Vārda dienas : Mirta, Ziedīte

 

Sestdiena, 2019. gada  20. aprīlis  23:21

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w KC OKT

2018.gada 16.oktobrī, mēs - ģimnāzijas 15 skolēni – kinolektorija dalībnieki, skolotājas Idas Zelčas pavadībā devāmies skatīties filmu “Homo Novus" un apmeklēt mākslas muzeju “Rīgas Birža".

Filma ir veidota pēc slavenā Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus". Šī filma ir par 20. gadsimta 30. gadu beigu māksliniekiem. Filma, kā jau mākslas, ir skaista, ar dziļu domu, bet, lai to visu saprastu, ir jādomā līdz. Režisore ir ļoti labi pastrādājusi pie 30. gadu noskaņas gan tērpos, gan interjerā. Skatoties filmu var just, ka tas ir cits laikmets, ko karš un padomju vara vēl nav skārusi. Es iesaku noskatīties šo filmu, ja jūs vēlaties iegūt jaunu perspektīvu par 30. gadiem un, ja patīk meklēt dziļo domu it visur.

Mākslas muzejs mani pat ļoti pārsteidza. Rīgas Birža man deva jaunu skatījumu uz muzejiem. Vienmēr, kad bērniem saka, ka jāiet uz muzeju, visi deguni nokaras, tikai ne šeit. Šī muzeja eksponāti ir unikāli ar to, kā viņi ir iegūti, cik seni, un pat daži interesanti fakti. Es domāju, ka ir vērts izmantot gidu, jo tad var uzzināt daudz interesantu faktu, ko no audio gida pat neiegūsi. Šis muzejs ir aprīkots ar liftu, tādēļ, ja ir lauzta kāja vai trepes nepatīk, var arī šādā veidā tikt augstāk un pat zemāk.

Annija Paula Bērziņa 8B