Vārda dienas : Maigurs, Mārica, Māris

Otrdiena, 2020. gada  22. septembris  22:58

Kinoseanss ģimnāzijā 5.decembrī plkst. 12.00

7. – 9. klašu skolēni noskatījās filmu “Zigfrīds Anna Meierovics”.

Filma “Zigfrīds Anna Meierovics” tapusi Valsts kultūrkapitāla fonda Simtgades programmas ietvaros. Filmas režisors Tālivaldis Margēvičs (scenārija autors filmām “Sieviete, kura gaida”, “Šķērsiela”) pie ieceres par Zigfrīda Annas Meierovica kinoportretu strādājis vairāk nekā 20 gadu.

Šī filma, vēstot par dižā politiķa darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt un nosargāt Latvijas valsti. Lai filma par Zigfrīdu Annu Meierovicu būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visā Latvijā, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

Saruna par filmā redzēto notiks skolotājas Lāsmas Jaunozoliņas vadītajās Latvijas vēstures stundās.

w ZAM

10., 11.klašu skolēni noskatījās filmu “Ievainotais jātnieks.”

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinam kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS(režisore Ilona Brūvere), balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma - Brīvības pieminekļa celtniecībai.

Sarunu par filmā redzēto vadīs skolotāja Iveta Mikijanska Latvijas un pasaules vēstures stundās.

w IJ