Vārda dienas : Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

 

Sestdiena, 2022. gada  21. maijs  00:07

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

31.marts 8.a klases kolektīvam bija īpaša diena – alternatīvā mācību diena, kad mācību stundas nenotika, taču visi gatavojās Latvijas Nacionālā teātra izrādei “Indrāni”.

Šoreiz tas bija tik neierasti – mājās, katrs sev tīkamā laikā un vietā, varēja ļauties seno latviešu dzīvei, vērtībām un attiecībām!

“Indrāni” ir viens no pazīstamākajiem Rūdolfa Blaumaņa literārajiem darbiem, kurā rakstnieks pilnībā apliecinājis savu meistarību dramaturģijas satura un formas saliedējumā. R. Blaumanis lugā aplūkojis saimniecisku un ētisku konfliktu, kas saistīts ar paaudžu attiecībām, īpašuma apsaimniekošanu un tā pārņemšanu. Drāmā atspoguļotajā vienas ģimenes krīzē plašu vispārinājumu ieguvusi problemātika, kas ir nozīmīga saistībā ar tradīciju saglabāšanu un sabiedrības attīstību. Luga sarakstīta 1903. gadā R. Blaumaņa mājās Brakos, tajā ir daudz personisku nianšu, tēlotas rakstniekam pazīstamas ainavas un ikdienas dzīves detaļas.

Kā nošķirt tos ošus, kas pilda maku, no tiem, kas priecē sirdi? Kā paspert pretī soli tēvam, kad tas nāk ar izlīgumu? Vai iespējams dzīvot tālāk “caur to labu”, ko saviem bērniem esam mācījuši? „Indrāni” Nacionālā teātra repertuārā 100 gadu laikā kopš sarakstīšanas ienākusi tikai ceturto reizi – šoreiz režisora Valtera Sīļa cilvēciski gudrā un asā redzējumā. Šķiet, ka tas noticis uz palikšanu – izrāde ir repertuārā jau astoto sezonu.

Lomās:

Indrānu tēvs Ģirts Jakovļevs

Indrānu māte Lolita Cauka (2012./2013.gada sezonas “Spēlmaņu nakts” nominācija – Gada aktrise)

Edvards Uldis Anže

Ieva Daiga Gaismiņa (2012./2013.gada sezonas “Spēlmaņu nakts”balva – Gada aktrise otrā plāna lomā)

Kaukēns Juris Lisners

Līze Daiga Kažociņa

Noliņš Ainārs Ančevskis

Edžiņš Jurģis Spulenieks (2012./2013.gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balva – Gada jaunais skatuves mākslinieks)

Guste Anna Klēvere

Zelmiņa Anete Saulīte

Paldies projektam “Latvijas skolas soma” un projekta koordinatorei Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā Idai Zelčai, kā arī Latvijas Nacionālajam teātrim par šo iespēju!