Vārda dienas : Halina, Ilvars, Lauma

Ceturtdiena, 2020. gada  2. jūlijs  09:48

Tiekas “Nākotnes līderu akadēmijā”

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11. a klases skolnieces Samanta Adlere, Kristiāna Gailāne un Patrīcija Marķitāne kopā ar skolotājām Lolitu Vanagu un Tatjanu Sarmu nesen piedalījās starptautiskā konferencē “Nākotnes līderu akadēmija”.

“Pilotprojektu “Nākotnes līderu akadēmija” īsteno pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu un fondu “New Directions”. Mērķis - veicināt jauniešu līderību, pilnveidot izpratni par līderības nozīmi, attīstīt personiskās līderības prasmes, pilnveidot jauniešu zināšanas un sekmēt viņu aktīvu iesaisti lēmumu pieņemšanā par Eiropas Savienības un pasaules norisēm,” stāsta Ernsta Glika AVĢ direktora vietniece audzināšanas darbā L. Vanaga.

Līderis 6.1
“Nākotnes līderu akadēmija” 2020. gadā turpināsies ar jauniešu organizētām domnīcām vairākās Latvijas skolās, aptverot tādas Eiropas Savienībā aktuālas tēmas kā mākslīgais intelekts, starptautiskā drošība, klimata mainība un citas. Viena no domnīcām rudenī notiks arī Alūksnē.

Rīgā aizvadītas trīs spraigas dienas, ieklausoties ārvalstu un Latvijas ekspertos, pašiem diskutējot un rakstot projekta pieteikumu Jauniešu Līderības akadēmijas nometnei, kas notiks šovasar Liepājā.

Samanta Adlere: “Šī bija mūsu pirmā apmeklētā domnīca. Piedalīšanās Rīgas Juglas vidusskolas jauniešu veidotajā domnīcā mums deva priekšstatu, kā tas notiek un kas tas ir. Tas bija ļoti svarīgi, jo arī mums būs jārīko kas tamlīdzīgs. Lielāko daļu domnīcas plānošanas un īstenošanas veica paši jaunieši, pedagogu atbalsts bija neliels, kas man šķita vēl labāk, jo gan organizētājiem, gan dalībniekiem tā bija lieliska pieredze.”

Patrīcija Marķitāne: “Viena no aktivitātēm mums bija fotoorientēšanās Juglā. Tas “izmeta” mūs no komforta zonas, jo vieta bija sveša, objekti nepazīstami, tādēļ nācās uzrunāt svešus cilvēkus, sarunāties - bija jāmācās komunicēt. Strādājot grupās, bijām kopā ar jauniešiem no citām skolām. Visu laiku diskutēt, dalīties domās - tas bija izaicinājums. Ir vērtīgi gūt tādu pieredzi.”

Kristiāna Gailāne: “Nākotnes līderu akadēmijā” patika lietas, ko skolā nemāca, piemēram, debates, kas lieliski attīsta prasmi argumentēt. Trīs Rīgā pavadītās dienas bija ļoti intensīvas un prasīja daudz enerģijas. Mans spilgtākais iespaids bija mūziķu Jāņa Šipkēvica un Miķeļa Putniņa koncerts un saruna ar viņiem. Mūziķi stāstīja par sevi, uzklausīja mūs un veidojās brīnišķīga saruna. Viens no lektoriem konferencē sacīja - īsts līderis neizceļ to, ka ir līderis, ir starp pārējiem, tikai viņam ir spēja motivēt citus un arī darīt pašam. Manuprāt, līderis iet nevis pa priekšu, bet aizmugurē, virzot uz priekšu pārējos.”

Teksts: Dace Plaude,

Alūksnes un Apes novadu laikraksts Alūksnes un Malienas ziņas