trusted online casino malaysia
Vārda dienas : Sandijs, Sandis, Uldis, Ulvis

 

Pirmdiena, 2022. gada  4. jūlijs  07:01

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

Šodien mums, 11.b klases skolniecēm, bija ļoti īpaša angļu valodas stunda – kopā ar skolotāju Ilonu Riekstiņu baudījām zelta rudeni Alūksnes ezerā, vizinoties ar plostu “Kaija” un gūstot zināšanas gan angļu valodā, gan arī vēsturē, ģeogrāfijā un bioloģijā, pat fizikā.

Stunda bija iepriekš plānota, katra no mums sagatavoja vienu daļu no lielā, kopējā stundas stāsta par vietām, notikumiem un ļaudīm, kas Alūksni gadsimtu gaitā darījuši īpašu un ļāvuši tai iekļauties lielajā pasaules vēstures grāmatā.

Esam jau atpakaļ klasē un domās vēl un vēl atgriežamies ezerā. Atmiņas foto liecībās  un emocijas nu tikai pa īstam parādās.

Stundas idejas autore Annija Paula Bērziņa: “Es izbaudīju šo braucienu, jo mani īpaši saistīja stāsti par ezeru. Pārsteidza pirmā tilta pāļu vieta un pāļi, kas kā pagātnes liecinieki mūs uzrunāja…”

Loreta Fedorenkova: ”Bija prieks par savstarpējo komunikāciju uz ezera – visi visus sveicina! Tas dod tādu mājīguma sajūtu!”

w 11b Ang Kaija Main
Elizabete Oldere: “Mans uzdevums bija runāt par Alūksnes vietējo ēdienu topu angļu valodā, protams, profitroļiem un torti “Diena un nakts”….nebiju aizdomājusies par jēdzienu “vietējā identitāte”…. Šis brauciens lika man par to aizdomāties……skolotāja pieminēja Kapusvētku tradīciju…..piekrītu, arī tā ir vietējā identitāte un mūsu īpašā piederības sajūta šim laikam un vietai.”

Agnese Veignere: ”Kaut arī nedaudz nosalām, ļoti patika uzzināt teiku par Alūksnes ezera izcelšanos un vietām ap to….”

Daniela Šumakova: “…beidzot uzzināju par ezera dziļumu, ezers patiešām ir milzīga vērtība, kas rotā mūsu pilsētu…”

Marianna Smoļaka: “ …man patika stāsti par zivju daudzveidību Alūksnes ezerā….”

Stunda mums paskrēja nemanot – ģeogrāfija, vēsture, fizika, bioloģija … kaut arī ne gara, bet ļoti konkrēta informācija – tā noteikti bija atmiņās paliekoša un prasīja mūsu aktīvu līdzdalību, turklāt  tas viss angļu valodā…. Jāatzīst, tas nebija ļoti viegli, bet interesanti gan!

Kā atzīst skolotāja Ilona Riekstiņa: “ ….viss zināšanu kopums par Alūksni veido skaistu un atmiņās paliekošu mozaīku … tas – arī kā viens no ceļiem kompetencēs balstītā mācību procesā…”

 Sirsnīgs PALDIES mūsu klases audzinātājai Ivetai Mikijanskai par visa veida atbalstu un skolotājai Ilonai Riekstiņai par stundas vadīšanu!

11.b klases meitenes