Vārda dienas : Guna, Judīte

Pirmdiena, 2018. gada  10. decembris  15:25

w banner lat650

2017. gada 1. decembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Energoefektivitātes pulciņa skolēni piedalījās projekta "Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība" ietvaros notiekošajā Enerģijas dienā Rouges pamatskolā Igaunijā.

w Energia RougePirmajā dienas pusē skolēni pildīja dažādus interaktīvus uzdevumus, kuros tika pārbaudītas viņu zināšanas par dažādiem, ar enerģijas patēriņu saistītiem jautājumiem. Otrajā dienas daļā skolēni vēroja AHHAA Zinātnes centra teātra veiktos eksperimentus un paraugdemonstrējumus. Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti Igaunijā notikušā video konkursa uzvarētāji un pasniegta īpašā Enerģijas dienas torte. Enerģijas dienā piedalījās arī skolēni no Valmieras Viestura vidusskolas un Lizuma vidusskolas Latvijā, kā arī Rouges un Hānjas pamatskolām Igaunijā.

Plānots, ka 2018. gada 1. februārī līdzīga Enerģijas diena notiks arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tāpat projekta ietvaros arī Latvijā norisināsies skolēnu video konkurss, kura uzvarētāji varēs iegūt noderīgas balvas.

Vairāk fotogrāfijas no Enerģijas dienas Rouges pamatskolā meklē https://www.facebook.com/Aluksnesnovads/. Seko projekta aktualitātēm mājaslapā http://www.trea.ee/sec/lv/.

Projekta "Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība" Alūksnes novada pašvaldība īsteno kopā ar Tartu Reģionālās enerģijas aģentūru, Rouges pagasta pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģionu, un tā mērķis ir paaugstināt zināšanas par ikdienas enerģijas patēriņu un uzlabot zināšanas par to, kā taupīt enerģiju mājsaimniecībās un kopienās Latvijā un Igaunijā.

Publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Igaunijas-Latvijas Programmas Vadošā iestāde nav atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Foto un teksts: Druvis Mucenieks

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists