Vārda dienas : Kārlis, Spodris

Otrdiena, 2020. gada  28. janvāris  21:34

w Sk som 2020

Valmieras drāmas teātra izrāde “Venēra kažokā”

1.novembrī 8.a un 8. b klases devās uz Alūksnes kultūras centru , lai noskatītos Valmieras drāmas teātra iestudētu komēdiju “Venēra kažokā”

Pirms izrādes, iepazīstoties ar recenzijām, bijām gatavi, ka izrāde ir amerikāņu melnā humora paraugs, kā arī zinājām, ka izrādē darbojas tikai divi aktieri, bet izrādes laikā sapratām, ka 8.klases pusaudži īsti nebija īstā mērķauditorija, jo atsevišķas frāzes un replikas, kas tika lietotas izrādes laikā nebija piemērotas un saprotamas šī vecuma auditorijai.

Pēc izrādes skolēni dalījās savos iespaidos par to un atzina, ka izrāde likusies nedaudz garlaicīga, jo skolēni ir pieraduši vērot izrādes, kur darbojas vairāki aktieri un sižets ir vieglāk uztverams, kā arī skolēni atzina, ka izrādē izteiktie joki nav bijuši viņiem saprotami un nepieņemami ir liecies fakts, ka no skatuves tiek lietota ikdienā nepieņemama valoda. Neskatoties uz to, ka izrādi bija grūti uztvert un saprast, skolēni atzina, ka aktierspēle ir bijusi izcila un, ka tikai diviem aktieriem ir izdevies piesaistīt uzmanību un likt sekot līdzi notikumiem izrādē, kā arī spēj ļoti ātri “pārlēkt” no lomas uz lomu.

Bija skolēni, kas atzina, ka izrāde likusies interesanta ar to, ka nav līdzinājusies nevienai līdz šim redzētajai izrādei. Pēc izrādes tika secināts un atzīts, ka katra lietu uztvere un sapratne ir atšķirīga. Skolotājas atzīst, ka pieejamā informācija par izrādi bija nepilnīga, lai pilnīgi izvērtētu izrādes atbilstību vecumposmam.