Vārda dienas : Kārlis, Spodris

Otrdiena, 2020. gada  28. janvāris  21:35

w Sk som 2020

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.a un 12.b klašu skolēni 2019.gada 4.oktobrī varēja izbaudīt divus kultūras pasākumus Rīgā.

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” izglītojamie apskatīja pastāvīgo ekspozīciju: Antīkās mākslas kabinetu, Rietumu galeriju, gleznu galeriju, Austrumu galeriju, Nikolaja Rēriha glezniecību. Boses zālē bija apskatāmi dažādu Rietumeiropas skolu pārstāvju darbi, kas apkopoti izstādē “19.gadsimta marīnas”. Tos radījuši 11 autori no Vācijas, Nīderlandes, Francijas, Itālija un Norvēģijas.

Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī jaunieši noskatījās baleta izrādi “Hamlets (Ne)stāsti man pasakas.

Hamlets

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. Izrādē izmantota Sergeja Rahmaņinova mūzika.

(Ne)stāsti man pasakas

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji: Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Jauniešu atsauksmes.

Žanete

Bija interesanti vērot baleta izrādi. Nebija vienkārši uztvert sižetu un saprast visu, kas notiek uz skatuves. Vairāk patika baleta 2.cēliens – skaistās mūzikas un tērpu dēļ.

Kristīne

Izrāde bija labāk saprotama, ja pirms tās biji lasījis “Hamletu”. Brīžiem tā radīja baisas sajūtas: mūzika skaļa, dejotāji ar zobeniem izpilda straujas dejas. Otrajā daļā bija mierīgāka mūzika un dejas, skaisti tērpi un skatuves noformējums.

Kārlis

Pirmajā daļā bija vairāk vēsturisku ainu, bet otrajā notika virzība uz mūsdienu pasauli, tāpēc tā bija vieglāk uztverama. Viss bija krāsains un dzīvs.

Dana

Mans pirmais iespaids bija pozitīvs, aizrāva mūzika, kas palīdzēja labāk izprast sižetu.

Es ieteiktu arī citiem apmeklēt šo izrādi, bet pirms tam izlasīt “ Hamletu”