Vārda dienas : Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs

Trešdiena, 2019. gada  13. novembris  22:45

w 3muskNOV18

23.novembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Latvijas Nacionālajā operā un baletā mēs, 12.a un 12.b klases skolēni, apmeklējām baleta izrādi „Trīs musketieri”. Baleta librets ir veidots pēc Aleksandra Dimā romāna motīviem. Šajā izrādē atspoguļojās naids, varaskāre, savtība, draudzība un mīlestība. Čehu komponista Jana Kučeras mūzika ļāva just līdzi stāsta tēliem, viņu satraukumam, smeldzei un skumjām, gan arī priekam un laimei. Krāšņie tērpi un dekorācijas ļāva iepazīt to, kāda bija dzīve Francijā karaļa Luija Xlll valdīšanas laikā. Horeogrāfija, mūzika, tērpi, gaismu efekti – elpu aizraujoši. Vārdiem neaprakstāmi skaista mūzika, kas ar katru skaņdarbu izcēla izrādē notiekošo. Dejotāju kustību vieglums un graciozitāte kanādieša Pola Čalmera horeogrāfijā bija izcila. Pat klasesbiedri, kuri sākumā teica, ka balets neinteresē, bija sajūsmā par izrādi. Baletā varēja vērot aizraujošu paukošanās mākslu, kas izrādei piedeva spraigu noskaņu. Notiekošais uz skatuves mudināja pārdomāt to, ka dzīvē ik uz soļa var nākties saskarties ar dažādiem pārbaudījumiem, saprast to, ka cilvēki varas dēļ ir gatavi nodot savus draugus un pat nogalināt, atklājās, ka nav svarīgi, cik daudz ir draugu, bet ir svarīgi, cik no viņiem būs gatavi palīdzēt, ka asprātība, draudzība un mīlestība ir visspēcīgākie ieroči cīņā ar nodevību, meliem un varaskāri.

“Viens par visiem, visi par vienu!”

Kristīne Egle, 12.b klases skolniece