Vārda dienas : Vanda, Veneranda, Venija

Ceturtdiena, 2021. gada  23. septembris  15:08

w 8b Sks 1stp

25.09.2020. 8b. klase “Skolas somas ” ietvaros, devās ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru Gulbenē “Dzelzceļš un Tvaiks” Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā. Tajā izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību. Skolēni varēja kļūt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu), kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, varēja izprātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veica uzdevumus, lai, piemēram, piekrautu vagonus, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinājām par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600 kilometriem stundā un paši pamēģinājām to vadīt. Bija iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms, nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Paldies “Skolas somai” par atbalstu.