Vārda dienas : Maigurs, Mārica, Māris

 

Otrdiena, 2020. gada  22. septembris  06:54

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvzh-CNenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Skolotājiem

Lietotājiem

 

comen

 

2.novembrī Alūksnes Kultūras centrā iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolas 11.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā) un izcilā pianista Vestarda Šimkus koncertu „Ģēnija jaunība”. Koncertā skanēja trīs Vīnes klasiķu- Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna, Ludviga van Bethovena- jaunības gadu meistardarbi.

Koncerts bija patiesi skaists un iedvesmojošs, jo skanēja ģeniālu komponistu meistardarbi izcilu mūziķu izpildījumā. Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijā, tas saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un koncertējis visā pasaulē. Vestards Šimkus ir pasaules līmeņa pianists, vairāku starptautisku konkursu laureāts.

Lūk, jauniešu atziņas pēc koncerta apmeklējuma:

„Es noteikti apmeklētu vēl šādus koncertus, jo dzirdēt un redzēt izcilus mūziķus šeit, Alūksnē, ir lieliska iespēja.”

„ Simfoniskā orķestra koncertu apmeklēju pirmo reizi. Man patika, kā V.Šimkus izpilda skaņdarbus, kā viņš emocionāli izjūt katru izpildīto skaņu.”

„V.Šimkus klavierspēle bija unikāla. Caur viņa sejas izteiksmēm un ķermeņa kustībām varēja izjust, ka izpildījumā viņš atdod sevi visu. Tas bija kaut kas tāds, ko nebiju izjutusi. Skatījos, kā cilvēks mīl to, ko dara. Visvairāk prātā palikusi improvizācija par „Turku maršu”.”

„Ceru, ka Alūksnē būs vēl šāda veida koncerts, uz kuru labprāt aizietu kopā ar savu ģimeni.”

„Esmu pateicīga par doto iespēju par velti apmeklēt šādu koncertu, kurš devis savādāku skatu uz klasisko mūziku un tās izpildītājiem.”

„Šāda veida koncerts bija pirmā pieredze. Man patika un nenožēloju, ka izmantoju iespēju apmeklēt izcilu mūziķu koncertu Alūksnē. Esmu pārliecināts, ja būs vēl iespēja apmeklēt līdzīgus koncertus, es to noteikti izmantošu.”

„Šis koncerts man likās skaists, kaut gan neesmu ikdienā klasiskās mūzikas cienītājs. Redzot to, kā mūziķi spēlēja savus mūzikas instrumentus, manī raisījās interese par šo mūziku.”

„Šis koncerts noteikti paliks man atmiņā, jo klausīties ģeniālu komponistu skaņdarbus izcilu mūziķu izpildījumā bija liela bauda.”

„Šis koncerts pilnībā mainīja manus priekšstatus par klasisko mūziku. Sākumā man likās, ka tas būs garlaicīgs, bet tā nebūt nebija. Patika gan V.Šimkus klavierspēle, gan simfoniskā orķestra izpildījums. Es noteikti izmantotu vēl iespēju apmeklēt šadus koncertus.”

Skolotāja Sanita Medne

,,Ļoti novērtēju iespēju apmeklēt šo pasākumu un izbaudīt Mūzikas skolā dzirdētos skaņdarbus realitātē un tik profesionālu mākslinieku izpildījumā,” tas ir viens no atzinumiem, ko guva 10.b,10.c un 11.a klases jaunieši 2.novembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, apmeklējot Alūksnes Kultūras centrā koncertu “Ģēnija jaunība”.

Koncertā  noklausījās trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena – jaunības gadu meistardarbus. Skaņdarbus atskaņoja Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadība un izcilais pianists Vestards Šimkus.

Daudzi no jauniešiem šādu koncertu apmeklēja pirmo reizi un guva neaizmirstamus iespaidus, kas viņiem atklāja jaunu pieredzi mūzikas pasaulē.

Daži jauniešu atzinumi:

- ,,Neesmu simfoniskās mūzikas lielākais fans, bet varu klausīties un to izbaudīt.”

- ,,Parasti mani tik ļoti simfoniskā orķestra mūzika neaizrauj, esmu pieradusi klausīties un spēlēt džezu, blūzu, bet šoreiz man ļoti patika.”

- ,,Es sapratu, ka biežāk vēlētos apmeklēt šādus koncertus, jo klasiskā mūzika ir mūzika dvēselei un prātam.”

- ,,Uzzināju to , ka man patīk dzīvā mūzika labāk nekā ieraksts.”

- ,,Sapratu to, ka pirmie iespaidi , kuri man rodas, ir maldīgi, un to , ka es izbaudu šāda veida koncertus.”

10.c klases audzinātāja Daina Černomirdina