Vārda dienas : Alfrēds, Fredis, Madars

 

Piektdiena, 2020. gada  7. augusts  00:16

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Notikumi

Tiekas “Nākotnes līderu akadēmijā”

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11. a klases skolnieces Samanta Adlere, Kristiāna Gailāne un Patrīcija Marķitāne kopā ar skolotājām Lolitu Vanagu un Tatjanu Sarmu nesen piedalījās starptautiskā konferencē “Nākotnes līderu akadēmija”.

“Pilotprojektu “Nākotnes līderu akadēmija” īsteno pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu un fondu “New Directions”. Mērķis - veicināt jauniešu līderību, pilnveidot izpratni par līderības nozīmi, attīstīt personiskās līderības prasmes, pilnveidot jauniešu zināšanas un sekmēt viņu aktīvu iesaisti lēmumu pieņemšanā par Eiropas Savienības un pasaules norisēm,” stāsta Ernsta Glika AVĢ direktora vietniece audzināšanas darbā L. Vanaga.

Līderis 6.1
“Nākotnes līderu akadēmija” 2020. gadā turpināsies ar jauniešu organizētām domnīcām vairākās Latvijas skolās, aptverot tādas Eiropas Savienībā aktuālas tēmas kā mākslīgais intelekts, starptautiskā drošība, klimata mainība un citas. Viena no domnīcām rudenī notiks arī Alūksnē.

Rīgā aizvadītas trīs spraigas dienas, ieklausoties ārvalstu un Latvijas ekspertos, pašiem diskutējot un rakstot projekta pieteikumu Jauniešu Līderības akadēmijas nometnei, kas notiks šovasar Liepājā.

Samanta Adlere: “Šī bija mūsu pirmā apmeklētā domnīca. Piedalīšanās Rīgas Juglas vidusskolas jauniešu veidotajā domnīcā mums deva priekšstatu, kā tas notiek un kas tas ir. Tas bija ļoti svarīgi, jo arī mums būs jārīko kas tamlīdzīgs. Lielāko daļu domnīcas plānošanas un īstenošanas veica paši jaunieši, pedagogu atbalsts bija neliels, kas man šķita vēl labāk, jo gan organizētājiem, gan dalībniekiem tā bija lieliska pieredze.”

Patrīcija Marķitāne: “Viena no aktivitātēm mums bija fotoorientēšanās Juglā. Tas “izmeta” mūs no komforta zonas, jo vieta bija sveša, objekti nepazīstami, tādēļ nācās uzrunāt svešus cilvēkus, sarunāties - bija jāmācās komunicēt. Strādājot grupās, bijām kopā ar jauniešiem no citām skolām. Visu laiku diskutēt, dalīties domās - tas bija izaicinājums. Ir vērtīgi gūt tādu pieredzi.”

Kristiāna Gailāne: “Nākotnes līderu akadēmijā” patika lietas, ko skolā nemāca, piemēram, debates, kas lieliski attīsta prasmi argumentēt. Trīs Rīgā pavadītās dienas bija ļoti intensīvas un prasīja daudz enerģijas. Mans spilgtākais iespaids bija mūziķu Jāņa Šipkēvica un Miķeļa Putniņa koncerts un saruna ar viņiem. Mūziķi stāstīja par sevi, uzklausīja mūs un veidojās brīnišķīga saruna. Viens no lektoriem konferencē sacīja - īsts līderis neizceļ to, ka ir līderis, ir starp pārējiem, tikai viņam ir spēja motivēt citus un arī darīt pašam. Manuprāt, līderis iet nevis pa priekšu, bet aizmugurē, virzot uz priekšu pārējos.”

Teksts: Dace Plaude,

Alūksnes un Apes novadu laikraksts Alūksnes un Malienas ziņas

w Ena 12FEB20

w Vd af 13FEB20

 

Jau 23. gadu Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Draudzīgā aicinājuma fonda medaļu un Goda diplomu pasniegšanas ceremonija, pulcējot cilvēkus no visas Latvijas. Arī šogad nozīmīgo pagodinājumu saņēma Alūksnes novada pārstāvji.

w DR aic w2
28. janvārī nozīmīgo pagodinājumu Cēsīs saņēma Ernsta Glika Bībeles muzeja vadītāja Solveiga Selga un muzejpedagogs, vēsturnieks, Alūksnes pilsētas gids Jānis Polis. Tāpat Draudzīgā aicinājuma fonda medaļa tika piešķirta E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktorei Dainai Dubrei – Dobrei par ieguldīto darbu izglītības kopšanā.

