Vārda dienas : Vanda, Veneranda, Venija

Ceturtdiena, 2021. gada  23. septembris  15:20

Kā katru gadu, arī šogad februārī 12. klašu ģimnāzisti, kam ir labi mācību rezultāti, gatavojas pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām, kas ir ievērojams finansiāls atbalsts studijām Latvijas augstskolās.

Lai vairāk uzzinātu par Vītolu fondu un lai precīzi sagatavotu pieteikumu un gūtu informāciju par fonda prasībām, vecāko klašu ģimnāzistiem tika noorganizētas divas klases stundas.  Vispirms jauniešiem bija tiešsaistes saruna ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi. Viņa labprāt piekrita uzaicinājumam runāt ar jauniešiem un uzteica mūsu skolu kā pirmo Latvijā, kas šogad izrādījusi iniciatīvu tikties tiešsaistē ar fonda pārstāvjiem. Diķes kundze ļoti pozitīvi atsaucās par mūsu skolas Vītolu fonda stipendiātiem, un viņa ar savu  enerģisko, vienkāršo sarunu iedrošināja topošos studentus nebaidīties pieteikties fonda stipendijai.

Jaunieši tika iepazīstināti ar Vītolu fonda darbības principiem, ziedotājiem, dzirdēja praktiskus ieteikumus, kas jāņem vērā veiksmīgai elektroniskās anketas aizpildīšanai un kādi dokumenti pieteikumam ir jāpievieno. Diķes kundze sarunā akcentēja vairākas lietas: nekautrēties uzskaitīt sasniegumus mācību darbā, konkursos, olimpiādēs, projektos, rakstīt par  saviem talantiem un interesēm, stāstīt kā pavada brīvo laiku. Fondu interesē arī gūtā darba pieredze - ne tikai algotā darbā, bet arī, piemēram, palīdzot ģimenei saimniecībā vai pieskatot mazāko brālīti. Noteikti būtu kritiski jāizvērtē savi ieraksti un fotogrāfijas, kas ievietoti sociālajos tīklos. Uzzinājām, ka šogad tiks atbalstīti 750 jaunieši no visas Latvijas. Stipendiju apmērs ir, sākot no 1500 eiro mācību gadā. Fonda ziedotājs nosaka, kurai nozarei un cik liela summa stipendijā tiks izmaksāta. Ir ziedotāji, kuri vēlas atbalstīt konkrēta novada studentus un jāpiebilst, ka ir vairāki tieši Alūksnes novada atbalstītāji. Konkurss ir liels, tāpēc pieteikuma dokumenti ir jāsagatavo precīzi, un, ja pieteikums būs apstiprināts, jāgaida uzaicinājums uz interviju, kas šogad notiks attālināti.  Saruna tika noslēgta ar atbildēm uz jautājumiem, ar vēlējumu tikties jau intervijā aprīlī.

Nākošās nedēļas klases stundā tika noorganizēta tiešsaistes saruna ar Vītolu fonda stipendiātiem – mūsu skolas absolventiem. Bija liels prieks, ka direktores aicinājumam pastāstīt par savu pieredzi sadarbībā ar Vītolu fondu atsaucās daudzi bijušie ģimnāzisti. Topošie mediķi – Krista Koliste, Anete Palma, Solvita Jakovļeva pastāstīja gan par studijām RSU, gan to, cik būtisks ir Vītolu fonda atbalsts studiju laikā. Meitenes akcentēja arī to, ka piešķirtā stipendija atļauj studiju procesu apvienot ar darbu, ja ir tāda  vajadzība. Meitenes pastāstīja, ka ziedotāji dod ne tikai naudu, bet arī iespēju apmeklēt koncertus, operas un teātra izrādes, kas ir brīnišķīgi.

Puiši - Kristers Tihomirovs un Deivids Miķelsons (studē RTU) minēja, ka piešķirtā stipendija palīdz segt dienesta viesnīcas izdevumus. Un nav tā, ka, ja ir piešķirta, tad uz visu studiju laiku. Ja sekmes pasliktinātos, stipendiju var vairs nesaņemt. Tāpēc jāmācās ir labi un ir jākomunicē ar savu ziedotāju un fondu.  Uz jautājumu, kāpēc, viņuprāt, tieši viņiem tika piešķirta stipendija, puiši atzina, ka svarīga ir personība, kā proti sevi prezentēt, protams, labas sekmes, iespējams, ka gūtie sasniegumi sportā, interešu programmā  “Enkurā” un dalība orķestrī arī deva savu artavu. Ir jābūt savas skolas, novada un valsts patriotiem.  Fonds izvērtē to, kādā programmā vēlies studēt, cik tā ir pieprasīta. Deivids studē būvniecības fakultātē Kristers būs programmētājs.

Mēs priecājamies par ikviena ģimnāzista sasniegumiem un vēlam sapņu piepildījumu!

Ar cieņu, Lolita Vanaga,

ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā.