs., beidzot ar holokausta traģiskajiem notikumiem Latvijas teritorijā. Izstādē bija daudz interesantu eksponātu, kas ļāva labāk izprast tā laika notikumus. Daudzus īpaši ieinteresēja trešā ekspozīcija par ebreju likteņiem nacistu okupētajā Latvijā 1941.-1945. gadā, kurā bija eksponāti no koncentrācijas nometnēm un geto. Gide mums izrādīja arī visskaistāko telpu visā Rīgas Ebreju kopienā – teātra zāli. Greznums zālē bija vārdos neaprakstāms. Muzeja apmeklējuma noslēgumā piedalījāmies muzejnodarbībā „Daudzas tautības- viena Latvija. Apbalvosim godājamākos!”, kas veltīta Latvijas ebreju lomai un ieguldījumam Latvijas Republikas attīstībā 1920.-30. gados. Izmantojot muzeja krājumā pieejamos materiālus, iepazināmies ar izcilām personībām- ebrejiem, viņu likteņiem un veidojām reklāmas izcilības balvai, kuras prezentējām. Paldies muzeja gidei Marinai Gehtai.

Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz Mākslas muzeju „RĪGAS BIRŽA”. Tur mēs varējām aplūkot tādas ekspozīcijas kā Rietumu galerija, Sudraba kabinets, Gleznu galerija, Nikolaja Rēriha glezniecība, Austrumu galerija un Antīkās mākslas kabinets. Taču galvenais mākslas muzeja apmeklējuma mērķis bija izstāde „Baltijas ozoli”. 16. un 17.gs. no Baltijas tika eksportēti izcilas kvalitātes kokmateriāli, kur Nīderlandē no tiem izgatavoja gleznu pamatnes, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Eksponāti ne tikai no izstādes „Baltijas ozoli”, bet no visa mākslas muzeja, bija izcili un apbrīnojami.

Tad pienāca ekskursijas kulminācija – Latvijas Nacionālā baleta izrāde „Trīs musketieri”, kuru varējām noskatīties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Baleta librets ir veidots pēc Aleksandra Dimā romāna motīviem. Šajā izrādē atspoguļojās naids, varaskāre, savtība, draudzība un mīlestība. Horeogrāfija, mūzika, tērpi, gaismu efekti – elpu aizraujoši. Vārdiem neaprakstāmi skaista mūzika, kas ar katru skaņdarbu izcēla visu izrādē notiekošo. Komponists Jans Kučera paveicis lielisku darbu ar noskaņas radīšanu caur katru skaņdarbu. Dejotāju kustību vieglums un graciozitāte Pola Čalmera horeogrāfijā bija izcila. Pat klasesbiedri, kuri sākumā teica, ka balets neinteresē, bija sajūsmā par izrādi.

Kopumā varu droši teikt, ka ekskursija bija izdevusies.

Krista Sniķere, 12.b klases skolniece