Vārda dienas : Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

 

Trešdiena, 2019. gada  26. jūnijs  01:44

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija

Tulkotājs

lvenetdeltru

Ierosinājumi

Ierosinājumi
Lūdzam piedalīties mūsu ģimnāzijas attīstībā! Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis par veicamajiem uzlabojumiem ģimnāzijā

Noderīgas saites

e klase

 

soma min

 

energo

 

izm

 

dzm

 

uzdev

Kamera

Lietotājiem

 

comen

 

w Apg Energo pl

Energoefektivitātes klases jaunieši iesaka :

Šajā nedēļā pētījām apgaismojumu.

  1. Noskaidrojām – kura spuldze ( kvēlspuldze, halogēnspuldze, luminiscences spuldze, LED spuldze) dod vislielāko apgaismojumu. Neapstrīdami – uzvarētāja ir LED spuldze.
  2. Pētījām krāsu ietekmi uz apgaismojuma līmeni. Izrādās – jo gaišāks sienu krāsojums, jo lielāks apgaismojums. Tāpēc iesakām: Darba telpas krāsot iespējami gaišākas un lietot LED apgaismojumu. Atpūtas telpām un guļamistabām var izvēlēties arī tumšāku apdari un LED spuldzi ar mazāku jaudu. Tā jutīsimies komfortabli un vienlaikus ekonomēsim resursus.
  3. Mērījām apgaismojumu dažās  mūsu ģimnāzijas jaunā korpusa telpās, salīdzinājām rādījumus ar apgaismojuma normām. Lielākoties telpu apgaismojums normām atbilst, tomēr dažās šis svarīgais lielums ir pārlieku mazs. Iesakām risināt apgaismojuma problēmu vizuālās mākslas kabinetā, bet īpaši sasāpējusi apgaismojuma problēma ir jaunā korpusa aktu zālē un garderobē.

Publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Igaunijas-Latvijas Programmas Vadošā iestāde nav atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.