Augstākais fonda apbalvojums

Draudzīgā aicinājuma medaļu piešķir par īpašiem nopelniem Draudzīgā aicinājuma idejas popularizēšanā, īstenošanā, atbalstīšanā un latviskuma uzturēšanā. Jāuzsver, ka tas ir augstākais Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojums.

Tā kā alūksniete S. Selga ir Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 1974. gada absolvente, viņa vienmēr ar cieņu un godu nesusi ģimnāzijas vārdu Latvijā, Eiropā un pasaulē. Bībeles muzejs viņas vadībā kļuvis par Alūksnes pilsētas atpazīstamības zīmi, jo piedāvā ne tikai latviešu Bībeles attīstības ceļa ekspozīciju, bet iepazīstina apmeklētājus ar dažādu tautu un valodu Bībelēm, uzsverot Bībeles sākotnējo lomu bērnu lasītprasmes apguvē un tās lomu cilvēka garīgajā izaugsmē.
Savukārt Jānis Polis pazīstams kā Alūksnes novada skolu attīstības pētnieks. Savus pētījumus apkopojis vairākās vēsturiskās izziņas grāmatās gan par E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, gan arī Strautiņu skolu un citām izglītības iestādēm. Par šiem sasniegumiem un nerimstošo darbu Ernsta Glika Bībeles muzejā abiem nominantiem piešķirts pagodinājums nominācijā “Sabiedriskie darbinieki”.

Novērtējums visiem
S. Selga atzīst, ka šādā pasākumā piedalījusies pirmo reizi un tā bijusi ļoti vērtīga pieredze. “Tas bija ļoti emocionāls un skaists pasākums, kuru apmeklēja augsti viesi. Liels prieks bija par mūsu direktori Dainu Dubri - Dobri, kura saņēma pagodinājumu par pedagoģisko darbu. Tāpat sabiedriskā darba nominācijā medaļu saņēma filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs un jaunais aktieris Oto Brantevics, kurš tēloja galveno lomu, arī tāpēc šādi pasākumi ir tik vērtīgi,” saka S. Selga.
Viņa nenoliedz, ka šādas aktivitātes aizskar līdz sirds dziļumiem. Vadītāja bijusi pārsteigta par nomināciju, jo ikdienā dara tik, cik var, un no visas sirds. Bet uzsver, ka apbalvojumu neuztver kā vienpersonīgu lietu sev. Sakot lielu paldies visiem, kuri atbalsta, līdzdarbojas, viņa norāda, ka atbilstošāku nosaukumu kā “Draudzīgais aicinājums” nevarot izvēlēties, jo tas esot stāsts par sirds darbu un draudzīgu, vērtīgu līdzdalību. “Kad kādu cilvēku uzrunā un viņš tev atsaucas, tā tagad ir ļoti liela bagātība,” bilst S. Selga.

Nominācija “Skolotājs” Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pedagogu kolektīvs Draudzīgāw DR aic w1
aicinājuma medaļas un Goda diploma nominācijā “Skolotājs” izvirzīja direktori Dainu Dubri – Dobri par viņas ieguldījumu daudzveidīgu sabiedrisko aktivitāšu organizēšanā, kvalitatīvu pedagoģisko darbu un audzēkņu izaugsmes veicināšanu, par starptautiskās sadarbības veicināšanu ģimnāzijā un Alūksnes novadā, kā arī ģimnāzijas audzēkņu motivēšanu augstiem mācību sasniegumiem.

Šogad aprit 40 gadi, kopš D. Dubre – Dobre E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju sauc par savu, jo 1979. gadā viņa darbu uzsāka kā latviešu valodas un literatūras skolotāja. No 2000. gada viņa veica direktora vietnieka mācību darbā pienākumus, no 2005. gada bija direktora pienākumu izpildītāja, bet kopš 2006. gada vada ģimnāziju kā direktore un veiksmīgi turpina to darīt šobrīd. No 1999. gada viņa ir arī Latvijas Universitātes docētāja.

Loreta Jargane,

Alūksnes un Apes novadu laikraksts "Alūksnes un Malienas Ziņas"