Vārda dienas : Lida, Lidija

 

Trešdiena, 2019. gada  16. janvāris  03:25

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w Fb18OKT18

Ģimnāzijas muzejs sadarbībā ar bibliotēku valsts pastāvēšanas simtgades kontekstā aicina ģimnāzijas sabiedrību palūkoties retrospektīvi arī uz savu darbības lauku, proti, skolu. Piedāvājam apskatīt interesantu kolekciju- pagājušā gadsimta

30. gadu skolas burtnīcas, ko AVĢ muzejam/bibliotēkai dāvinājis god. Varis Ozola kungs.

AVĢ bibliotēkā, kur izstādīta kolekcija, burtnīcas iespējams ne tikai aplūkot, bet arī pašķirstīt un palasīt ierakstus.   Mazliet iztēles, un uz īsu mirkli aizceļosiet laikā pirms 80 gadiem uz tādu skolu, kādā mācījušās iepriekšējās paaudzes.

Interesenti varēs izmēģināt roku glītrakstīšanā vai atrisināt matemātikas uzdevumu, kā arī vizualizēt savus iespaidus par redzēto.

Apskatāma arī vecu pastkaršu kolekcija ar Alūksnes attēliem.

Visi laipni aicināti bibliotēkā!

Ģimnāzijas izstāžu zālē no 11. 10. 2018. atvērta un apskatāma mākslinieka Zinta Purena jaunā zīmējumu izstāde.

Šī ir jau otrā viņa darbu izstāde ģimnāzijā. Mākslinieks mūsu skolā ar savām gleznām viesojās pagājušā mācību gada otrajā semestrī (skat. informāciju skolas mājas lapā).

Pašreizējā izstāde interesanta ar to, ka visi darbi tapuši uz melna pamata. Tādējādi izstāde neviļus it kā sasaucas ar 13. oktobra vakarā Alūksnes kultūras centrā izskanējušajiem Latvijas Radio kora Četriem latvju spoku stāstiem jeb Melno komēdiju, ko valsts simtgades projekta   “Skolas soma” ietvaros noskatījās daļa ģimnāzistu.

Vēl šajā kontekstā var atcerēties, ka laiks no Miķeļiem līdz Mārtiņiem senajiem latviešiem ir veļu laiks.

Izstādes atklāšanā ar mākslinieku tikās 12.a klases ģimnāzisti un vizuālās mākslas un tehniskās grafikas skolotājs Andis Jauniņš. Viņam liels paldies par izstādes iekārtošanu!

Visi laipni gaidīti izstāžu zālē!

Labo darbu nedēļa

Kas ir labo darbu nedēļa?

Labo darbu nedēļā” pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Tā var būt palīdzība kādam vientuļam cilvēkam vai vienkārša aprunāšanās, pat smaids un labs vārds kādam var nozīmēt tik daudz. Palīdzēt – tas var būt patīkami, aizraujoši un tik ļoti nozīmīgi grūtos brīžos. Palīdzība vairo arī prieku un gandarījumu pašam palīdzētājam. Palīdzot var lietderīgi pavadīt laiku ar draugiem, atrast jaunus draugus, sadarbības partnerus un idejas tālākiem darbiem.

Katram pašam ir iespēja iniciēt ideju par nepieciešamo Labo darbu vai iesaistīties un līdzdarboties kādā no labodarbunedela.palidzesim.lv lapā pieteiktajām aktivitātēm. 

Lai padarītu labos darbus redzamākus, noteikti pastāsti par saviem labajiem darbiem ģimnāzijas administrācijai un iedvesmo citus! Kad labais darbs padarīts, informē par to pārējos, ievietojot aprakstu un fotogrāfijas mūsu skolas mājaslapā

Ko Tu vari darīt “Labo darbu nedēļā”?

- iesaistīties brīvprātīgo darbā;

- palīdzēt pensionāram kaimiņos atnest pirkumus, palīdzēt dārza darbos vai sagatavot ziemai malku;

- dalīties ar sirds siltumu un aprunāties, kopīgi padzert tēju, uzspēlēt galda spēles ar kādu, kam ikdienā ir vientuļi;

- doties uz dzīvnieku patversmi;

- uzkopt skolas, parka, sociālās aprūpes iestādes vai citu tuvāko apkārtni;

- sarīkot iepriecinošu dienu, kādam, kam ikdienā nav iespēja piedalīties aktivitātēs;

- veikt jebkuru darbiņu, par kuru Tu saņemsi pretī sirsnīgu “Paldies!”, un tā būs liela pateicība un prieks par padarīto darbu arī Tev!