Vārda dienas : Muntis, Verners

 

Sestdiena, 2020. gada  19. septembris  05:21

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

w UK ena
Kuģniecības nozari un kapteiņa profesiju “ēnot” izvēlējos ar nodomu, kad tas varētu man palīdzēt saistībā ar “Enkuru”. Ēnu dienas akcijas ietvaros, es izvēlējos Novikontas Jūras koledžu. Apskatot daudzo cilvēku pienākumus, kuri ir saistīti ar Novikontu, iepriekš nebiju iedomājusies, ka tie varētu būt tik interesanti un aizraujoši. Šī diena”ēnojot” pagāja nemanot. Man arī tika dots uzdevums vadīt glābšanas kuģi simulācijā, ievērojot visus iepriekš izklāstītos jūrniecības likumus. Man tas arī izdevās, ar nelielām grūtībām. Šeit ļoti noderēja iegūtās angļu un krievu valodu zināšanas skolā, jo visas lekcijas un mācības tur norisinās tikai šajās valodās. Dienas noslēgumā visiem “ēnotājiem” tika sniegts uzņēmuma vadītāja ieskats uzņēmuma darbībā, nākotne, tā struktūra un ar ko tieši nodarbojas katrs šī uzņēmuma darbinieks. Informācija bija iespaidīga apjoma, jo pirms tam nebiju iedomājusies, cik daudz dažādu profesiju pārstāvju patiesībā darbojas šajā nozarē.

Esmu ļoti apmierināta ar savu “ēnošanas” izvēli, par iegūto informāciju un pieredzi, kas iespējams varētu ietekmēt manas nākotnes ieceres un profesijas izvēli.

Una Kaktiņa 11.c klase

w EdAiZ


 Ēnu dienā viesojos Amerikas Svienoto Valstu vēstniecībā (Embassy of the United States of America). Kopumā pa visu vēstniecību bijām 22 ‘’ēnas’’. Diena sākās nedaudz pirms plkst. 10.00, bija jāiziet dažādas drošības pārbaudes, telefoni bija jāatstāj pie apsargiem. Vēstniecībā ir ļoi pastiprināta drošība. Diena iesākās ar teritorijas izstaigāšanu. Viņiem tur ir gandrīz vai kā sava mazā pasaulīte- viss ko vajag ir uz vietas : kafejnīca, sporta zāle, basketbola laukums, ārsts, strādnieki, kuri vajadzības gadījumā var kaut ko salabot,  ūdens un elektrības ģeneratori utt. Pēc tam mūs izvadāja pa galveno ēku, dažādām nodaļām un iepazīstināja ar vēstniecības darbu. Sākot no plkst. 12.00 ēnošana turpinājās pie noteikta Amerikas vēstnieka. Es un vēl 3 meitenes ēnojām Metjū Tompsonu – kultūras atašeju. Viņš mūs iepazīstināja sīkāk ar darbu kultūras, izglītības un mediju jomā. Kopīgi papusdienojām un piedalījāmies diskusiju sanāksmē par media literacy. Kopumā iespaidi ir ļoti pozitīvi, ir iegūta jauna, neaizmirstama pieredze!

Aizpuriete Anna 10.a

w Ena17 3
Šogad devos ēnot Valsts Policijas koledžas darbiniekus. Diena bija emociju pilna un izdevusies. Bija iespēja izmēģināt savas spējas šaujot ar ieroci mērķī, un sanāca diezgan labi. Varējām vērot dienesta suņu paraugdemonstrējumus, tas bija ļoti interesanti. Izmantoju iespēju apgūt cīņas paņēmienus, kurus iepriekš biju redzējusi tikai filmās. Kriminālistikas kofera demonstrēšana, pirkstu nospiedumi, pēdu noņemšana- to visu varējām aplūkot un paši izmēģināt. Šis darbs ir laikietilpīgs, un ne vienmēr izdodas atrast pēdas. Es īsti vēl nezinu, vai policistes darbs būs tieši tas, ar kuru vēlos saistīt savu nākotni, jo kā jau visos darbos ir savi plusi un mīnusi. Tomēr  Ēnu diena bija liels notikums, kurā guvu daudz iespaidu.

Kristīne Kalniņa 11.c

wEna17y
Šogad pirmo gadu piedalījos ēnu dienā. Tā bija ļoti aizraujoša diena. Es ēnoju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas priekšnieka vietnieku A .Pumpuru. Rīts sākās ar stipru rīta kafiju, kā jau pirms katras grūtas un garas darba dienas. Ierodoties Anša darba vietā pieslēdzāmies mobilajam tālrunim, kur noklausījāmies rīta sapulci ,kur pastāstīja, kas noticis diennakts laikā Rīgas reģionā. 15.Februāra rītā bija notikusi avārija uz Ulbrokas un Tīnūžu ceļa, tāpēc man bija ļoti liela interese ielūkoties kā var novērot notiekošo uz ceļa. Pieslēdzāmies arī policijas mašīnas kamerai, kur visu varējām novērot tiešsaistē, kas pašreiz notiek, kā arī sazinājāmies pa rāciju ar policijas darbiniekiem. Dienas gaitā pie mums ieradās  arī galvenais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Arī viņam bija līdzi savas ēnas. Devos viņiem līdzi ekskursijā pa policijas ēku, aplūkoju operatīvo zvanu centru, kur tiek saņemti zvani no Rīgas reģiona par dažādiem notikumiem. Uzdevu Ansim  sev interesējošus jautājumus uz ko viņš sniedz izsmeļošas atbildes. Sapratu, ka policijas darbs ir ļoti saspringts un arī atbildīgs, kā arī ir ļoti daudz dažādu grūtu pienākumu. Es domāju, ka nākotnē varētu saistīt kaut ko līdzīgu ar šo profesiju. Manuprāt, ka ēnu diena sniedz lielisku iespēju iepazīt sev tuvāk interesējošo profesiju.
 

Zanda Bērziņa 10.a

w enaAK


Es šogad ēnoju Alūksnes
novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāju Sanitu Eglīti. Dienas ievadā visi pašvaldības ēnotāji sanācām valdības mājas ēkas mazajā zālē uz nelielu sarunu par to, kas ir pašvaldība, kā tā sadalās,  kuri ir Alūksnes  augstākie domes darbinieki un kādi ir viņu pienākumi. Bijām arī pie Dukuļa kunga, runājāmies, tāda pozitīva attieksme no visiem un, protams, aicināja izmācīties un atgriezties Alūksnē.

 Pēc tam katrs ēnotājs gāja pie sava izvēlētā pārstāvja uz kabinetu. Diena pagāja ļoti ātri un aizraujoši, jo, iepazīstot sev interesējošu un saistošu lietu, tā vienmēr paiet ātri. Uzzināju, kādi ir Sanitas Eglītes kā kultūras vadītājas pašvaldībā pienākumi, darba dienas plānojums, plusus un mīnus, strādājot šo darbu. Bija arī lieliska iespēja piedalīties viena pasākuma tapšanas sēdē, kur varēja vērot, kā pašvaldības darbinieki strādā kopā kā vienota komanda. Noslēgumā atkal visi ēnotāji sanācām mazajā zālē un pārrunājām savus iespaidus, tikām aicināti izteikt savus ieteikumus.

Es sapratu, ka man šāds darbs ir tuvs. Kopumā ļoti pozitīva diena!

Agnese Kaulakane 10.a

w Val d17

FILMU UN SPĒĻŪ VAKARS

w Sveic DDD