trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Atvars, Gvido

 

Piektdiena, 2023. gada  31. marts  09:24

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

8.martā 10.a klases jaunieši devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Diena bija iespaidiem un notikumiem bagāta- gan ar nelielo satiksmes negadījumu, gan iepazīšanos ar Rīgas Kuģniecības muzeja ekspozīciju, gan ļoti interesanto ekskursiju renovētajā Okupācijas muzejā, gan Latvijas Kara muzeja un Ukrainai veltītās izstādes apmeklējumu.

Dienas noslēgumā mēs apmeklējām Latvijas Nacionālā Opera un Balets opereti. Jau ienākot šajās telpās radās tāda īpaša noskaņa- greznā zāle, lustras, mīkstie ķiršsarkanie krēsli. Daudzi no mums Te bija pirmo reizi. Šī īpašā, pacilātā un gaišā sajūta mūs pavadīja arī visas izrādes laikā.

Franca Lehāra operete "Jautrā atraitne" pasaules pirmizrādi piedzīvoja Vīnē 1905. gadā. Latvijas Nacionālajā operā tā pirmuzvesta 1933. gadā. Operetes jauniestudējums opernamā tapis muzikālā vadītāja un diriģenta Tomasa Rēznera (Thomas Rösner) un režisora Ūves Ērika Laufenberga (Uwe Eric Laufenberg) vadībā, pirmizrāde notikusi 2022.gada 22.septembrī.

w 10k OR

Franca Lehāra operete "Jautrā atraitne" ir muzikāli ļoti bagāta un krāsaina, kur liriskas melodijas un valša ritmi savijas ar polkām, maršiem un ungāru čardašu.

Bagātība un nauda ir būtiskas tēmas arī operetē, taču pāri visam tā ir stāsts par mīlestību, kas ir svarīgāka par visu pasaulē. Iestudējuma īpašais viesis ir aktieris Gundars Āboliņš, kurš izcili iejutās Ņeguša lomā.

w 10k OR1

w 10k OR2

Opereti "Jautrā atraitne" skatījāmies no 1.vai 2.balkona, uztverot skaistos kustību rakstus uz skatuves. Tik aktīvs koris sen nebija piedzīvots - deju un tērpu saspēle radīja pilnasinīgu dzīves svētku sajūtu. Starp kora māksliniekiem bija arī mūsu ģimnāzijas absolvents Didzis Bičevskis, kurš kuplināja gan brīnišķīgo kora skanējumu, gan lieliski iejutās izrādes tēlā un radīja balles noskaņas, dejojot valsi. Operetes tēlu savstarpējā saziņa notika piecās valodās.

w 10k OR3

Operete "Jautrā atraitne" mums ļoti patika-interesanta, krāšņa, muzikāli bagāta izrāde. Tā kā ekskursijā braucām 8.martā, tad mūsu puiši meitenēm bija sarūpējuši jauku pārsteigumu, par ko MILZĪGS PADIES! Un šī izrāde bija lielisku emociju turpinājums. Paldies par šo piepildīto dienu arī “Skolas Somai”!