Vārda dienas : Kārlis, Spodris

Otrdiena, 2020. gada  28. janvāris  22:33

w Sk som 2020

Latvijas skolas somas ietvaros

2019.gada 18.oktobrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8.c klases skolēni iepazinās ar īpaši filmēšanai uzbūvēto kinopilsētu "Cinevilla". Uzzinājām, ka sākotnēji tā tika izveidota vēsturiskās spēlfilmas „Rīgas sargi” uzņemšanai. Te ir filmētas latviešu filmas “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Klases salidojums”, “Nameja gredzens” un epizodes citām latviešu filmām. Pilsētiņā notiek aktīva filmēšana dažādām ārvalstu filmām. Arī 8.c klases ekskursijas laikā redzējām un dzirdējām filmēšanās epizodi, sasveicinājāmies ar aktieriem Rūdolfa lauku sētā. Ar interesi tagad vēlamies noskatīties jauno filmu “Dvēseļu putenis”, kura arī ir filmēta “Cinevillā.

8c Cvilla NOV19 1
Apkopojot redzēto, skolēni visvairāk pauda pārsteigumu par masīvajam dekorācijām, kas izskatās ļoti reālas – Rīgas vēsturiskās ēkas, tilti, mašīnas. Interesanti bija ieskatīties filmēšanas paviljonā, apskatīt seno laiku militāro tehniku, vēsturiskos tērpus un citus rekvizītus. Iespaidīgs bija kinopilsētu objekts - Dzelzceļa stacija ar vēsturiskiem vilciena vagoniem, īstām sliedēm un citu autentisku dzelzceļa aprīkojumu. Apskatījām arī jaunās filmas “Nameja gredzens” dekorācijas un filmēšanas paviljonu. Šis ekskursijas īpašais ieguvums – skolēniem palielinājusies interese par latviešu filmām, filmēšanas procesu, kopumā tā bija lieliska iespēja ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs.

Fragmenti no 8.c skolēnu atziņām par redzēto:

• “Šis kinomuzejs bija ļoti interesants un izglītojošs. Tur ir lielas mājas no putuplasta un tās izskatās kā īstas”.
  • “Bija tiešām interesanti klausīties, ko stāsta gids. Tur redzējām aktierus, kam bija īpaši tērpi priekš filmas”.
  • Man likās interesanti tas, ka gids arī pastāstīja, kurās filmās ko var redzēt, kā tas tapa veidots. Bija arī forši, ka tie aktieri, kam nebija jāfilmējas, pavadīja laiku kopā jautri, un, kad mēs gājām garām, pajokojās - vai mēs gribam ar viņiem nobildēties.
  • “Man ļoti patika šis kinomuzejs, jo bija interesanti redzēt lielas mājas, kas izgatavotas no koka un putuplasta, kā arī šajā ekskursijā sāka šķist, ka viss nav īsts”.
  • Pēc Cinevillas apmeklējuma uzreiz autobusā noskatījāmies filmu “Rīgas sargi”, jo daudzas epizodes tika filmētas tieši Cinevillā, tās atpazinām.
  • “Man ļoti patika šī ekskursija. Un tagad latviešu filmas man būs ļoti interesanti noskatīties. Noteikti gribas atkal tur atgriezties.”
  • “Man patika, gribētu tur atgriezties vēlreiz kopā ar ģimeni vai ar klasi. Iesaku, lai citi aizbrauc un izbauda šo ekskursiju”.
  • “Uzzināju, ka lielākā daļa priekšmetu ir butaforija. Es nezināju, ka tur tiek uzņemtas tik daudz ārzemju filmas”.

8c Cvilla NOV19