trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Elza, Ilizana

 

Otrdiena, 2023. gada  3. oktobris  21:09

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

w ER pl Log23

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Erasmus+ projekta “Mēs par ilgtspējīgu dzīvesveidu” mērķis ir: Veicināt interesi, izpratni par videi draudzīgu paradumu nepieciešamību, attieksmi, atbildīgu rīcību, prasmi meklēt ilgtspējīgus risinājumus, pilnveidojot svešvalodu, IT lietošanu.

Ģimnāzijas skolēni projekta īstermiņa mobilitātē Vetīnas Burgģimnāzijā (Vācijā) prezentēja projekta laikā Latvijā veiktos pētījumus par ilgtspējīgas attīstības iespējām.

Lai apzinātu interesējošās tēmas un precizētu aktivitāšu programmu, pirms Vācijas brauciena notika virtuālā mobilitāte – tiešsaistes stunda abām ģimnāzijām.

Brauciena laikā projekta dalībnieki iepazinās ar ilgtspējīgas attīstības risinājumiem Vācijā, apmeklējot vietas, kur tiek realizētas jaunās pieejas:

Halles pārstrādājamo materiālu centru, kur noskaidroja, kādi ir atkritumu šķirošanas veidi, kādi noteikumi jāievēro iedzīvotājiem, kādas ir problēmas un kā tās risina; Vorlitceras parku gūstot  priekšstatus par ēku tipisko arhitektūru, to vēsturisko izcelsmi un iespaidus par vietējo floru, faunu un dabas saglabāšanas svarīgumu; Vācijas galveno vides aizsardzības iestādi - Vides Federālo biroju Desavā, kur piedalījās praktiskajā nodarbībā par atkritumu šķirošanu;

Šlenheinas virszemes brūnogļu raktuves, Cvenkauas ezeru ar kūrortzonu, kas izveidoti vietā, kur pirms divdesmit gadiem bija brūnogļu raktuves.

Jaunieši veidoja prezentācijas par aktivitātēm un ieguvumiem, to prezentēja vietējai sabiedrībai Vetīnas Burgģimnāzijas atvērto durvju dienā un projekta atskaites pasākumā Alūksnē. Pasākuma laikā notika tiešsaistes saziņa ar Burgģimnāzijas projekta grupu. Tajā atskaņoja arī Burgģimnāzijas jubilejas koncertam Vetīnas Svētā Nikolaja baznīcā sagatavoto koncertprogrammu.

Projekta izplatīšanas pasākumi notikuši Alūksnes pilsētas sākumskolas skolēniem, Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības audzēkņiem, Parksepa vidusskolas (Igaunijā) dabas kluba jauniešiem. Uzsākta sadarbība ar Alūksnes novada atkritumu apsaimniekošanas SIA “Pilsētvides serviss”. Turpinās sadarbība ar Vetīnas Burgģimnāziju.

Virtuālā mobilitāte – tiešsaistes stunda

w Ilg 12JAN23 111w Ptv 2

Vides vēstnieki Alūksnes pilsētas sākumskolā

Vides vēstnieki Alūksnes pilsētas sākumskolā

Prezentācijas:

Pārtikas atkritumu izmantošana.

Spuldzes: vai tās var būt videi draudzīgas.

Ķīmiskās vielas un toksīni mūsu dzīvē un vidē.

Tekstili aprites ekonomikā.

Mācību ekskursijas.

Vetīnas vēsture. Ernsts Gliks un Vetīnas vēsture

Erasmus projekta darbnīcas.

Koncerti Vetīnā.

Dzīve viesģimenēs viņu tradīcijas.

Erasmus+ projekta MĒS PAR ILGTSPĒJĪGU DZĪVESVEIDU izplatīšanas pasākumi Parksepas vidusskolā un Tartu Dabas mājas un AHHA centra apmeklējums.

 w1 ilgstDEC22